Medalion szczęścia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura piękna
elenkaa

Urszula, kobieta tuż po czterdziestce, wiedzie beztroski żywot nowoczesnej singielki. W spadku po ciotce, której nikt nie lubił i nikt nie odwiedzał, dziedziczy wielki dom na skraju lasu. Rodzinna siedziba jest pełna tajemnic i duchów przeszłości. W jej piwnicy główna bohaterka odkrywa spory zapas wyjątkowej wiśniowej nalewki. Do czego może doprowadzić nadmierne spożycie magicznego trunku, przekonuje się na własnej skórze... Urszula trafia na oddział chirurgii, gdzie poznaje sympatycznego lekarza. Czy mężczyzna okaże się godny jej zaufania? Czy dla nowej miłości warto zaryzykować długoletnią przyjaźń? Czy fascynująca historia kobiet z jej rodziny pomoże Urszuli poznać prawdę o samej sobie?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Thalita | 2019-09-29
Przeczytana: 29 września 2019

Urocza opowieść o miłości, przyjaźni, duchach i rodzinnych tajemnicach. Dla wielbicielek nastrojowych powieści obyczajowych pozycja obowiązkowa.

Urszula Ornatowicz niespodziewanie dziedziczy dom swojej ciotecznej babki, Gabrieli. Zachwycona spadkiem postanawia w im zamieszkać. Szybko przekonuje się, że dworek pełen jest pamiątek bo jego byłych właścicielkach, a każda z nich stanowi fragment historii kobiet z rodu Ornatowiczów. A zamieszkujące posiadłość duchy przodków postanawiają czynnie uczestniczyć w zagmatwanym życiu uczuciowym głównej bohaterki.

Pozornie "Medalion szczęścia" nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród zatrzęsienia kobiecych powieści obyczajowych dostępnych na naszym rynku. Ot, kobiety, mężczyźni, rodzina i pogmatwane relacje pomiędzy nimi. Ale tylko pozornie, bo szczypta magii ujęta w tej książce sprawia, że jest ona jedną z najlepszych pozycji tego gatunku jaką miałam przyjemność ostatnimi czasy czytać.
Powieść budują dwa główne wątki - miłostki Urszuli i...

katala | 2018-05-06
Przeczytana: 29 lipca 2016

To nie dla mnie. Łatwiej przyjąć mi pewne rzeczy w paranormalach. W literaturze współczesnej, obyczajowej, szczególnie może nawet w takiej, zabija mnie brak rozsądku. Wiem, że to książka jest ogólnie lubiana. Opisuje się ją jako i do płaczu i do śmiechu, wzruszającą i chwytającą za serce.
Niestety, żadnej z tych rzeczy nie dane mi było dostrzec. Wcale nie twierdzę, że jej nie ma, ale ja jej nie widziałam. Za to dostrzegałam niemal 40 letnią kobietę niedojrzałą emocjonalnie i intelektualnie, której wątpliwą zaletą jest przyciąganie wszelakich nieszczęść. Kobiety, dla której rozwiązaniem problemów, a co za tym idzie brakiem ich rozwiązania, jest nalewka ciotki. Nie tylko swoje tak zasłania, również z innymi pragnie podzielić się tym szczęściem. W efekcie wpada w coraz większe kłopoty, które dla każdego są ewidentne, oprócz głównej zainteresowanej, która z uśmiechem na ustach brnie w nie coraz głębiej i głębiej. Nie wiem, może gdyby tylko i noga, i grypa, i nieszczęśliwa miłość, i...

Vanilka | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Już dawno żadna z głównych bohaterek tak mnie nie irytowala jak Ula. Niby czterdziestoletnia, wydawać by się mogło rozgarnieta i odpowiedzialna kobieta, w niektórych momentach zachowywała się jak, przepraszam za wyrażenie, gówniara. Mam na myśli incydent z panem Hiszpanem i Basią. Fabuła mnie zaciekawiła. Tajemnica dworku, rodzinnych powiązań, pamiątek po przodkach wszystko to zakrawało na naprawdę wartą uwagi historię, jednak sposób w jaki została ona opowiedziana pozostawia wiele do życzenia. Osobom bardziej wymagajacym odradzam czytania, sama kilka razy miałam ochotę przerwać, ale jakoś dobrnęłam do końca. Słabo, liczyłam na coś więcej.

Agacha | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Książka przyjemna, z historią rodu w tle. Wprawdzie na początku, bohaterka była strasznie wkurzająca. Rozczulała się nad sobą i poza wypoczywaniem, chorowaniem i piciem, praktycznie nic nie robiła. Od momentu uratowania pieska zaczęło się robić ciekawie i tak zostało.

Agnieszka Garncarczyk | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Ula dostaje w spadku stary dom .Niby nic nadzwyczajnego , ale to nie jest zwykły dom ,to długa historia rodu Ornatowiczów .Przeprowadzając się tam kobieta nie zdaje sobie sprawy z tego ,że jej życie zawiśnie na włosku .
Historia wydawałaby się być banalna ,ale porusza ważne sprawy poszukiwania korzeni ,sensu życia zwłaszcza po próbie samobójczej.Ta książka wzrusza,bawi ,ale przede wszystkim zmusza do zastanowienia się nad tym co rzeczywiście jest ważne .
Autorka okrasiła postać Uli w głębokie dialogi wewnętrzne,dzięki temu postać jest bardzo plastyczna .Nie pozwoliła jednak aby było to tylko monologowanie bez sensu.Tu każde zdanie ma swoją wartość.A genialne opisy przyrody i samego domu sprawiają ,że przenosimy się tam bez problemu.

zeberka363 | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 października 2017

Ciekawa książka o poszukiwaniu korzeni swojej rodziny.A do tego dom z duszą po ciotce,pradziadunio zagadujący z obrazu i wiśniowa nalewka w tle-polecam!

Moya | 2017-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2017

10/10!!
Książka jest godna polecenia.
Wciągająca , wzruszająca do łez i rozweselająca też.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie , ale może dlatego że akcja bardzo przyspieszyła i szybko nastał koniec...
Są to przygody Uli, która odziedziczyła dom po ciotce i zamieszkała w nim.
Śledzimy jej losy gdy zakochuje się,traci największą przyjaźń,chce umrzeć i dąży do tego...ale zakochuje się ponownie i zaczyna nowe życie u boku ukochanego. A pomiędzy tym wszystkim Ula stara się dowiedzieć jak najwięcej o swoich przodkach.

Shoshana25 | 2017-06-17
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Ciężko jednoznacznie określić tą książkę, bo z jednej strony czyta się ją całkiem dobrze (a przecież o to chodzi w tego typu literaturze), ale z drugiej jest trochę banalnie. Głowna bohaterka dziedziczy dom po ciotce, tajemnice rodzinne - już gdzieś to było (to nie raz :)), wzloty i upadki miłosne. Troszkę nudnawo, ale tak jak wcześniej napisałam, czyta się ją całkiem dobrze, nie zaskakuje, nie działa szczególnie na wyobraźnie, ale też nie jest tragiczna. Przeciętna.

mariszach | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Powieści Danuty Pytlak mają swój niepowtarzalny czar, który trudno opisać – trzeba jej książki po prostu przeczytać . Zachęcam do sięgnięcia po „Medalion szczęścia” To książka ciepła i mądra , życiowa i pełna trafnych spostrzeżeń na temat dojrzałej miłości, lojalności oraz przyjaźni. Lekkie pióro sprawia, że nie ma mowy o oderwaniu się od niej.

Tatiana | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Zabawna, ciepła, momentami nieco irytująca historia Ulki poszukującej własnego miejsca na ziemi. W jej perypetie miłosne autorka wplotła dzieje rodziny głównej bohaterki. Książka pełna tajemnic i magii...