Córeczka

Wydawnictwo: Filia
Darmowe dodatki Edytuj książkę
nieperfekcyjnie

Kochanek sprzed lat. Obietnica złożona małej dziewczynce. Sekret, który może kosztować życie wielu ludzi. Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka...

Kochanek sprzed lat.
Obietnica złożona małej dziewczynce.
Sekret, który może kosztować życie wielu ludzi.

Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada strach. Żeby odzyskać spokój, Agata będzie musiała zapukać do wielu drzwi i wyjawić obcym osobom swoje najskrytsze tajemnice. Zrozumie też, że czasami milczenie może kosztować życie wielu ludzi.

“Córeczka” to powieść o różnych obliczach miłości, o sile, którą może odnaleźć w sobie kobieta w najtrudniejszej w życiu chwili. O przeszłości, która staje się teraźniejszością i o odpowiedzialności, która czasami każe dokonywać śmiertelnie trudnych wyborów.

źródło opisu: http://www.empik.com/coreczka-fabisinska-liliana,p1103342444,ksiazka-p

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoFILIA/photos/a...»

Kiwi_Agnik | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Nietrafiona pozycja.

Urocza i przyciągająca uwagę okładka, dobry i łatwy w odbiorze
warsztat pisarski i... to by było na tyle.

Wykształcona pani psycholog, wiecznie płacząca i zachowująca się dość infantylnie - bardzo mnie irytowała, dlatego całościowo książka nie jest dla mnie ani "atrakcyjna", ani wyjątkowa.

Powieść jest intrygująca i niebanalna, ale przy tym miałka i zupełnie nie w moim guście.
Nie trafiła do mnie i nie poruszyła w żaden sposób.

Ela | 2015-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 lutego 2015

Podczas lektury tej książki nie mogłam odpędzić się od rozważań: co jest najważniejsze przy ocenie powieści – pomysł na fabułę, warsztat literacki autora czy przesłanie? A może po prostu doznania czytelnika? Decyzji wciąż nie umiem podjąć, ale przyznam, że książkę czytało mi się świetnie.

Pomysł na fabułę w tym przypadku wydaje mi się nowatorski – z różnymi problemami stykałam się już w literaturze, ale z takim po raz pierwszy. Akcja toczy się szybko, a opisywane wydarzenia mogłyby zdarzyć się w realu. Nieco wątpliwości budzą postaci – tytułowa córeczka jak na dziewczynę niespełna piętnastoletnią jest niezwykle dojrzała, ale jawi się jako wyrafinowana manipulantka, jej ojciec – romantyk to egoistyczny donżuan, zaś mąż bohaterki wydaje się być aniołem w męskiej skórze :). Takie potraktowanie bohaterów wprawdzie nadaje im wielowymiarowości, ale odbiera realności.

Warsztatowi literackiemu autorki nie sposób nic zarzucić. Bardzo dobre sceny, dialogi, barwny, plastyczny język, relacje...

Tatiasza Aleksiej | 2015-11-15

Wciągnęła mocno od samego początku i tak wciągała aż do samego końca (zarwałam nockę) :). Mówi o miłości, zaufaniu, przyjaźni, strachu... O konsekwencjach jakie mogą nas spotkać gdy miewamy przypadkowych partnerów seksualnych. Jest w niej dużo ciepła, ale i nerwów, które wykańczają główną bohaterkę, co odbija się na jej najbliższych...
Polecam serdecznie:)

Nelyt | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Agata wykłada na uniwersytecie, jest wziętym psychologiem dziecięcym i często gości w mediach jako ekspert. Te wszystkie obowiązki sprawiają, że dla rodziny nie ma prawie wcale czasu. Całe jej życie wywraca się do góry nogami kiedy w drzwiach staje Kropeczka - dziewczyna, która przez kilka dni nazywała ją "mamą". Nie miała z nią kontaktu od tamtej pory. Przybycie dziewczyny powoduje, że tajemnice z przeszłości muszą wyjść na jaw.
Samą książkę, czyta się bardzo szybko. Chociaż tematyka nie należy do najłatwiejszych. Nie będzie to spojler, bo jak tylko weźmiecie książkę do ręki od razu przeczytacie, że dotyczy ona HIV.

Teraz trochę o bohaterach. Agata - chociaż jest bardzo dobrym psychologiem, to tak naprawdę sama powinna chodzić na terapię ("Lekarzu, lecz się sam"). Jest jednym, wielkim kłębkiem nerwów, jest bardzo rozchwiana emocjonalnie, nie panuje nad własnymi uczuciami i ma sporo fobii. Chociaż specjalizuje się w wychowywaniu dzieci i relacjach z nastolatkami to jej relacje ze...

Kachusek | 2018-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Książka porusza ważny temat, ale fabuła i sposób pisania kompletnie mi nie pasowały. Główna bohaterka irytująca - histeryczka, która ciągle mamrocze coś pod nosem, nie kończy rozmów, przekłada, odkłada, kłamie i wkurza. Wątek miłości do Grzegorza naciągany i bezrozumny - zakochałam się kiedyś przez internet, wiem jakie to potężne emocje i uniesienia, ale żeby planować ślub bez zobaczenia się? dzieci po jednym dniu spotkania? I pozwolić córce mówić "mamo" do obcej kobiety? No halo! Zresztą sam Grzesiek i nachalny i jakiś pogmatwany. Scena z Gośką i późniejsze perypetie z Hanną też już tak przesadzone, że czytać mi się odechciewało. Książka ma dobre opinie, ale ja jej nie polecam. Ledwo dobrnęłam do końca.

Pokrecona | 2015-03-05
Przeczytana: 05 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest świetna!
Opowiada o HIV i jej następstwach oraz o tym, jaką ogromną rolę w naszym życiu odgrywa zaufanie czy też przyjaźń.
Problem zakażenia wirusem HIV dotyczy nas wszystkich, wystarczy tylko nieświadomość bycia nosicielem. W Polsce nawet 50% osób zakażonych nie ma o tym pojęcia. Czy na pewno jest to tylko choroba narkomanów? Niezrozumiałe jest to, że można być wierną żoną a umrzeć na AIDS. Oczywiście tylko w przypadku gdy mamy zdradzającego męża. Może też być odwrotnie, oczywiście.
Książka wspaniale wyjaśnia nam, że z wirusem HIV można żyć szczęśliwie i zdrowo przez wiele lat, wystarczy tylko zrobić test i leczyć się.
Jest to również książka o miłości szalonej, zwariowanej, poznanej w Internecie ot tak przez pomyłkę oraz miłości rodzica do dziecka. No bo przecież miłość wszystko przetrzyma i wszystkiemu da radę... ale czy na pewno?
Polecam, książka naprawdę warta uwagi

Ania | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Polecam

Katherina87 | 2016-01-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Psychoterapeutką, ekspertem od wychowania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada strach. Żeby odzyskać spokój, Agata będzie musiała zapukać do wielu drzwi i wyjawić obcym osobom swoje najskrytsze tajemnice. Zrozumie też, że czasami milczenie może kosztować życie wielu ludzi.

Córeczka to powieść o różnych obliczach miłości, o sile, którą kobieta może w sobie odnaleźć w najtrudniejszej w życiu chwili. O przeszłości, która staje się teraźniejszością, i o odpowiedzialności, która czasami każe dokonywać śmiertelnie trudnych wyborów.

W książce poruszono problematykę HIV. Problem dotyczący nas wszystkich. Pomysł na Córeczkę przyszedł do głowy autorce, kiedy usłyszała, że w Polsce nawet 50 procent osób zakażonych wirusem HIV nie ma o tym pojęcia. W innych krajach...

andzia12 | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

"Córeczka" to książka poruszająca problem zakażenia wirusem HIV. Jak i rónież tego, jak wiadomość o takiej ewentualności potrafi zawładnąć życiem osoby.
Autorka w swojej książce skupiła się również nad tym, jak powinno wyglądać zaufanie do małżonka. Ze nie zawsze jest dobrze wszystko ukrywać przed najbliższą osobą.
Polecam, bo "Córeczka" porusza bardzo ważny problem w dzisiejszych czasach!

ania | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

Dawno nie czytałam książki, której główna bohaterka, nota bene, pani doktor psychologii, byłaby tak głupia. I najgorsze to, iż raczej nie był to celowy zabieg autorki.
Pani psycholog i jej rownież wykształcony mąż przez pół książki odkopywali starego notebooka, żeby odczytać maile sprzed lat, a nie można było się po prostu zalogować do starej skrzynki?
Pani psycholog po otrzymaniu dwóch przesyłek od sprzedawcy z Allegro, po kilku tygodniach odkryła, że ów może posiadać jej adres. Eureka!
Pani psycholog boi się zarażenia wirusem HIV przez dotyk: "Zabrała rękę. Czuła się jak trędowata. Nawet przelotne dotknięcie jej skóry mogło sprowadzić na kogoś nieszczęście." W ogóle temat z zarażeniem tym wirusem, który wg autorki był powodem do napisania tej górnolotnej powieści, to temat rzeka. Poziom głupoty i niewiedzy w tym temacie osiągnął wszystkie szczyty.
Pominę milczeniem internetowy romans. Poziom absurdu mnie przytłoczył. "Trudne sprawy" i "Ukryta prawda" to mały...