Harpie w Warszawie

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Harpie w Warszawie
aali

Krocząc nocą ulicami miasta, miej oczy otwarte. Nie jesteś bezpieczny. Głodni drapieżcy bezszelestnie podążają twoim tropem. Wystarczy chwila nieuwagi i. No dobrze, tak naprawdę chodzi im o twoje kanapki, no chyba że masz przy sobie kawałek pizzy. Groza czająca się wśród nocy jeszcze nigdy nie była tak futrzasta i miła w dotyku. W razie ataku nie zapomnij podrapać bestii za uchem! Oto...

Krocząc nocą ulicami miasta, miej oczy otwarte. Nie jesteś bezpieczny.

Oto lekka, zabawna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść fantasy tocząca się w samym centrum stolicy. Przypadkowe naruszenie magicznych osłon sprawia, że szary krajobraz Śródmieścia, wraz z dworcem i Pałacem Kultury, zmienia się w pole walki między najokrutniejszą z bestii - ostatnim żyjącym na ziemi smokiem - a magami. Miasto zaczynają wypełniać mityczne stwory, do biura wpada małe tornado, na parapetach lądują harpie. A nad tym wszystkim próbują zapanować młoda wojowniczka, przeciętny księgowy i.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/product-pol-845-Harpie-w-Warszawie-e-book-.html

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-845-Harpie-w-Warszawie-e-book-.html

BetiFiore | 2018-05-31
Przeczytana: 28 maja 2018

Jak dla mnie nic nadzwyczajnego. Taka sobie opowiastka science-fiction z Warszawą w tle.

elwrona | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Szybko, lekko i przyjemnie. Absolutnie nie żałuję ty 9,90 wydanych na ten tytuł.
Jeżeli poprzednia lektura była ciężka, mieszkasz w Warszawie, masz poczucie humoru, dystans i lubisz fantasy to przyjemnie spędzisz kilka chwil. Jeśli nie to sama okładka i tytuł powinny cię odstraszyć :)

Styx | 2015-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 21 marca 2015

Jak w opisie: lekko, łatwo i przyjemnie :) W sam raz dla warszawiaków w komunikacji miejskiej, lektura doda nieco magii i kolorytu szarzyźnie ;)

Uprzedzam jednak, że jeżeli szukasz wielopoziomowej głębi postaci, intryg i porównań homeryckich, to nie tędy droga. Tu smok atakuje na pierwszej stronie. Akcja przypomina nieco erpega, dużo stworów i czarów, a wszystko w lokalnym warszawskim sosie, przyprawionym kąśliwym poczuciem humoru.

Innymi słowy: dobra książka rozrywkowa.

Król Luter | 2015-07-08
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Bardzo lekka książka, fantastyka choć nie dla najmłodszych, to i nie dla starszych. Sam czytałem jednak z ogromną przyjemnością i poleciłbym każdemu, kto ma ochotę rozerwać się przy książce lub ma ochotę na odrobię romantyczności i... cóż, prostoty w wydaniu którego wątki wciśnięte są w krajobraz warszawski.

Adam | 2015-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK, 2015
Przeczytana: 28 marca 2015

lekkie i przyjemne z odrobiną humoru,
akurat na poczytanie w drodze do lub z pracy

Mądrala | 2015-05-03

Duży plus - poczucie humoru. Świetna książka na weekend. Lekko, zabawnie, z wyobraźnią, wartka akcja.

huma22 | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Zaczyna się od "hę", "ale, o so chozi", "takie jakoś ni z gruchy ni z pietruchy"... A później się mocno rozkręca. Magiczny świat smoków, czarów, dziwacznych stworów, i to wszystko w... Warszawie, funkcjonujący obok naszego, ukryty za magiczną zasłoną. Pomysł dość klasyczny, ale wykonanie bardzo dobre. Historia po pierwszych stronach zdziwienia i niezrozumienia, rozkręca się szybko i coraz bardziej wciąga. A do tego naszpikowana jest świetnym humorem. I choć całość, ze względu na swoje rozmiary, zasługuje raczej na miano opowiadania, niż powieści, to mogę zdecydowanie polecić. Nie będziecie zawiedzeni. A ja liczę na jakąś kontynuację, lub inną twórczość w tym samym świecie.

wijas | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Czyta się może i bez większych boleści, ale ciężko znaleźć w tej książce coś wartościowego. Czasem uwiera styl, chwilami rozbrajają rozwiązania fabularne, sceny miłosne rażą niezręcznością.

Inna sprawa, że sam pomysł wydaje się całkiem nośny i godny dalszej eksploatacji. Jeśli przy okazji autorka doszlifuje warsztat, to nie miałbym nic przeciwko kolejnej części.

Jakub | 2016-01-27

Fajna, lekka i przyjemna lektura. Joanna Zaręba przedstawia nam Warszawę w której żyją Jednorożce, Pegazy, Charpie, Magowie i Smoki, które są inne niż, w średniowiecznych legendach.
Jeżeli, masz poczucie humoru, lubisz fantastykę i odrobinę szybkiej akcji, to ta książka jest zdecydowanie dla ciebie.

laska125 | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Ksiazka bardzo latwa i przyjemna w czytaniu, lekko przerysowany i humorystyczny sposob przedstawia sytuacje w stolicy.