Sacrifice

Okładka książki Sacrifice Adriana Locke
Okładka książki Sacrifice
Adriana Locke Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-07-13
2015-07-13

wciaga polecam opisuje o matce samotnej z chorym dzieckiem gdyz maż zginął w wypadku nie chce pomocy od brata męża.polecam

Od razu wspomnę, że nie tego się spodziewałam. Po okładce i opisie wywnioskowałam, że lektura czeka mnie iście pikantna. Niestety było dość smutno. Miałam wrażenie, że wszystkie nieszczęścia i wszelkie plagi egipskie spadły na tą bidną kobitę. Książka nie porwała mnie głównie ze względu na wplecione opisy walk MMA. Nie miałam ochoty po nią sięgać. NIE POLECAM

Początkowo nie umiałam się odnaleźć w tej książce. Niby była okej a brakowało mi w niej czegoś. Potem na szczęście się rozkręciła żeby na końcu znowu zostawić niekompletną myśl. Nie lubię książek gdzie akcja według kolejności: nudzi, rozkręca się, a na końcu zostawia jakby niedokończony wątek.

KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM!

Oczekiwałam przewidywalnej historii, a dostałam więcej zaskoczeń, niż mogłam się spodziewać. Wylałam więcej łez, niż ktokolwiek mógłby przewidzieć. Zakochałam się w tej książce, czego nie przewidziałam, a na koniec pozostała pustka, bo ciężko pozbierać się po tym wszystkim.

Smutna, ale w dużym stopniu prawdziwa historia, opowiadająca o biedzie oraz o wdowie, która ledwo wiąże koniec z końcem, pracuje jak najwięcej, co i tak nie jest wystarczające, bo zalega z opłatami, a w dodatku jest w tym wszystkim sama. Straciła męża, a z dnia na dzień obserwuje jak traci córkę, gdy małą dopada rak. W tym wszystkim jest też Crew, którego Julia nienawidzi przez wydarzenia z przeszłości, ale w głębi duszy jest wdzięczna za to, że mimo jej sprzeciwień, Crew stara się jak może, aby zadbać o nią i jej córę, chociaż odrobinę. Bo oprócz niego i sąsiadki, która jest dla nich jak rodzina, nie mają nikogo innego, dlatego są zdane wyłącznie na siebie. Julia to prawdziwa wojowniczka i wykazuje się dużą samodzielnością, ale doskonale wie, kiedy może pozwolić sobie na dumę, a kiedy powinna odpuścić. To dlatego gdy jest już naprawdę źle, przeprowadza się do Crew, który staje na wysokości zadania i zapewnia im dom, który potrzebują, ale przede wszystkim na który zasługują. Dba o dziewczyny swojego zmarłego brata, jakby od początku należały do niego, a przy tym udowadnia, że i on należy do nich.

Niesamowita książka z niesamowitymi postaciami. Crew jest niezwykłym facetem, który momentami działa na nerwy, ale jego determinacja i walka do samego końca, napawają serce olbrzymimi emocjami. Crew dosłownie stawia wszystko na jedną kartę dla dziewczyn, które kocha nad życie. Jest w stanie poświęcić samego siebie, jeśli to tylko oznacza, że one będą zdrowe i bezpieczne. Popełnił wiele głupot w życiu, ale jest osobą, która udowadnia, że człowiek uczy się na błędach i nigdy nie jest za późno, aby coś naprawić i wydorośleć. Nie wszystko jest odwracalne, jednak można sprawić, żeby nie było gorzej i zawsze można odbić się od dna. Julia natomiast jest matką, na którą zasługuje każde dziecko. Kocha bezgranicznie i zrobi wszystko, aby jej córka wyzdrowiała, miała dach nad głową i nie chodziła głodna. Nawet jeżeli oznacza to, że sama będzie musiała zrezygnować ze wszystkiego, czego by pragnęła.

Mocne 9/10

KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM!

Smutna, ale w dużym stopniu prawdziwa historia, opowiadająca o biedzie oraz...

Książka bardzo ambitnie porusza dużo trudnych tematów, poświęceń i trudnej drogi jaką trzeba pokonać aby dotrzeć do celu.... Jednak nie do końca mnie to przekonało... Czyta się dobrze, ale czuje niedosyt. Zabrakło mi w niej czegoś intrygującego.

Instagram: zauroczona_literatura

Z tą autorką spotkałam się już ostatnim czasem przy powieści "Zapisane w bliznach". Niestety, sięgając po tę pozycję, miałam nadzieję na coś lepszego. Będąc całkowicie szczera, zawiodłam się.

Historia opowiada o Julii, matce Everleigh, wdowie po zmarłym mężu - Gage'u oraz Crew'ie, bracie Gage'a. Bohaterów poznajemy w momencie, gdy Julia "posiniaczona" przez złamane serce, rachunki do zapłacenia i samotną opiekę nad dzieckiem, musi spierać się z Crew'em.
Nie jest jej łatwo uporać się ze śmiercią męża, a jeszcze bardziej z dawnym uczuciem do jego brata.
Gdy Julia, cały czas przeżywa żałobę po mężu, nagle dowiaduje się o czymś co wstrząsa jej całym dotychczasowym życiem.

⚠️( Uwaga, mogą wystąpić spojlery)⚠️

Rozpoczynając od plusów, nie mogę pominąć, jak bardzo książki Locke są smutne, ale zarazem prawdziwe. "Poświęcenie" to następna historia, pełna łez, bólu, ale i wiary, czy poświęcenia.
Jednak, w mojej opinii, na tym plusy się kończą, a zaczynają minusy.
Relacja głównych bohaterów rozwija się bardzo szybko. Julia, jest zła na brak zainteresowania ze strony Crew'a (w obecnym, jak i wcześniejszym czasie),a chłopak stara się o względy dziewczyny, pomimo tego, że w momencie gdy byli razem, zobaczył ją w łóżku z innym mężczyzną.
Właśnie w tym momencie, pojawia się pierwsze "ale". O przeszłości, I tym co złego się między nimi wydarzyło, zapominają w przeciągu chwili, co osobiście bardzo mi się nie podobało.

Podsumowując, czytając tę historię, będziecie musieli się przygotować na pełno łez. Jednakże, osobiście mi ona nie podpasowała.
J.

Instagram: zauroczona_literatura

Historia pełna emocji. Bardzo dobrze się czyta. Jedyny mały minus za zakończenie - trochę takie "urwane".

Gdy umiera nam ktoś niezwykle bliski, nasze życie na zawsze się odmienia. Właśnie taką sytuację przechodzi Julia. Jej mąż ginie w wypadku, nie wystarcza jej funduszy do utrzymania mieszkania i musi przeprowadzić się do małego lokum, a jedyną osobą, która sprawia, że jeszcze się nie załamała jest ich córka Ever. Brat zmarłego, Crew, stara się im pomóc, chociaż kobieta nie chce jej przyjąć. No ale w życiu nie może być łatwo, prawda? Dlatego gdy przychodzi diagnoza, ponownie ich doczesność przechodzi rewolucje. Teraz najważniejsze jest przetrwanie i dostanie się na terapię. Tylko czy uda się na nią dostać? Co bohaterowie będą musieli poświęcić? Jak potoczą się ich losy?

Od początku wiedziałam, że ta powieść będzie emocjonalną bombą, ale nie spodziewałam się, że tak na mnie wpłynie. Temat różnych chorób w powieściach, zawsze ogromnie na mnie działa i przeżywam to o wiele mocniej. Autorka tak tutaj zagrała na emocjach czytelnika, że mi brakuje słów żeby to opisać.

Powieść od pierwszych stron rzuca na czytelnika gradem złych informacji i współczujemy bohaterom. Poznając ich bliżej, jeszcze bardziej chcemy by im się udało, by byli szczęśliwi lub po prostu ich przytulić i pocieszyć. Historia chwyta za serducho i wywołuje wiele skrajnych emocji.

Według mnie bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Wydali mi się realistyczni i odpowiednio reagowali na to, co ich spotkało. Julia, wdowa, samotna matka, która musi zapewnić córce byt stara się ze wszystkich sił. Chce być samodzielna i stara się ukrywać rzeczywisty stan w jakim żyje. Boi się komuś zaufać, bo nie raz ktoś ją zawiódł. Trudno jej pogodzić się z odejściem męża, ale wie, że nie może się poddać. Dla swojego dziecka zrobi wszystko, choć momentami przeżywa załamanie i musi wiele sobie zabraniać. Los jej nie oszczędza, ale dalej dzielnie walczy. Crew za to musiał pogodzić się ze swoją przeszłością i ruszyć dalej. Zawsze uciekał przed problemami, a teraz ma okazję pokazać, że jest odpowiedzialny i pomóc dziewczynom. Czasami zachowywał się jak dupek i nie potrafił przyjąć odmowy. To facet, który poświęci wszystko by pomóc najbliższym. Mimo jego zaborczości i nie rozumieniu słowa "nie", to polubiłam go i chciałam by jemu, jak w sumie, i Julii i Ever było jak najlepiej!

Książkę czytało mi się dobrze, z wielkim zaangażowaniem. Początek mnie zachwycił, kolejne pięćdziesiąt stron już troszkę mniej, a potem przepadłam. Jak ostatnio bardzo długo zajmuje mi przeczytanie powieści, która ma więcej niż 400 stron, tak tutaj skończyłam ją w 2-3 dni, co jest świetnym dla mnie wynikiem, a to coś znaczy jaka musiała być dobra. Emocje z tej powieści się wylewały. Trudno było mi momentami powstrzymać łzy, zwłaszcza przy niektórych wypowiedziach Ever, jej taka mądrość czy pogodzenie się z sytuacją rozbrajały kompletnie.

To powieść, która u nie jednej osoby wywoła łzy. Jest przepełniona bólem, walką i poświęceniem. Ostatnie kilkanaście stron, to siedzenie jak na szpilkach i obawa nad przekręceniem kolejnej strony. Końcówka wywołuje najwięcej emocji, dalej ogromną niepewność i strach. Jeżeli szukacie książki, która wywoła u Was całą gamę emocji, po której możliwe, że będziecie mieć kaca książkowego to zdecydowanie wybierzcie ten tytuł. Nie zawiedziecie się!

Zaspokoiła mój głód emocjonalny.
Bardzo realnie napisana, wiarygodnie uchwycony wątek choroby i biedy, a jednocześnie napisana tak, że czyta się lekko.
Główny bohater zachwyca.
Życzę sobie więcej takich historii.

Zaspokoiła mój głód emocjonalny.
Główny bohater zachwyca.
Życzę sobie więcej takich historii.

Bardzo emocjonalna książka o najwyższej formie oddania drugiej osobie. Historia zawiera w sobie wątek miłosny, utraty drugiej osoby i choroby dziecka. To zawsze chwyta za serce, jednak nie będzie to oczywista historia. Wiele zawiłych momentów, które autorka przytoczyła będzie zastanawiające. Wielokrotnie też będzie można sobie postawić pytanie jak wysoko stoi moralność w obliczu tragedii.

Czyta się świetnie, bez zbędnego rozciągania wydarzeń. Czy historia zapadnie na pamięć dłużej? Ciężko powiedzieć. Choć skończyłam ją jakiś czas temu to bohaterowie byli na tyle barwni, że łatwo ich mogę opisać 😊

Oceniam na plus i polecam jeśli jeszcze jej nie czytałaś.

• Romans