Wszystko w mojej głowie

Okładka książki Wszystko w mojej głowie
Joanna Zaręba Wydawnictwo: Wydawnictwo RM powieść przygodowa
powieść przygodowa
Wszystko w mojej głowie
Wydawnictwo RM
2020-08-05
2020-08-05

Tytuł i okładka nie sugerują nawet ułamka różnorodności bodźców i szaleństwa, które serwuje nam to małe dzieło. Jest tu wszystko i jak tę książkę przeczytacie, zrozumiecie, co mam na myśli. Jest duża szansa, że nie czytaliście niczego podobnego. Poza tym, że jest to historia, hmmm, nieszczęścia rodzinnego (nie chcę zdradzać), początkowo relatywnie prosta, ale tylko początkowo, to jest to przede wszystkim przejażdżka kolejką górską po niby-przypadkowych-a-jednak-nie motywach kulturowych, tropach literackich i zjawiskach społecznych, które autorka miksuje w coś absolutnie osobliwego, w sposób równocześnie inteligentny i niepokojąco dziwny, ale - przynajmniej dla mnie - niezmiennie fascynujący. Mam wrażenie, że to jest tekst, który można tylko pokochać albo znienawidzić. Chcę więcej takich tekstów. (Tylko redakcja mogłaby zrobić lepszą robotę. ;))

Intrygująca powieść obyczajowa w oparach szaleństwa z sporą dawką humoru. Momentami przypomina migawki filmu "w głowie się nie mieści", jednak bardziej mroczne i psychodeliczne.

Dodaj cytat z książki Wszystko w mojej głowie