Córeczka

Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Filia literatura piękna
Filia
2015-01-28
2015-01-28

Rzadko mi się zdarza przerywać czytanie w połowie książki, jednak w tym przypadku całkowicie straciłam motywację. Przeczytałam kilka opinii i wiem, że nic przełomowego się nie wydarzy, więc postanowiłam skrócić swoje męki i dać sobie z nią spokój. Bo po co tracić czas na coś, co nam się nie podoba? Temat poruszany w tej powieści jest ważny, ale historia, która została przedstawiona nie jest ani ciekawa ani poruszająca. A największym minusem jest tutaj główna bohaterka, która tylko irytowała swoją głupotą. Nie wiem czy historia z czapką i testem ciążowym miała być zabawna, mnie przeszły tylko ciarki żenady. I zaraz po przeczytaniu tego fragmentu zamknęłam książkę i już do niej nie wróciłam. Raczej nie sięgnę po kolejną powieść tej autorki.

Słaby język, przesadzone opisy. Porzuciłam w połowie.

Słaby język, przesadzone opisy. Porzuciłam w połowie.

Ciepła opowieść o tym, jak czasem przeszłość ma wpływ na naszą teraźniejszość. Jak krótkie, błache, często zapomniane relacje i ludzie potrafią wychynąć z przeszłości w najmniej odpowiednim momencie. Kiedy w ułożone życie rodzinne Agaty wkracza nagle córka jej byłego, przelotnego kochanka świat kobiety staje na głowie, a tajemnice i odkrywanie prawdy o przeszłości stają się celem jej życia...

Książkę bardzo fajnie się czyta. Lekko, szybko. Napisana prostym językiem, ale z nutką tajemnicy. Nie opisuję o czym ona jest, jednak pragnę dodać, że jest w niej mocny przekaz dotyczący HIV. Dlatego polecam tą książkę, chociażby dla przemyślenia pewnych kwestii.

Wspaniala książka. Super szybko się czyta, wciągająca historia. Polecam

Wspaniala książka. Super szybko się czyta, wciągająca historia. Polecam

Niezwykła książka o przeszłości, o tym, że nie tak łatwo ją zamknąć niczym przeczytaną powieść.
Historia o przywiązaniu i obietnicy złożonej małej dziewczynce, która pamięta szczęśliwe chwile (choć to była tylko chwila),o sile prawdziwego uczucia, o wystawianiu tego uczucia na próbę, a także o tym ile może kosztować nas chwila zapomnienia i uniesienia.
Porusza trudne tematy, ale wciąż aktualne i warte przypomnienia.

Porusza trudne...

Tę książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem. Chce się poznać tajemnice, które ukrywa jedna z bohaterek, czyli nastoletnia Zuza.
Książka porusza ważki temat i jest sprawnie napisana. Na pewno trudno uwierzyć w niektóre zachowania bohaterów, ale różnie w życiu bywa, ono naprawdę pisze najbardziej niewiarygodne scenariusze. 🙂
Ogólnie warto przeczytać "Córeczkę", dać się ponieść historii w niej zawartej, a nawet wyciągnąć wnioski z postępowania bohaterów.

Ogólnie warto przeczytać "Córeczkę", dać się...

Niezwykle interesująca książka. Trudno było się oderwać. Włos mi się jeżył na karku ilekroć pojawiała się Zuza, Grzegorz z resztą wywoływał podobne emocje.
Książka porusza niezwykle trudny i ważny temat. I dobrze. Może czas obalić stereotypy i przebadać się? Tak na wszelki wypadek?
Polecam

Polecam

WARTO PRZECZYTAĆ, BO PRZYPOMINA O PROBLEMIE Z KTÓRYM ZA BARDZO SIĘ OSWOILIŚMY ,A MOŻE GO NAWET JUŻ NIE ZAUWAŻAMY.

Wzruszająca historia miłosna. Pokazuje różne przejawy miłości. Agata psycholog specjalista od wychowania dzieci matka i żona nagle spotyka się z przeszłością. Pewnego dnia przychodzi do niej dziewczynka Zuzia ,której obiecała,że będzie jej mamą. Dowiaduje się od niej,ze jej tata Grzegorz leży nieprzytomny w szpitalu i ma wirusa HIV. Agata jest bardzo załamana. Szuka kontaktu z wieloma obcymi osobami, aby odnaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania. Obawia się,że na jej rodzinę męża Marcina i synka Filipa spadnie nieszczęście. W sprawę zamieszany jest rodzinny naszyjnk i nauczycielka Grzegorza Hanna z kotem Alfredem. Książka pokazuje jak łatwo można zniszczyć sobie życie przez głupi błąd. Napisana ku przestrodze.