Paulina

Dzięki swoim książkom Julita Bator zmieniła oblicze polskiej kuchni. Autorka, mama trójki dzieci, podzieliła się swoją unikatową wiedzą i wypróbowanymi zdrowymi przepisami. Teraz podpowiada, jak przygotować święta bez glutaminianu sodu i sztucznych barwników. Udowadnia, że można przyrządzić zdrowe świąteczne potrawy i że nie jest do tego potrzebna długa lista składników ani niekończące się...

Teraz podpowiada, jak przygotować święta bez glutaminianu sodu i sztucznych barwników. Udowadnia, że można przyrządzić zdrowe świąteczne potrawy i że nie jest do tego potrzebna długa lista składników ani niekończące się godziny spędzone w kuchni.
Co zrobić, by smak wigilijnej kolacji, wielkanocnego śniadania czy urodzinowego przyjęcia zapamiętać na zawsze i z radością co roku odtwarzać? Jak niewielkim nakładem czasu i kosztów zamienić czekoladowe cukierki na własnoręcznie lukrowane pierniczki, przygotować domowy barszcz z uszkami czy najlepszą lemoniadę?
Julita Bator radzi, jak sprawić, by w domu unosił się aromat rodzinnych, szczęśliwych i spokojnych świąt, pachnących cynamonem i świeżo upieczonym mazurkiem. Jak podarować swoim bliskim to co najlepsze. Bez polepszaczy

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Fragment książki

eduko7 | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Kwas buraczany mnie zainspirował i wypróbuję, bo poprzedni przepis nie sprawdził się. Wykorzystam do wigilijnego barszczu. Orientalna sałatka śledziowa, samodzielnie wykonana przyprawa do piernika, piernik, pierniczki też zostaną wypróbowane. Pozostałe, albo znam w zbliżonych wersjach, albo pozostanę przy swoich wypróbowanych.
Całość - ciekawy pomysł na prezent.

Miss_Bovary | 2015-11-30
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia, Zdrowie
Przeczytana: 30 listopada 2015

Zupełnie ne rozumiem tych ochów i achów nad najnowszą książką, a właściwie książeczką p. Bator. Wizualnie może faktycznie jest dopieszczona, ale widzę, że autorka z uporem maniaka brnie w przerost formy nad treścią. Biorąc do ręki jej najnowsze "dzieło", miałam wrażenie, że sięgam, po ilustrowaną książeczkę dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać i bardziej będą się interesowały pustymi stronami, które można zamalować.

Jej pierwsza książka to do tej pory moja "biblia" żywieniowa, druga - bardzo mnie rozczarowała, a trzecia - już sama nie wiem, co miałabym napisać. Zaledwie dwadzieścia kilka przepisów, mnóstwo pustych stron, to, biorąc pod uwagę objętość tej publikacji (całość ma ok. 100 stron) stanowczo za mało. Stosunek jakości do ceny jest koszmarny. I choć pewnie wg wielu "Zamień chemię na jedzenie" była za mało ładna - szary papier, brak zdjęć, czułam, że mam w ręku coś naprawdę wartościowego.

Tutaj, cóż z tego, że książka jest ładna i nowocześnie wydana? To tylko pusta...

Pokal | 2015-11-21
Przeczytana: 04 listopada 2015

Julita Bator od dawna gości ze swoimi książkami w moim domu. ,,Święta bez chemii” to po prostu kolejna porcja przepisów i porad na to jak przygotować święta bez chemii. Moim ulubionym przepisem, bo zdążyłam już coś tam upichcić z książki, są pierogi z kapustą kiszoną i grzybami na mące orkiszowej. Wyszły naprawdę pyszne. Niestety do tej pory, bardzo rzadko ludzie zdają sobie sprawę jak bardzo faszerują się chemią, jak to jest szkodliwe dla organizmów. Naprawdę warto się zainteresować tematem szkodliwych składników, bo zmiany takie zawsze wychodzą na dobre a często nie jesteśmy świadomi że jest nam źle dopóki nam ktoś tego nie pokaże. Także naprawdę warto

Paulina Kwiatkowska | 2015-11-12

Święta tuż, tuż... Należałoby zastanowić się, co przygotujemy na wigilijną wieczerzę. Czy będą to produkty przetworzone, czy przygotowane w domowym zaciszu? Z pewnością pomocna okaże się w tym celu pozycja Julity Bator pt. ,,Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta".

Szczerze mówiąc, jeszcze kilka lat temu, zanim założyłam tego bloga w naszym domu używało się takich ulepszaczy smaku, jak np. kostka rosołowa. Szybko okazało się jednak, że nie jest ona do niczego potrzebna i szybko zniknęła z naszego kulinarnego menu. Bodajże od 2 lat przygotowujemy barszcz czerwony z przepisu Magdy Gessler, jest przepyszny, a wraz z domowymi uszkami z kapustą i grzybami nie ma sobie równych. Jeżeli jesteście za zdrowym jedzeniem, bez chemii i sztucznych barwników, najnowsza pozycja Julii Bator przypadnie Wam go gustu.

Autorka książki zasłynęła, wydając serię pozycji kulinarnych ,,Zamień chemię na jedzenie", która odniosła duży sukces, a do...

loken | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Dużo oczywistości dla tzw starszych pokoleń, ale dla mnie wychowanej w latach 90 gdy już nastał produktowy boom w sklepach, książka jest w sam raz. Wchodzę w etap samodzielnego gotowania, więc lektura idealna. Wreszcie mam przepisy na kwas buraczany i zakwas na żurek!

anius90 | 2016-01-13

Przepisy w tej książce są podstawowe i nie jest ich jakoś specjalnie dużo ale są bardzo proste, zdrowe i tanie. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się aż tak dobrych i prostych przepisów.
Co mi się w tej książce podoba najbardziej to przepisy na wykonanie zakwasu do żurku i kwasu z buraków do barszczu.
Szczerze polecam książkę Pani Bator! :)

Berenika | 2015-11-21
Przeczytana: 15 listopada 2015

Pierwsza książka Joanny Bator: ,,Zamień chemię na jedzenie” była dla mnie prawdziwym przełomem w żywieniu. Do tamtej pory nigdy nie przywiązywałam wagi do etykiet itd. I tak jak u autorki – moje dzieci wciąż chorowały. Postanowiłam wtedy na próbę zastosować zasady Pani Julity i okazało się, że to działa! Od tamtej pory jestem fanką nie tylko Bator, ale też jej książek, bo każda jest skarbnicą wiedzy na nigdy niewyczerpany temat żywienia. ,,Święta bez chemii” nie tylko zaskoczyła mnie formą – jest pięknie wydana, ale też pokazała jak w prosty sposób można zamienić ciężkie święta z pełnymi, niezdrowymi brzuchami, na lekkie, smaczne i nadal wigilijne potrawy i nadal mieć lekko w brzuchu. Na razie wypróbowałam tylko kilka przepisów, ale na pewno na święta popróbuję z innymi. Serdecznie polecam nie tylko tę, ale też inne książki autorki!

Oliwiana | 2015-11-21
Przeczytana: 10 listopada 2015

Miałam w ręku co prawda książki Julity Bator ale jak dotąd nie wprowadziłam jej zasad żywieniowych w życie. Chociaż muszę przyznać, że zawsze jak jem czipsy nad głową wiszą jej rady i świadomość że truje się na własne życzenie. Mam nadzieję, że chociaż na święta uda mi się ograniczyć chemię w potrawach, bo przecież będą jedli wszyscy moi bliscy. Jeszcze nie próbowałam zrobić żadnej potrawy z tej książki, ale myślę że z mężem damy radę i w te święta będzie smacznie i zdrowo.

Renatka | 2015-11-21
Przeczytana: 17 listopada 2015

Julita Bator kontynuuje swoją misję uświadamiania ludziom jak bardzo niepotrzebnie jak bardzo częste żerują się bardzo cenię sobie takie inicjatywy bo sama dla bum bardzo o to co jem święta bez chemii to proste przepisy na Barszcz z uszkami Noś sałatkę śledziowa na Wigilię gołąbki kapustę z grochem na Wielkanoc ashton drogi Wszystko to co uwielbiamy A do czego czas to dodajemy składniki które mają w sobie szkodliwe substancje serdecznie polecam

Kamill | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Wizualnie cudeńko! Fajnie, że w końcu większy format mają książki Bator i piękne zdjęcia. Może i nie jestem z rodziną jakimś fanatykiem jedzeniowym, żeby wszystko było zdrowe jak nie wiem co, ale parę przepisów mnie zaskoczyło. Więc czemu nie spróbować? Sądzę, że będzie smacznie i przy tym zdrowo. Dwie pieczenie na jednym ogniu, jak to się mówi:);)