ABC gotowania

Wydawnictwo: Egmont Polska
Ania

Marieta Marecka to autorka bloga, felietonistka kilku gazet i portali oraz gospodyni programu „ABC gotowania” w Kuchni +, który doczekał się już czterech sezonów. W swoim programie prezentuje proste przepisy na pyszne dania, zachęcając do pichcenia. I nigdy nie powtarza dwa razy tych samych dań! Książka zawiera receptury na każdą porę dnia, z przejrzystymi opisami i towarzyszącymi im...

Książka zawiera receptury na każdą porę dnia, z przejrzystymi opisami i towarzyszącymi im zdjęciami prezentującymi poszczególne czynności. Gotowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/abc-gotowania-b-iext29991940.jpg

Wiedźminka | 2019-08-30

Pyszne przepisy, a co najważniejsze doskonałe dla osoby raczkującej w kuchni hihi ;)

Kari | 2018-01-18
Przeczytana: styczeń 2018

Jako początkująca Pani Domu jestem tą książką absolutnie zachwycona. Porady, które mnie rozbawiły to te jak ugotować ziemniaki, czy jak sprawdzić które jajka są odpowiednie - niby oczywiste podstawy, które po przeczytaniu okazały się niezwykle pomocne. Przepisy podzielone są na rozdziały śniadaniowe, przekąski, zupy, obiady oraz desery. Dodatkowe przepisy typu sosy, pesto lub własnoręcznie zrobiony majonez - to wszystko oprawione czytelnymi opisami potrzebnych produktów, zdjęciami każdego dania i po kolei ilustracjami każdej wykonywanej czynności. Gorąco polecam!

Polecam zarówno początkującym panią domu jak i z zaawansowanym stażem w kuchni. Czytelne przepisy, listy zakupów i fotografie. Fajna książka na półkę w kuchni.

Patrycja k | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Bardzo fajnie wydana książka. Fajnie po przerobieniu książek Jamiego Olivera czy Sophie Dahl, korzystać z polskiej książki kucharskiej. Autorka przedstawiła klasyczne polskie dania jak krokiety, zrazy itd. Oglądając książkę zdałam sobie sprawę, że już dawno nie gotowałam naszych polskich dań. Wg mnie to świetny prezent dla osób, które dopiero zaczynają gotować.

| 2016-01-25

Bardzo lubię program p. Mareckiej, więc jak tylko zobaczyłam, że książka ma być wydana to zamówiłam w przedsprzedaży.

Mam mieszane uczucia wobec tej książki. Ma wiele cennych porad odnośnie gotowania, jasne i czytelne instrukcje. Książka w sam raz dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę w kuchni. Ewentualnie dla kogoś, co ktoś już tam umie ale nie do końca.

Z drugiej strony, ta książka ma trochę "niedoróbek". Moim zdaniem, lista składników, w takiej formie jak jest prezentowana w książce, jest niepotrzebna. Zabiera miejsce, a można by było powiększyć zdjęcia ilustrujące następne kroki w przygotowaniu potrawy. Dodatkowo, w liście składników są rzeczy, które potem nie występują w przepisie. I o ile, osoba, która ma jakieś doświadczenie w kuchni, to sobie gdzieś to wrzuci po drodze, tak dla laika może być to już problem.

Jednakże, uważam, że warto mieć tą książkę w swoich zbiorach, bo przepisy nie są skomplikowane, ani nie wymagają nietypowych składników. Wszystko da się dostać bez...

magdalena | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Fajna książka dla początkujących kucharzy, ładne zdjęcia krok po kroku, dużo wskazówek. Przepisy bywają zbyt proste, ale to w końcu ABC gotowania:)

| 2015-11-22

Ta książka jest SUPER !!!

Monika | 2015-11-08

Uwielbiam program Mariety, więc jak tylko zobaczyłam książkę od razu zamówiłam. Świetna książka ze zdjęciami krok po kroku, co jeszcze bardziej przekonało mnie do zakupu. Dla zaczynających gotowanie i dla tych już bardziej wprawionych. Przepisy są proste, bez udziwnień ale smaczne i efektowne. Polecam!