Przewodnik po bieganiu ultra

Tłumaczenie: Jakub Tomasz Krauze
Wydawnictwo: Buk Rower
Hal Koerner's Field Guide to Ultrarunning: Training for an Ultramarathon, from 50K to 100 Miles and Beyond
sport

Chcesz przekroczyć magiczny dystans maratonu i pobiec dużo, dużo dalej? Inspirują cię dokonania Scotta Jurka i Kiliana Jorneta? Trzymasz w ręku książkę, która pomoże ci zrealizować twoje ultrabiegowe marzenie. Przygotuj się do startu z wszechstronnym i praktycznym poradnikiem jednego z najbardziej doświadczonych i cenionych ultrasów na świecie. Hal Koerner na przykładzie własnych doświadczeń...

Hal Koerner na przykładzie własnych doświadczeń przedstawia najważniejsze elementy przygotowań do zawodów ultra. Dowiesz się wszystkiego o:
• wybieraniu zawodów ultramaratońskich,
• sprzęcie do biegów ultra,
• nawadnianiu i dostarczaniu paliwa w trakcie biegu,
• technice biegów w terenie,
• pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych (otarcia, pęcherze, wymioty),
• taktyce rozgrywania zawodów,
• ekipie wsparcia i przepakach,
• planach treningowych.
Z Poradnikiem po bieganiu ultra już dziś możesz zacząć trenować do startu na dystansieod 50 do 160 kilometrów.
Na dystansie ultra nie ma miejsca na błędy. Przygotuj się na największe wyzwanie biegowe w życiu, korzystając z doświadczeń najlepszych. Stań pewny siebie na starcie i dobiegnij do mety z poradnikiem Hala Koernera.
Nieważne, czy jesteś debiutantem, czy wytrawnym ultrasem, rady Hala uporządkują twoją wiedzę i dodadzą ci pewności siebie, dzięki której dotrzesz do mety albo ustanowisz nowy życiowy rekord. Scott Jurek, z przedmowy do książki.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Regent | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Zawiodłem się. Niestety podręcznik nic nie wnosi ponad to co i tak już wiedzą biegacze biegający o wiele krótsze dystanse. Same banały w stylu: jak jest zimno to się ubierz, jak jest gorąco to załóż czapkę od słońca, a w terenie biegaj w butach trialowych itp. To są dobre rady dla ludzi szykujących się do swojego pierwszego biegu na dystansie 10 km, a nie doświadczonych maratończyków, którzy mogą sobie pozwolić na ewentualne przygotowania do ponadmaratonskich dystansów. A i tak często dobre rady autora ograniczają się do "musisz sam wypraktykować co jest dla ciebie dobre".

O wiele więcej o tym jak przygotować się do biegania dystansów ultra przemyconych jest w książkach, które bynajmniej podręcznikami nie są czyli np. "Jedz i biegaj" Scotta Jurka czy polskie "Szczęśliwi biegają ultra" i "Rzeźnik. Historia kultowego biegu". Te polecam. Jednak zaletą podręcznika Hala Korenera jest to, że czyta się go łatwo i szybko, a lektura choć nic nie wnosząca jest przynajmniej...

Arkadiusz | 2016-03-22
Przeczytana: 2015 rok

Jako prawdziwy i wprawiony w bojach ultras mogę rzetelnie ocenić dla Was tę księgę tajnej ultraskiej wiedzy. Bardzo lekko napisana jak na poradnik. Zawiera wszystko to co powinien wiedzieć prawdziwy ultras. Ładnie usystematyzowana wiedza. Wracam co jakiś czas jeżeli mam jakieś dylematy. Nie wiem skąd taka niska ocena. W swojej kategorii jest naprawdę niezła, a i sama cena jest bardzo atrakcyjna. Polecam.

Rico125 | 2016-08-30

Poradnik napisany w tak świetny sposób, że wciąga. Nie myślałem, że to mnie kiedyś spotka - autor jest człowiekiem o świetnym poczuciu humoru oraz szerokiej wiedzy fachowej, którą był w stanie przekazać w formie lekkostrawnej niczym żele węglowodanowe o których pisał. Warto przeczytać, a jeśli ktoś myśli o bieganiu ultra to pozycja obowiązkowa!

Konrad | 2018-10-11

Dobry przewodnik dla biegaczy ultra. Dla osób biegających już dłuższy czas ultra, nic nowego nie wyniosą, dla osób które zaczynają swoją przygodę z ultrazabawą na pewno znajdą wiele informacji przydatnych w życiu ultrasa.

magia78 | 2016-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2016