Spokojne niedzielne popołudnie

Wydawnictwo: A
holocaust, reportaż polski
literatura faktu

Moja ideologia zawodowa: skoro świata i tak nie da się zmienić, to należy go przynajmniej ująć w słowa, zapisać. Zapisuje się świat zewnętrzny. Ale czasami reporter ulega pokusie, żeby poprzez sprawy swoich bohaterów opowiedzieć o własnych. Nie chcemy, albo nie potrafimy, albo uważamy za niestosowne pisanie o sobie wprost, więc nasze lęki, nasze tęsknoty, nasze marzenia opisujemy poprzez lęki i marzenia naszych Masz i Małgorzat P.Autorka

Aleksandra | 2015-04-13
Na półkach: 2015 r., Przeczytane, Reportaż
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Przy tym zbiorze uświadomiłam sobie, jak bardzo potrzebna jest porządna monografia Hanny Krall: książka, gruba, opasła, w której zebrane byłyby wszystkie (no dobra, najważniejsze) jej reportaże. Bo na razie mamy mnóstwo cieniutkich tomików, w wydaniach starszych i nowszych, w których często teksty się powtarzają.

Tak właśnie jest z książką "Spokojne niedzielne popołudnie". Kto czytał "Trudności ze wstawianiem", niech sobie daruje ten zbiór, bo 80 procent to teksty powielone.

A szkoda.

| 2011-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2011

Mistrzyni reportażu - od zawsze bardzo ja lubię. Tutaj reportaże z socrealizmem w tle.

czytankianki | 2012-01-05

Hanna Krall
    Okna
    Hanna Krall
    NieObcy
    Małgorzata Szejnert, Andrzej Stasiuk, Joanna Fabicka, Olga Tokarczuk, Paweł H...