Remember Me?

Okładka książki Remember Me? Sophie Kinsella
Okładka książki Remember Me?
Sophie Kinsella Wydawnictwo: Black Swan literatura piękna
Black Swan
2008-01-01
2008-01-01

📖🐲
Zmęczyłam się, zamiast się zrelaksować przez główną bohaterkę, która wydaje się bezrefleksyjną i powierzchowną kretynką bez własnego zdania oceniającą ludzi po pozorach i zainteresowaną życiem gwiazd, jakby byli jej znajomymi 😳. Jak ktoś taki w ciągu 3 lat miałby niby zostać guru przywództwa i inicjatywy? To jest po prostu niemożliwe, bo tych umiejętności miękkich jest się ciężko nauczyć, jeżeli z natury nie przejawiamy takich skłonności, nawet choćbyśmy nie wiem jaką motywację mieli, a już szczególnie w ciągu raptem paru lat. Jeżeli determinacja Lexi w złapaniu taksówki na początku powieści ma być tym pokazaniem jej charakteru "sprzed", to według mnie jest tego za mało, a za bardzo przeciąga się wielkie ustalanie przełomowych momentów w jej życiu po tamtym wieczorze. Ciągle tylko: "nie nie powiem ci, to mama powinna ci powiedzieć", "nie to nie moja sprawa, nie mówmy już o tym, było minęło". No ileż można?

Dlatego nie kupiłam tej historii, a Lexi poruszająca się w swoim nowym życiu niczym słoń w składzie porcelany wywoływał zażenowanie, a nie uśmiech. A już postać matki to jakiś koszmar. Poza tym nie lubię spojlerów z opisu książki, które sięgają prawie połowy treści. Niestety parada absurdalnych sytuacji, humor poza bodajże trzema przypadkami polegający zasadniczo na tym, żeby śmiać się z czyjejś bezdennej głupoty (a to na pewno nie dla mnie) i naciągane sytuacje. Ostatecznie 4/10, ale część tekstu przekartkowywałam.

📖🐲

Bardzo sympatyczne czytadło. Prosta, babska i zabawna historia. Totalny relaks. Jeśli szukacie ambitnej literatury to nie są to książki pani Kinselli ale jako rozrywka nadają się wyśmienicie. Raczej dla kobiet ale może jakiemuś mężczyznie też się spodoba. Trochę śmiechu, romansidła nikomu jeszcze chyba nie zaszkodziło.

Po książki Sophie Kinsella sięgam od razu i w ciemno.
Pełna poczucia humoru historia,która przedstawia wydarzenia w zabawny sposób, które mogą mieć odzwierciedlenie w realnym życiu, ze świetną główną bohaterką.
Lexi ulega wypadkowi, który zmienia jej życie i pomimo wszystkich komplikacji, dla niej jest, to początek czegoś dobrego. Ma, to czego zawsze pragnęła, ale gdzieś w tym wszystkim zatraciła siebie. Czy się odnajdzie? Z nią nudzić się nie będziecie.
Polecam gorąco.

Po książki Sophie Kinsella sięgam od razu i w ciemno.

Książki Sophie Kinsella biorę w ciemno.
Lexie alias Krzywozębula traci pamięć,co daje początek serii komicznych zdarzeń. Nie będę spoilerować. Jeśli chcecie poprawić sobie nastrój, musicie koniecznie przeczytać tę książkę. Ból brzucha ze śmiechu gwarantowany.
Zachęcam do lektury!

Książki Sophie Kinsella biorę w ciemno.
Zachęcam do lektury!

Ciężko jest mi ocenić tą książkę poprawnie, wróciłam do niej po 10ciu latach, bo mialam na nią po prostu ochotę. Podoba mi się jej lekkość, jest świetna jeśli chodzi o oderwanie myśli od codzienności. Historia jest przyjemna, ciekawa jestem jakby to bylo tak stracić pamięć i zacząć żyć od nowa. Jest oczywiście wątek miłosny, romans i bogactwo, jednak najfajniejsze jest w tym to, ze bohaterka zachowała własny charakter i poszła za głosem serca :) polecam, dobre czytadełko dla młodych i tych nie najmłodszych:)

Spodziewałam się miłej, łatwej historyjki z romansem w tle i dokładnie to dostałam. Nie jestem zawiedziona. Główna bohaterka wzbudziła moją sympatię, a całość czytało się szybko i przyjemnie.
Polecam jako miły przerywnik pomiędzy "cięższymi" pozycjami.

Polecam jako miły przerywnik pomiędzy "cięższymi" pozycjami.

"Uważaj o czym marzysz, bo może się to spełnić". Może i banalna, ale przesympatyczna i momentami autentycznie zabawna książka o tym, że jak zdrapać lukier z idealnego wymarzonego życia, to już nie zawsze jest tak różowo. Odprężająca lektura na jesienno-zimowe wieczory.

Książka prze świetana! Historia nie męczy, czyta się łatwo i przyjemnie! Niezdecydowanym polecam jak najbardziej, gdyż okładka nie jest zachęcają, ale to niułans. Książka została mi polecona i nie zawiodłam się. Ale droga bohaterki nie jest w cale banalna, poszukuje siebie, nie załamuje się, idzie dalej, osiąga sukces i co najważniejsze odnajduje miłość. Proste? Wcale nie... Droga Lexi nie jest łatwa, jakby można było się wydawać...

Wesoła lekka powieść, gwarancja miło spędzonego wieczoru, pełna zabawnych dialogów, wesołych bohaterów, śmiesznych sytuacji, salwy śmiechu gwarantowane :) mam dużo pozycji tej autorki, na pewno nie raz do niej jeszcze wrócę:) polecam na odprężenie

Ewa Bem w jednej ze swoich piosenek śpiewała "być albo mieć".
Tak poważne problemy, podane na poły w lekki na poły w dramatyczny sposób powodują, że książkę czyta się przyjemnie.
A co do samej bohaterki.
Maxi w wyniku wypadku doznaje amnezji i "traci" trzy lata z życia. Okazuje się, że z brzydkiego kaczątka przeistacza się w pięknego łabędzia. Stała się bizneswomen ma bogatego męża, piękny dom.
Musiała stracić pamięć, aby zobaczyć jak wielką przeszła metamorfozę zewnętrzną jak i wewnętrzną.

Ewa Bem w jednej ze swoich piosenek śpiewała "być albo mieć".
A co do samej bohaterki.

• Po angielsku