Rozważna czy romantyczna?

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Poruszająca opowieść o determinacji w dążeniu do szczęścia, które nie zawsze zależy od naszej woli. Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna. Kiedy przygotowuje się na ważne spotkanie z Brunem dzwoni Andrzej, mężczyzna również ważny w jej życiu. W czasie...

Kiedy przygotowuje się na ważne spotkanie z Brunem dzwoni Andrzej, mężczyzna również ważny w jej życiu. W czasie gdy mówieni mężczyźni wyraźnie się spóźniają, niedaleko domu Natalii dochodzi do groźnego wypadku, w którym ginie kierowca sportowego auta. Wszystko wskazuje na to, że to może być Bruno albo Andrzej…
Czy los ponownie odwróci się od Natalii, czy też uchroni ją od kolejnych nieszczęść?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 789

Romantycznie rozważna bajka o prawdziwej Kobiecie

Wolny weekend, za oknem szaro, bury i do…, pod kocem ciepło i przyjemnie, w tle delikatna muzyczka, w ręku kubek gorącej, aromatycznej herbaty i książka Anny Karpińskiej „Rozważna czy romantyczna”. Czy można przyjemniej spędzać wolny czas? Nieee!! Oczywiście, że nie!

Wiele Kobiet nie raz zastanawiało się czy lepiej być rozważną czy może romantyczną? Nieustanna walka serca z rozumem to temat znany chyba każdej z nas. Anna Karpińska w swojej najnowszej powieści przedstawia nam młodą kobietę Natalię, która próbuje sobie poukładać życie. Romantyzm czy rozwaga? Te pytania towarzyszą naszej bohaterce od początku opowieści.

Natalia jest redaktorką w gdańskim wydawnictwie. Nie zarabia kokosów, ale spełnia swoje marzenia zawodowe. Po rozstaniu z chłopakiem próbuje poskładać samą siebie w całość. Próbuje zacząć życie od nowa, nie poddając się i nie załamując drobnymi niepowodzeniami. W głowie pojawiają się plany, marzenia. Nowe życie zaczyna przybierać realną formę i wtedy pojawia się na jej drodze przystojny i tajemniczy mężczyzna.

Życie przygotowało dla Natalii parę ciekawych niespodzianek, które ją mocno zaskoczą. Nadchodzących wydarzeń Natalia nie zaplanowała. Nie wymarzyła sobie takich zmian w swoich życiu. Więcej nie opowiem Wam o Natalii, bo mogłabym niechcący zdradzić parę ważnych szczegółów. Przeczytajcie „Rozważną czy romantyczną” Anny Karpińskiej i same się przekonajcie, jaka była bohaterka. Czy w jej przypadku wojnę wygrał rozum czy też serce?

Gwarantuję wszystkim, że...

Gwarantuję wszystkim, że książka jest przesympatyczna, ciepła i bardzo ciekawa. Ja spędziłam z nią bardzo miłe chwile i bardzo zaprzyjaźniłam się z Natalią. Pięknie autorka poradziła sobie z tematem. Ma niebywałą zdolność budowania ciepłego, aż pachnącego domem klimatu, który udziela się czytelnikowi od pierwszej strony. Zarówno główna bohaterka, jak i postacie jej towarzyszące są skonstruowane z wielką dokładnością, dbałością o szczegóły a przy tym tak plastycznie, że możemy je sobie fizycznie wyobrazić. Każda z nich budzi sympatię i bardzo szybko się do nich przywiązujemy.

Książka zdecydowanie przeznaczona dla kobiet. Taka komedia romantyczna, która napawa optymizmem, rozczula i otula nas ciepłem. Pozwala marzyć, tęsknić, uśmiechać się, płakać. Jak dla mnie cudowna, bajkowo-prawdziwa opowieść o kobiecie szukającej miłości, szczęścia, ciepła i bliskości.

Iwona Migowska

Agnieszka Garncarczyk | 2019-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Czy rozwaga wyklucza romantyzm ? A może romantyk nie ma krztę rozwagi i rozsądku?
Taka właśnie jest bohaterka powieści Natalia. To młoda kobieta, która właśnie stanęła u progu zmiany w swoim życiu, która związana jest z zakończeniem związku z Andrzejem, wieloletnim partnerem i raczej wolnym ptakiem.
Dodatkowo nie układa jej się w życiu zawodowym, ale tu pojawia się nadzieja na coś nowego bowiem Natalia odnajduje stary rękopis swojej matki z gotową powieścią. Kobieta postanawia spróbować wydać go w postaci książkowej.
I tu pojawia się tajemniczy Bruno, który zajmie jej głowę na jeden wieczór.
Co z tego wyniknie, ano Natalia dowiaduje się wkrótce o ciąży ale nie wie kto jest ojcem dziecka.
Żeby nie spojlerować dodam tylko tyle, że Natalia musi brać pod uwagę dwóch tatusiów, a Andrzej wykorzysta sytuację aby wrócić do byłej partnerki.
Autorka porusza odwieczny problem wielu kobiet zmagających się między romantycznym podejściem do życia ( ach jaki on piękny, szalony, pełen pomysłów)...

virgo123 | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Końcówki można domyślić się już na początku... ;) Ale to mi nie przeszkadzało w czytaniu, ogólnie książka wciągnęła mnie od samego początku. Może trochę denerwująca była Natalia, bo jednak dała się znowu omotać, ale ogólnie nie była taka zła. Mogłabym napisać, że pewna postać w końcu się doigrała, ale to będzie wiedzieć każdy, kto tę książkę przeczyta ;)

Monika | 2018-08-08
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

:) Kolejna książka, na której się nie zawiodłam.
Cierpliwość, determinacja, dążenie do celu to cechy głównej bohaterki. Tylko czy każdy ma w sobie taki życiowy "potencjał"?

Madi | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Dobra,typowa obyczajówka ,z romansem w tle,w typowym babskim klimacie.
Poplątane losy głównej bohaterki Natalii bardzo ciekawe, a sama bohaterka da się lubić,nie rozpacza,nie poddaje się ,próbuje sama sobie radzić,a że otaczają ją prawie same pozytywne postacie ,które ją wspierają,układa sobie życie na nowo.
Bruno to typowy książkowy ideał-zbyt idealny.
Teściowej i wyjazdu do Chorwacji... pozazdrościć.

gleism | 2018-05-10

Nie porwała mnie ta historia. Natalia - główna bohaterka strasznie mnie denerwowała. Pan Amant - Bruno - tak idealny że aż nierealny. Najciekawsze postacie drugoplanowe - Nadia, Anka, Baśka, itd...

magdalena | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Kobieca, ale nie nudna. Nie jest to banalna i mocno przewidywalna historia.
Natalia ma w życiu pod górkę, a kiedy wydaje jej się,.że wychodzi na prostą, to los szykuje dla niej kolejne niespodzianki. Nie zawsze te miłe. Szczerze polubiłam Natalię, i mocno jej kibicowałam.
Duży plus za to, że książka dzieje się w moim Trójmieście :)

lulu | 2018-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Przeczytana jednym tchem. Ciekawie skonstruowana opowieść. Żeby zrozumieć, trzeba przeczytać do końca.

czytamcałyczas | 2018-01-30

Z tą powieścią spędziłem,miłe chwile.I momenty,bo to książka ciepła ,miła.
Ale nie jest infantylna.
Opisy są tu bardzo,dobre.Choćby wyjazdu do Chorwacji,bo ja czytałem Chorwacka Przystań.
Natomiast,byłem zaskoczony.Że autorka użyła nazwiska Pavelić.
Przecież,to wódz Ustaszy był !!
Ale mimo,to czytało się super.

Biblioteczka Rudej | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017

Za oknem paskudna pogoda,a ja miałam okazję się zagłębić w lekturze Rozwaznej czy romantycznej. Być może i banał i było to wszystko w 100 innch książkach,ale to świetna obyczajówka,od której nie mogłam się oderwać. Autorka już od samego początku uderza w wysokie tony i żeby wiedzieć o co chodzi trzeba się zaszyc z kubkiem gorącej herbaty i oddać tej przyjemnej lekturze.
Główną bohaterkę nie da się nie lubić,jest silna,postrzelona i zarazem odpowiedzialna,rozważna czy romantyczna????przeczytajcie:)

Gosik62 | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Szarobure dwa listopadowe dni sprzyjały leniuchowaniu z ciepłą herbatką i dobrą książką. Bo właśnie tak oceniam powieść Anny Karpińskiej. Dobre czytadło, książka banalna, przewidywalna, ale bardzo przyjemna w swojej prostocie. Dodatkowa gwiazdka za chorwackie klimaty (nigdy tam nie byłam, ale czytając nabrałam chęci chociaż na weekendowy wypad :) ). Na pewno chętnie sięgnę po inne książki autorki, a z pewnością przeczytam "Chorwacką przystań".