Stacja Jedenaście

Okładka książki Stacja Jedenaście Emily St. John Mandel
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2015
Okładka książki Stacja Jedenaście
Emily St. John Mandel
6,6 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2015
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc fantasy, science fiction
426 str. 7 godz. 6 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Tytuł oryginału:
Station Eleven
Wydawnictwo:
Papierowy Księżyc
Data wydania:
2015-11-17
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-17
Liczba stron:
426
Czas czytania
7 godz. 6 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361386742
Tłumacz:
Magdalena Lewańczyk
Tagi:
postapokalipsa dystopia
Inne
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
350 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
428
95

Na półkach:

Stacja Jedenaście Emily St. John Mandel to zdobywczyni nagrody im. Arthura C. Clarke’a w roku 2015. Fantastyka postapokaliptyczna, dystopijna wizja przyszłości świata po tajemniczej pandemii grypy gruzińskiej. Podobnych tematycznie książek pojawia się ostatnio sporo, czym zatem zwraca na siebie uwagę akurat ta powieść? Z pewnością sposobem ujęcia tematu, jak i stylem autorki, nostalgicznym klimatem. To nie jest napisana chronologicznie, uporządkowana historia. To raczej zbiór obrazów z różnych planów czasowych, jak i z życia różnych osób. Różnych, ale ze sobą powiązanych, krótszym lub dłuższym epizodem. Główną postacią jest Arthur, aktor, który odniósł sukces zawodowy, a którego śmierć na scenie teatru w wyniku zawału serca otwiera powieść. Arthur, który grywał w filmach i w sztukach teatralnych, a zmarł grając króla Leara. To z nim zetknęli się m.in. Jeevan - były paparazzi chcący zostać ratownikiem medycznym, Kirsten - autorka komiksów z których jeden dał tytuł tej książce, Clark - przyjaciel Arthura czy Tyler - jedyny syn słynnego aktora. Mniej lub bardziej ważne postacie poznajemy w różnych momentach ich życia. Zarówno w czasie przed upadkiem, jak i w kilka, kilkanaście czy ponad dwadzieścia lat później. Nie tyle mocno wnikamy w ich życie, co koncentrujemy się na pewnych jego momentach. Nie ma tu jednolitego podejścia do poszczególnych osób. Nie ma podobnych, krótkich rozdziałów. Tym krótszym towarzyszą mocno rozbudowane, zwięzłym epizodom tłumaczące rozmaite niuanse dłuższe opowieści.

To nie jest tylko prosta wizja możliwej przyszłości. To próba ukazania jej poprzez losy kilku osób. To zresztą często spotykany zabieg, koncentracja na zmieniającym się świecie widzianym oczami wybranych postaci. W niezrozumiałym, pozbawionym informacji, pełnym niepewności, przemocy, lęku, całkowicie nowym dla nich środowisku. To wizja rozpadu cywilizacji, zdziesiątkowanej, zmieniającej się w archipelag małych ludzkich grup. Tych, którym nie wiadomo dlaczego udało się przeżyć atak wirusa. Emily St. John Mandel szczególnie interesuje się analizą wzajemnych relacji międzyludzkich. Same wydarzenia są swoistym tłem do ukazania, analizowania i zrozumienia sieci powiązań łączących ludzi, kiedyś i teraz.

cała recenzja: http://www.speedy.cal24.pl/recenzje/83-postapokalipsa-z-szekspirem-w-tle

Stacja Jedenaście Emily St. John Mandel to zdobywczyni nagrody im. Arthura C. Clarke’a w roku 2015. Fantastyka postapokaliptyczna, dystopijna wizja przyszłości świata po tajemniczej pandemii grypy gruzińskiej. Podobnych tematycznie książek pojawia się ostatnio sporo, czym zatem zwraca na siebie uwagę akurat ta powieść? Z pewnością sposobem ujęcia tematu, jak i stylem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 365
  • Przeczytane
    653
  • Posiadam
    130
  • Ulubione
    23
  • 2022
    22
  • Fantastyka
    19
  • Chcę w prezencie
    16
  • Teraz czytam
    15
  • 2023
    15
  • 2018
    14

Cytaty

Więcej
Emily St. John Mandel Stacja Jedenaście Zobacz więcej
Emily St. John Mandel Stacja Jedenaście Zobacz więcej
Emily St. John Mandel Station Eleven Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także