Rozważna czy romantyczna?

Literatura polska
literatura piękna
Literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Romantycznie rozważna bajka o prawdziwej Kobiecie

7 Link do recenzji

Naprawdę nie rozumiem, skąd "ochy" i "achy" nad tą pozycją. Sięgnęłam po nią z dwóch powodów. Po pierwsze, chciałam dać szansę A.Karpińskiej po przeczytaniu "Chorwackiej Przystani", również jej autorstwa.
Po drugie, właśnie recenzje innych czytelników oraz Pani z biblioteki.
Książka nudziła mnie już od początku. Główna bohaterka nie jest barwna, akcja przewidywalna,...

Czy rozwaga wyklucza romantyzm ? A może romantyk nie ma krztę rozwagi i rozsądku?
Taka właśnie jest bohaterka powieści Natalia. To młoda kobieta, która właśnie stanęła u progu zmiany w swoim życiu, która związana jest z zakończeniem związku z Andrzejem, wieloletnim partnerem i raczej wolnym ptakiem.
Dodatkowo nie układa jej się w życiu zawodowym, ale tu pojawia się...

Końcówki można domyślić się już na początku... ;) Ale to mi nie przeszkadzało w czytaniu, ogólnie książka wciągnęła mnie od samego początku. Może trochę denerwująca była Natalia, bo jednak dała się znowu omotać, ale ogólnie nie była taka zła. Mogłabym napisać, że pewna postać w końcu się doigrała, ale to będzie wiedzieć każdy, kto tę książkę przeczyta ;)

:) Kolejna książka, na której się nie zawiodłam.
Cierpliwość, determinacja, dążenie do celu to cechy głównej bohaterki. Tylko czy każdy ma w sobie taki życiowy "potencjał"?

Na półkach: , , , ,

Dobra,typowa obyczajówka ,z romansem w tle,w typowym babskim klimacie.
Poplątane losy głównej bohaterki Natalii bardzo ciekawe, a sama bohaterka da się lubić,nie rozpacza,nie poddaje się ,próbuje sama sobie radzić,a że otaczają ją prawie same pozytywne postacie ,które ją wspierają,układa sobie życie na nowo.
Bruno to typowy książkowy ideał-zbyt idealny.
Teściowej i wyjazdu...

Nie porwała mnie ta historia. Natalia - główna bohaterka strasznie mnie denerwowała. Pan Amant - Bruno - tak idealny że aż nierealny. Najciekawsze postacie drugoplanowe - Nadia, Anka, Baśka, itd...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kobieca, ale nie nudna. Nie jest to banalna i mocno przewidywalna historia.
Natalia ma w życiu pod górkę, a kiedy wydaje jej się,.że wychodzi na prostą, to los szykuje dla niej kolejne niespodzianki. Nie zawsze te miłe. Szczerze polubiłam Natalię, i mocno jej kibicowałam.
Duży plus za to, że książka dzieje się w moim Trójmieście :)

Przeczytana jednym tchem. Ciekawie skonstruowana opowieść. Żeby zrozumieć, trzeba przeczytać do końca.

Z tą powieścią spędziłem,miłe chwile.I momenty,bo to książka ciepła ,miła.
Ale nie jest infantylna.
Opisy są tu bardzo,dobre.Choćby wyjazdu do Chorwacji,bo ja czytałem Chorwacka Przystań.
Natomiast,byłem zaskoczony.Że autorka użyła nazwiska Pavelić.
Przecież,to wódz Ustaszy był !!
Ale mimo,to czytało się super.

Za oknem paskudna pogoda,a ja miałam okazję się zagłębić w lekturze Rozwaznej czy romantycznej. Być może i banał i było to wszystko w 100 innch książkach,ale to świetna obyczajówka,od której nie mogłam się oderwać. Autorka już od samego początku uderza w wysokie tony i żeby wiedzieć o co chodzi trzeba się zaszyc z kubkiem gorącej herbaty i oddać tej przyjemnej lekturze....

Dyskusje

• 2018
  • Z biblioteki
  • 2016
  • 2017
  • Chcę w prezencie

Anna Karpińska Rozważna czy romantyczna?