Kocham tylko tak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Love My Way
przyjaźń, miłość, dramat
ew_cia

Piękna i wzruszająca historia o wychodzeniu z ciemności i próbie pogodzenia się z tym, co już nie wróci. Emerson Hart poznała Merikiego, kiedy miała zaledwie dziesięć lat. Połączyła ich wielka przyjaźń, która z biegiem czasu przerodziła się w miłość. Kiedy dziewczyna dorosła, pewnego dnia utraciła wszystko, co było jej drogie, a Meriki nie był już chłopcem, którego pokochała. Emerson nie...

Emerson nie może zrozumieć, dlaczego wszystko się zmieniło. Wtedy w jej życiu pojawia się Josh, który przypomina jej Merikiego. Serce Emerson zaczyna się otwierać, chociaż wydawało się, że tylko jeden chłopak ma do niego klucz. Ten, którego naprawdę kochała.

Ta historia trafi prosto do Waszego serca. To opowieść o dojrzewaniu, wybaczaniu i odnajdywaniu siebie, kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Angelic | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

"Kocham tylko tak" Kate Sterritt, kiedy po nią sięgałam, wydawała się być prostą historią o miłości, a w rezultacie okazała się złożoną wędrówką przez życie, poszukiwanie siebie i akceptacji.

Główną bohaterkę poznajemy, kiedy pracuje, dekorując ciastka, w modnej, wielkomiejskiej cukierni. Przypadkiem wpada na pogrążoną w żałobie kobietę, a dotrzymując jej towarzystwa, poznaje również jej syna, Josha. I w tym miejscu wracamy do dzieciństwa Emerson, które nie było proste, ale pod pewnymi względami cudowne. Poznając Merekiego, jako dziesięciolatka, otrzymuje przyjaźń i wsparcie w rozwijaniu artystycznych talentów. Przyjaźń, zamienia się w miłość, ale pewne wydarzenia, oddalają od siebie bohaterów. I wtedy wkraczamy w drugi etap powieści, który dzieje się kilka lat później. Emerson próbuje przełamać swoją samotność i otworzyć się na nowe uczucie. Przy okazji pragnie odzyskać zamiłowanie do sztuki i kontrolę nad własnym życiem.

Nie chcę zdradzać zbyt wiele, żeby nie psuć Wam powolnego...

mclena | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

"For a minute or a lifetime, some people try to clip your wings, while others help you learn to fly.."

Nie da się tej książki dobrze zrecenzować. Przez ponad połowę byłam rozgoryczona i zła. Ułożyłam sobie wszystko po swojemu, a potem Kate Sterritt rąbnęła mnie kijem baseballowym w potylicę za to, że nie uwierzyłam w jej dobre intencje. Mam za swoje. Palpitacje serca... łzy... niesamowity smutek... i w końcu spokój duszy. Piękna powieść, którą trzeba przeczytać - "no matter what".

Luna | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

„Są ludzie, którzy przez chwilę lub przez całe życie starają się podciąć ci skrzydła, podczas gdy inni pomagają ci w nauce latania”.

Podeszłam do tej książki w ciemno. Po prostu, zaintrygowała mnie okładka, i nazwisko autorki – Kate Sterritt – z którą nie miałam wcześniej do czynienia.

Zacznę od tego, że po przeczytaniu lektury, byłam ciekawa komentarzy…

Otóż, dowiedziałam się, że niemożliwym jest wcześniejsze odkrycie prawdy ukrytej w książce…

No cóż, obalę ten mit, a raczej przekonanie niektórych czytelniczek, ponieważ ja się domyśliłam, i to na wczesnym etapie książki. Ale nie winię za to autorki, która dosyć dobrze ukryła prawdę, a jedynie mnogość przeczytanych przeze mnie książek, i tym samym, utrwalenie pewnych schematów, jakie towarzyszą autorom gatunku jakim jest romans. Po prostu, wraz ze wzrastającą ilością przeczytanych książek zmniejsza się prawdopodobieństwo otrzymania czegoś zupełnie innowacyjnego. Być może, na gruncie rodzimym, taki zabieg autora nie był...

rinos | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

"Kocham tylko tak" to nieszablonowa, słodko-gorzka opowieść o przyjaźni, miłości, strachu i nadziei.
Książka podzielona została na 2 części. W pierwszej poznajemy Emerson i Merikiego, gdy mają po kilka lat. Jesteśmy świadkami rozwijającego się między nimi wspaniałego uczucia - zaczynając od koleżeństwa, potem przyjaźni, a na bliskości i miłości kończąc.
Druga część to historia, która ma miejsce 5 lat później - i w niej pojawia się trzeci bohater tj. Josh. Tutaj muszę przyznać, iż autorka mnie zaskoczyła, gdyż nie domyśliłam się takiego przebiegu zdarzeń - za to ogromny plus.
Dla wrażliwców obowiązkowo chusteczki. Były momenty, że i ja miałam ściśnięte gardło, a mnie tak łatwo wzruszyć się nie da.
Książkę poleciła ci mania_kch, za co jestem jej ogromnie wdzięczna. To piękna i poruszająca historia, którą warto przeczytać.
Ode mnie 8,5*.

mania_kch | 2018-07-20
Na półkach: Ulubione ♥, 2018, Przeczytane

”Niczyje życie nie jest czarno-białe. Wszyscy mamy swoje szare strefy – niepewność, wady, niedoskonałości, tajemnice. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i w tym kryje się piękno.”

Do tej pory nie znałam twórczości pani Kate Sterritt jednak po przeczytaniu tej książki chętnie zapoznam się z jej kolejnymi pozycjami.
Autorka operuje słowem lekkim w przyjemny sposób, chłonęłam je, przeżywałam je i widziałam historię, którą dzięki nim chciała opowiedzieć. Widziałam Emerson, Merikiego i Josha i te trzy postacie kojarzą mi nierozerwalnie z wiarą, nadzieją i miłością.

Uwielbiałam każdą chwilę czytania, cieszyłam się każdą emocją.

I mam szczerą nadzieję, że każdy kto zdecyduje się na przeczytanie tej historii doceni jej walory, bez względu na to czy już na początku domyśli się co autorka przygotowała, czy też zajmie mu to 300 stron. Bo tu nie chodzi o to, kto pierwszy rozgryzie zabieg autora a o przebycie i przeżywanie wraz z bohaterką miłosnej i bardzo wyboistej drogi.

„Są ludzie, którzy...

magpie101 | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Od pierwszych stron wiedzialam, ze ksiazka bedzie piekna, zazwyczaj tak mam, ze perelka ksiazkowa zachwyca mnie od pierwszego rozdzialu.
Na poczatku poznajemy Emerson i Merikiego, maja po 10 lat i zostaja przyjaciolmi by w wieku 17 lat ich przyjazn przerodzila sie w milosc. Czekaja az uzyskaja pelnoletnosc, skoncza szkole i wyniosa sie z miasteczka spelniajac swoje marzenia. Ich milosc i przyjazn jest piekna i wzrusza.
Potem nagle akcja zaczyna sie 5 lat pozniej i poznajemy kolejnego bohatera Josha, ktory ma wrazenie, ze czekal na Emerson cale zycie, a ona wie, ze jedyne co moze to zlamac mu serce.
Do samego konca nie domyslilam sie co sie wydarzylo, mialam swoje przypuszczenia ale autorka umiejetnie mnie wprowadzila w blad.
Ostatnie 40 stron strasznie plakalam, byly to lzy wzruszenia i szczescia, polecam!!!

boziaczek | 2018-07-25
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów nad tą książką. Powieść nie wnosi niczego nowego, jest przewidywalna, a rozwiązania całej tajemnicy można się domyślić i to praktycznie po przeczytaniu niewielu stron. Być może autorka miała świetny pomysł, ale marnie go wykorzystała.
Książka przeciętna; kto zechce ten przeczyta.

TINA | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Niesamowita pozycja! Nadal jestem w szoku, bo zabierając się za tą książkę, nie sądziłam, że będzie kryła w sobie tyle tajemnic i emocji! Skuszona piękną letnią okładką sądziłam, że to będzie słodka i zabawna historia. Mylne ważenie, bo książka kryje w sobie dojrzałą, piękną, uczuciową i pełną artyzmu opowieść o miłości Emersom i Merekiego. Już od pierwszych stron wpadamy w z pozoru zwyczajną, ale kryjącą w sobie ból historię.

Młoda i prześladowana Emerson po dużej kłótni w domu z bratem i matką, ucieka nad rzekę w miejsce, w którym spokojnie może odetchnąć i chwilę się zrelaksować. Dziewczyna poznaje tam młodego chłopca Merekiego. Ich znajomość początkowo nieśmiała zaczyna się rozwijać, a z latami łącząca ich przyjaźń przeradza się w związek. Oboje są zdolni i mają ambitne plany związane z przyszłością. Wspierają się w dążeniu do celu, opiekują się sobą a ich miłość jest wręcz nieskończona. Obiecują sobie, że co pięć lat będą wracali w to miejsce nad rzeką gdzie się poznali,...

readforrhys | 2018-07-08
Na półkach: 2018, Przeczytane

„Kocham tylko tak” to przykład jednej z tych książek, które przykuwają wzrok samą okładką. W moim przypadku tak właśnie było, sami przyznajcie – ona jest cudowna! Taka delikatna i... no podoba mi się! I – nawiązuje do fabuły ;) Zauważyliście to? Po tej okładce spodziewałam się jakiegoś lekkiego romansu, w sam raz na lato. Bo ona mi się kojarzy z latem! A jak było w rzeczywistości?

Przede wszystkim ta książka jest nieco... dziwna. A przynajmniej taka myśl mi się nasunęła po skończeniu. Było ckliwie, pięknie i wciągająco, ale tak... inaczej. Ale do rzeczy. O czym to w ogóle jest? Bohaterką, a zarazem narratorką jest młoda Emerson Hart, dziewczyna, której ukochany milczy od kilku lat. Dlaczego? Ona sama tego nie rozumie i ja początkowo też. Wkurzałam się na niego, zastanawiałam się, co takiego się stało, że mimo iż trwają przy swoim boku, to towarzyszy im cisza z jego strony. To było... niecodzienne, ale i intrygujące.

Kiedy na horyzoncie pojawia się Josh, Emerson sama nie wie, co...

lulamae | 2017-06-05
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Uch... nie wiem czy będę potrafiła napisać do tej książki opinię, która odda jej walory, ale spróbuję coś naskrobać.

W opinii możliwe SPOILERY!

Emerson życie nie rozpieszczało od dziecka. Matka się nią nie interesowała, Ojczyma nigdy nie było, a jej przyrodni brat się nad nią znęcał i ją zastraszał. Jednak jej samotność zniknęła w wieku 10 lat, kiedy to poznała Merekiego. Spotykali się nad rzeką. Początkowo stali się przyjaciółmi, a po latach miłościami swojego życia. Po ukończeniu szkoły chcieli wyjechać do dużego miasta i pracować ciężko, aby spełniać własne marzenia. Mereki chciał zostać architektem, a Emerson miała duszę artystki. Ale wydarzyła się tragedia i nic już nie było takie samo...

Tutaj kończy się pierwsza część książki.

Powracamy do życia Emerson i Merekiego po pięciu latach... i to co zastajemy jest skorupą dawnych bohaterów.

Emerson poznaje także Josha... trzydziestojednoletniego artystę, który prowadzi zajęcia - terapia sztuką.

Między Emerson i Joshem...