Zgłosuj na książki roku 2017

Córeczka

Wydawnictwo: Filia
Darmowe dodatki Edytuj książkę
nieperfekcyjnie

Kochanek sprzed lat. Obietnica złożona małej dziewczynce. Sekret, który może kosztować życie wielu ludzi. Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka...

Kochanek sprzed lat.
Obietnica złożona małej dziewczynce.
Sekret, który może kosztować życie wielu ludzi.

Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada strach. Żeby odzyskać spokój, Agata będzie musiała zapukać do wielu drzwi i wyjawić obcym osobom swoje najskrytsze tajemnice. Zrozumie też, że czasami milczenie może kosztować życie wielu ludzi.

“Córeczka” to powieść o różnych obliczach miłości, o sile, którą może odnaleźć w sobie kobieta w najtrudniejszej w życiu chwili. O przeszłości, która staje się teraźniejszością i o odpowiedzialności, która czasami każe dokonywać śmiertelnie trudnych wyborów.

źródło opisu: http://www.empik.com/coreczka-fabisinska-liliana,p1103342444,ksiazka-p

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoFILIA/photos/a...»

Kiwi | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Nietrafiona pozycja.

Urocza i przyciągająca uwagę okładka, dobry i łatwy w odbiorze
warsztat pisarski i... to by było na tyle.

Wykształcona pani psycholog, wiecznie płacząca i zachowująca się dość infantylnie - bardzo mnie irytowała, dlatego całościowo książka nie jest dla mnie ani "atrakcyjna", ani wyjątkowa.

Powieść jest intrygująca i niebanalna, ale przy tym miałka i zupełnie nie w moim guście.
Nie trafiła do mnie i nie poruszyła w żaden sposób.

Ela | 2015-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 lutego 2015

Podczas lektury tej książki nie mogłam odpędzić się od rozważań: co jest najważniejsze przy ocenie powieści – pomysł na fabułę, warsztat literacki autora czy przesłanie? A może po prostu doznania czytelnika? Decyzji wciąż nie umiem podjąć, ale przyznam, że książkę czytało mi się świetnie.

Pomysł na fabułę w tym przypadku wydaje mi się nowatorski – z różnymi problemami stykałam się już w literaturze, ale z takim po raz pierwszy. Akcja toczy się szybko, a opisywane wydarzenia mogłyby zdarzyć się w realu. Nieco wątpliwości budzą postaci – tytułowa córeczka jak na dziewczynę niespełna piętnastoletnią jest niezwykle dojrzała, ale jawi się jako wyrafinowana manipulantka, jej ojciec – romantyk to egoistyczny donżuan, zaś mąż bohaterki wydaje się być aniołem w męskiej skórze :). Takie potraktowanie bohaterów wprawdzie nadaje im wielowymiarowości, ale odbiera realności.

Warsztatowi literackiemu autorki nie sposób nic zarzucić. Bardzo dobre sceny, dialogi, barwny, plastyczny język, relacje...

tatiasza | 2015-11-15

Wciągnęła mocno od samego początku i tak wciągała aż do samego końca (zarwałam nockę) :). Mówi o miłości, zaufaniu, przyjaźni, strachu... O konsekwencjach jakie mogą nas spotkać gdy miewamy przypadkowych partnerów seksualnych. Jest w niej dużo ciepła, ale i nerwów, które wykańczają główną bohaterkę, co odbija się na jej najbliższych...
Polecam serdecznie:)

Pokrecona | 2015-03-05
Przeczytana: 05 marca 2015

Książka jest świetna!
Opowiada o HIV i jej następstwach oraz o tym, jaką ogromną rolę w naszym życiu odgrywa zaufanie czy też przyjaźń.
Problem zakażenia wirusem HIV dotyczy nas wszystkich, wystarczy tylko nieświadomość bycia nosicielem. W Polsce nawet 50% osób zakażonych nie ma o tym pojęcia. Czy na pewno jest to tylko choroba narkomanów? Niezrozumiałe jest to, że można być wierną żoną a umrzeć na AIDS. Oczywiście tylko w przypadku gdy mamy zdradzającego męża. Może też być odwrotnie, oczywiście.
Książka wspaniale wyjaśnia nam, że z wirusem HIV można żyć szczęśliwie i zdrowo przez wiele lat, wystarczy tylko zrobić test i leczyć się.
Jest to również książka o miłości szalonej, zwariowanej, poznanej w Internecie ot tak przez pomyłkę oraz miłości rodzica do dziecka. No bo przecież miłość wszystko przetrzyma i wszystkiemu da radę... ale czy na pewno?
Polecam, książka naprawdę warta uwagi

Ania | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

W tej książce jest przede wszystkim dużo emocji,od euforii,miłości,zaciekawienia po zdezorientowanie,niepewność,oczekiwanie,rozpacz,żal,rozgoryczenie i strach o losy swoich najbliższych,swoją przyszłość,swoje życie i zastanowienie się co zrobiłabym na miejscu głównej bohaterki Agaty.Cóż jak możemy tu przeczytać każdy może znależć się w takiej sytuacji.To prawda każdy z nas powie że mnie to nie dotyczy ale w życiu zdażają się różne sytuacje.Autorka otwiera nam oczy na poważny problem jakim jest HIV,zwraca uwagę na chorobę na którą może zachorować każdy z nas.Historia opisana w tej książce jest szokująca i momentami wywołuje w nas dreszcze.Napisana jest mądrze i pięknie.Czyta się ją szybko i przyjemnie.Polecam

Katherina87 | 2016-01-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Psychoterapeutką, ekspertem od wychowania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada strach. Żeby odzyskać spokój, Agata będzie musiała zapukać do wielu drzwi i wyjawić obcym osobom swoje najskrytsze tajemnice. Zrozumie też, że czasami milczenie może kosztować życie wielu ludzi.

Córeczka to powieść o różnych obliczach miłości, o sile, którą kobieta może w sobie odnaleźć w najtrudniejszej w życiu chwili. O przeszłości, która staje się teraźniejszością, i o odpowiedzialności, która czasami każe dokonywać śmiertelnie trudnych wyborów.

W książce poruszono problematykę HIV. Problem dotyczący nas wszystkich. Pomysł na Córeczkę przyszedł do głowy autorce, kiedy usłyszała, że w Polsce nawet 50 procent osób zakażonych wirusem HIV nie ma o tym pojęcia. W innych krajach...

andzia12 | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

"Córeczka" to książka poruszająca problem zakażenia wirusem HIV. Jak i rónież tego, jak wiadomość o takiej ewentualności potrafi zawładnąć życiem osoby.
Autorka w swojej książce skupiła się również nad tym, jak powinno wyglądać zaufanie do małżonka. Ze nie zawsze jest dobrze wszystko ukrywać przed najbliższą osobą.
Polecam, bo "Córeczka" porusza bardzo ważny problem w dzisiejszych czasach!

Nelyt | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Agata wykłada na uniwersytecie, jest wziętym psychologiem dziecięcym i często gości w mediach jako ekspert. Te wszystkie obowiązki sprawiają, że dla rodziny nie ma prawie wcale czasu. Całe jej życie wywraca się do góry nogami kiedy w drzwiach staje Kropeczka - dziewczyna, która przez kilka dni nazywała ją "mamą". Nie miała z nią kontaktu od tamtej pory. Przybycie dziewczyny powoduje, że tajemnice z przeszłości muszą wyjść na jaw.
Samą książkę, czyta się bardzo szybko. Chociaż tematyka nie należy do najłatwiejszych. Nie będzie to spojler, bo jak tylko weźmiecie książkę do ręki od razu przeczytacie, że dotyczy ona HIV.

Teraz trochę o bohaterach. Agata - chociaż jest bardzo dobrym psychologiem, to tak naprawdę sama powinna chodzić na terapię ("Lekarzu, lecz się sam"). Jest jednym, wielkim kłębkiem nerwów, jest bardzo rozchwiana emocjonalnie, nie panuje nad własnymi uczuciami i ma sporo fobii. Chociaż specjalizuje się w wychowywaniu dzieci i relacjach z nastolatkami to jej relacje ze...

Liczba stron: 415
''Kochanek sprzed lat.
Obietnica złożona malej dziewczynce.
Sekret,który może kosztowac życie wielu ludzi''.

Życiowa i wzruszająca książka Lilianny Fabisińskiej. To obyczajowa powiesc,której tematem jest wirus HIV. Niestety,ten wirus kojarzony jest przez homoseksualistów, narkomanów i innych. Osoby,które tak myślą są w wielkim błędzie. Główna bohaterka wiedzie beztroskie życie, w ramionach męża i syna. Kiedy na jej drodze pojawia się dziewczyna i przewraca jej życie do góry nogami.
Wirus HIV może dotyczyc każdego z nas,a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.Dlatego tak ważne są badania!
Bardzo intrygująca fabuła,siła przyjaźni.Książka wciąga od pierwszych stron i za nic w świecie nie można się od niej oderwac.
Lilianna Fabisińska bardzo uświadamia czytelnika.Co powinien robic,czego nie.Jest bardzo podobna do książki Magdaleny Witkiewicz ''Pierwsza na liście'',która też bardzo mnie wzruszyła.
Polecam gorąco.!

Przebudzona | 2015-09-16
Na półkach: Przeczytane, Z Biblioteki
Przeczytana: 15 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Achh sięgając po tę akurat książkę w bibliotece jako zamiennik zgarniętej mi przed nosem powieści D. Chamberlain nie miałam pojęcia, że będzie mi tak trudno ją ocenić.

Może zacznę od pozytywów, których jest niestety MAŁO:
1) STYL - jest znakomity. Porywa od razu, wciąga i to jest największy i chyba jedyny plus tej książki.
2) CHĘĆ poruszenia ważnego tematu jakim jest HIV, AIDS.
3) Okładka - przepiękna i to ona obiecuje wiele i przyciąga.

A teraz powiem prosto z mostu:
GŁÓWNA BOHATERKA TO KOMPLETNA IDIOTKA!!! (Co lepsze BYŁA nią w przeszłości i naprawdę mało (a może i nic) wyciągnęła wnioski z przykrej lekcji od losu i pogrążała się dalej w swojej teraźniejszości)

UWAGA SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisarka pogrąża się tym, że na koniec książki w "Od autora" opisując relacje Agaty i Grzegorza jako: "szalonej i namiętnej miłości (...)" i "piękna i namiętną przygodę sprzed lat (...)" a jak to wyglądało rzeczywiście:
Tandetne, niby romantyczne...