Bez litości. Poznaj moc treningu mentalnego.

Wydawnictwo: Smak Słowa
poradniki
malenstwo_83

Nie ważne co robisz, bądź najlepszy. To mantra powtarzana przez Larssena w tej niesamowitej książce. Autor daje Ci przydatne narzędzia, żebyś stał się lepszą wersją siebie samego. Larssen pomaga Ci spojrzeć na życie z dystansu i tak pokierować swymi uczuciami, aby zacząć myśleć inaczej. Książka zmotywuje Cię do tego, aby przekraczać swoje granice i pokaże, że nie ma litości, jeśli chodzi o Twój własny rozwój.

Bez litości różni się od innych książek o samorozwoju. Opowiada ona wspaniałą historię o małym chłopcu, który był wiele lat ofiarą bullingu, wiecznym przegranym, a który jednak chciał czegoś więcej od życia i swojej przyszłości. Dzięki tej książce możesz uczestniczyć w podróży Larssena, podczas której stawał się coraz silniejszą i odnoszącą sukcesy osobą. Autor opowiada w niej, jak radzić sobie z kłopotami i pokazuje jak małe modyfikacje mogą zmienić Twoje życie.

“Wszyscy” w Norwegii kupili tę książkę. Biznesmeni, najlepsi sportowcy, studenci i sfrustrowane gospodynie domowe, ponieważ Larssen może pomóc im wszystkim. Wielu wielkich sportowców i biznesmenów używa jego metod dzięki, którym sięga po swoje cele i marzenia. Spotkasz niektórych z nich w tej książce, i również otrzymasz specyficzne rady i narzędzia, które pomogą Ci także to osiągnąć.

Poznaj metodę najbardziej fenomenalnego trenera mentalnego w Norwegii!

Zastanawiasz się, jak uwolnić swój potencjał i osiągać wyniki, których się po sobie nie spodziewasz? Trener mentalny Erik Bertrand Larssen sprawia, że rekiny biznesu, najlepsi norwescy sportowcy i zupełnie zwykli ludzie osiągają swoje cele, zarówno w życiu codziennym jak i zawodowym. Jego metoda odnosi sukces, raz za razem.

Erik Bertrand Larssen był zawodowym żołnierzem, służył w wojskach spadochronowych, ukończył także ekonomię. Uczestniczył w wielu misjach zagranicznych organizowanych pod egidą norweskich sił specjalnych. Ma również duże doświadczenie w biznesie. W 2010 roku założył firmę Bertrand AS i jest obecnie rozchwytywanym mówcą motywacyjnym.

źródło opisu: http://sklep.smakslowa.pl/bez-litosci-poznaj-moc-t...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl

Łukasz Chrzanowski | 2017-01-16

Motywacyjny bełkot, który ma wmawiać ludziom, że zawsze wszędzie wszystko jest możliwe. Autor nie ma wiedzy psychologicznej, ale określa się mianem trenera mentalnego. Zamiast badań, realnych przemyśleń, autor raczy nas złotymi cytatami, które mają dawać nam iluzje, że wszystko jest realne, jeśli zepnie się pośladki. Jeśli stawiasz pierwsze kroki, możesz być zachwycony pozycją. Ludzie kochają książki, które proponują szybkie rozwiązania i jeszcze szybsze efekty. Ogólnie nie polecam.

Tomasz | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z ciekawością sięgnąłem po tą pozycję, gdyż ciekawiły mnie realia Trenera Mentalnego z kraju, gdzie ludziom żyje się powiedzmy dostatnie. Jak ich motywować, kiedy wszystko co potrzebne mają na wyciągnięcie ręki? Dodatkowo doświadczenie Erika, jako żołnierza dodawały smaczku.

Po przeczytaniu faktycznie szału nie ma, żałuję, że 3/4 książki to reklama usług autora. Ustanawianie celów jest ok, wizualizacja jest ok, kilka fajnych historii (w tym o Shaquille O'nalu i jego matce, ale może nie będę zdradzał).

Ja zapamiętałem, co odpowiadać jak ktoś mnie zapyta: co słychać? Odpowiem ,że wszystko świetnie, naprawdę! A czemu? bo... jest co wymieniać i zachęcam, by każdy tak robił.

Ogólnie książka przyjemna, lekka i ma kilka fajnych momentów. Minus już wspomniany to zbyt częsta reklama usług szkoleniowych.

Patryk Wójcik | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Dobra książka. Dużo ciekawych przykładów. Szczególnie podobają mi się te związane z wojskiem i sportem na wysokim poziomie. Nie jest to książka, która pokazuje, że wszystko można osiągnąć szybko, łatwo i przyjemnie. Jest to raczej książka o ciężkiej pracy.

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, musisz przygotować się na ciężką pracę. Nie możesz klepać minimum, takie 8 godzin pracy i nic więcej. Jest to książka, która pokazuje, że sukces jest dostępny dla każdego. Jednak nie każdy ma w sobie tyle siły, aby go osiągnąć. Tylko nieliczni dochodzą na szczyt. A ci, którym się to udaje, zawsze opowiadają o ciężkiej pracy.

Artur Klemencki | 2017-02-01
Przeczytana: grudzień 2016

Jak dla mnie książka przeciętna. Nic przełomowego. Co jakiś czas ludzie próbują te same prawdy opakować inaczej i sprzedać jako coś nowego i mam wrażenie, że tutaj mamy do czynienia z tym samym. Oczywiście dla osób, które nie są szczególnie oczytane z tego typu pozycjami polecam. Dla tych co juz mają na koncie ze 20-30 książek o tej tematyce nie będzie to nic specjalnego.

Jakub | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audiobook
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Audiobook jest w bardzo dobrej jakości, głos lektora (Leszek Filipowicz) niezwykle wpasowuje się do treści książki. Samą treść można podzielić na 2 części: 50% to reklama usług autora, natomiast kolejne 50% to rzeczy związane z tytułem książki, z tym, że połowa z nich to hasła powtarzane w każdej książce tego typu. Generalnie nie dowiedziałem się niczego nowego, oprócz techniki wizualizacji, co może się okazać faktycznie przydatne. Mimo zachęt autora pod koniec książki, więcej po nią nie sięgnę, polecam ją tylko w sytuacji gdy komuś się nudzi.

malenstwo_83 | 2017-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Świetna książka pokazująca inny sposób stawiania sobie celi, wizualizacji i inne techniki rozwoju osobistego niż głosi większość coachów. Erik nie pisze rób tak i tak, nie daje konkretnych rozwiań. Pokazuje za to jak stworzyć własne sposoby na zmiany na co dzień. Jak dla siebie stworzyć najlepszą metodę wizualizacji i wprowadzić się w "tryb". Książka poparta jest mnóstwem przykładów z tego jak Erik wykorzystywał swoje techniki w pracy z klientami. Sami klienci opowiadają jak pracowało im się z Erikiem i jak jego sposoby im pomogły.

djadamus | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobook

Ta książka to straszny gniot. Skonsumowałem ją w formie audiobooka, czytanego przez pana Leszka Filipowicza. Moja opinia o audiobooku na pewno wiąże się z denerwującym mnie głosem tego lektora. Nie dosyć, że autor książki jest według mnie zarozumialcem, traktującym, swój wytwór głównie jako narzędzie autopromocji swoich usług, to głos lektora jeszcze to wrażenie przerośniętego ego potęguje. W książce znalazłem niewiele informacji dla siebie, a te które zawarto zmieściłyby się w dziele co najmniej czterokrotnie krótszym.

krisu | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Pozycja dla ludzi, którzy świadomie tworzą (chcą tworzyć) lepszą wersję siebie. Erik opisuje podstawowe schematy i mechanizmy zachowań towarzyszące ludziom, którzy osiągają swoje cele. Przykłady ze sportu i biznesu są mocną stroną książki. Wyzwala potencjał i opisuje ważne elementy behawioralne, które pomagają pozostać na ścieżce prowadzącej do celu:
* codzienne małe i świadome decyzje, które są zbieżne z wartościami i wyznaczonymi celami
* wizualizacje
* odpowiednio sformułowane i zapisane cele
* stworzenie własnych i odpowiednich "trybów" ( tryb bojowy: agresja, spokój i błysk w oku )
* nieużalanie się nad swoim zmęczeniem i niewygodami, wręcz czerpanie z tego energii psychicznej
* poranne wstawanie
* nie ma drogi na skróty - dawaj z siebie dużo, wymagaj dużo, pracuj ciężko, nie użalaj się.
* masz swój czas na ziemi, pamiętaj o przemijaniu i śmierci. Działaj!

W sumie nie ma tu przełomu czy rewolucji. Trzeba `jedynie` wytrwale podejmować odpowiednie decyzje i codziennie pamiętać...

Lina | 2017-01-22
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Wbrew tytułowi, jest w tej książce tyle ciepła i troski, że chce się ją czytać. Dopiero zaczynam moją przygodę z ksiażkami motywacyjnymi, choć sam temat nie jest mi obcy, dlatego mogę potwierdzić skuteczność proponowanych sposobów pracy nad swoimi celami. Uczciwa i nie wciskająca kitów książka. Dlaczego tak myślę? Dlatego, że autor wielokrotnie odwołuje się do prawdziwych wartości i potrzeb, którymi się kierujemy wyznaczając sobie cele. To podstawa procesu motywacyjnego. Prawda i bycie w zgodzie ze sobą dają najwiekszą siłę do działania. Myślę też, że książka może być świetnym narzędziem do pracy dla trenerów mentalnych. Erik Bertrand Larssen to dobry wzór.
Bądź Asem:)

Ps. Cytat, który mnie rozłożył na łopatki: "Nie ma znaczenia wielkość psa w walce, ale ma znaczenie wielkość walki w psie". I o to chodzi:)

Oskar Błaszkowski | 2017-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Mam problem z tą pozycją. Generalnie momentami zawiera świetne przemyślenia i bardzo świeże spojrzenie, natomiast zbyt czesto pojawiaja sie elementy trywialne, oczywiste i nie wnoszace nic oprocz kilku dodatkowych stron.
Bardzo duza wartoscia dodana sa historie znanych ludzi (sportowcow, tworcow, etc) - dzieki temu, mozna postarac zrozumiec sie jak mysla i dzialaja ci ktorzy juz odniesli swoje sukcesy.