What Katie Ate. Weekend Katie.

Okładka książki What Katie Ate. Weekend Katie. Katie Quinn Davies
Okładka książki What Katie Ate. Weekend Katie.
Katie Quinn Davies Wydawnictwo: Buchmann kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
What Katie Ate on The Weekend
Buchmann
2015-05-06
2015-05-06
kuchnia kulinaria Katie

Cudowna książka, podobała mi się znacznie bardziej niż poprzednia książka Katie. Sporo przepisów slowfoodowych, aromatycznych przypraw i niecodziennych australijskich połączeń.

Przegladalam kiedys z zaciekawieniem blog autorki, ksiazka to drukowana jego wersja warta uwagi.

Tak rzadko daję max gwiazdek, że aż muszę to zapisać w kalendarzu. Książka warta swojej ceny, choć mi udało się kupić za połowę ceny regularnej. Uwielbiam Katie Quinn Davies. To już druga część tej autorki, obydwie posiadam na własność i nie oddam. Tym razem również Katie nie zawiodła. Zdjęcia przepiękne, mistrzostwo, można jeść oczami. Cudownie dopracowana w każdym centymetrze. Dzieło sztuki, dla mnie genialna. Co do przepisów to najlepsze na świecie. Autorka zna się na fachu. Czego bym nie zrobiła z tej książki, to zasługuje na największe uznanie. Katie po prostu wie jak wydobyć z jedzenia co najlepsze, maximum rozkoszy dla kubków smakowych. Nie mam pojęcia czy sama wpadła na te pomysły, czy korzysta z pomocy fachowców, ale mnie to nie interesuje. Jeśli miałabym zabrać ze sobą dwie książki opuszczając dom wybrałabym What Katie Ate. Co do składników, których używa nie uważam żeby było trudno dostępne. Ser Pecorino można dostać w Biedronce (dzięki Katie dowiedziałam się do czego on może być używany) a Pancette można zastąpić naszym boczkiem. Naprawdę polecam. Nie mogę się doczekać wydanej na razie w innych krajach trzeciej książki Katie dotyczącej wypieków.

Kolejna książka, która jest wydana przepięknie. Zdjęcia są rewelacyjne, że mamy chęć połknąć kartkę. Po raz kolejny jest problem z dostępnością produktów. Nie jest to książka z przepisami, gdzie składniki natrafimy w każdym spożywczaku. Żeby coś z niej przygotować musimy przygotować się na wyprawę. Wyprawę w poszukiwaniu wszystkich składników, a może to trwać i cały dzień jak jesteście z mniejszej miejscowości, aa i wyprawa ta może okazać się kosztowna - prawie drugie tyle co sama książka. Jednak jak wszystko już masz, danie zniknie w kilka sekund i wyprawę czas zacząć od początku.

Sumując: piękne wydanie, naprawdę cudne, przepisy również rewelacja, ale dostępność i cena składników to wielki minus.

Piękne zdjęcia .....

Piękne zdjęcia .....

Hmm nie przemawiają do mnie za bardzo te przepisy.. Książkę potraktowałam bardziej jako ładnie wydany album ze zdjęciami :)

• Kulinaria
  • Kulinarne
  • Kucharskie
  • Domowa biblioteczka
  • Kulinarne
  • Kuchnia

Dodaj cytat z książki What Katie Ate. Weekend Katie.