Złe psy. W imię zasad

Otwarte
2015-05-06
2015-05-06
Inne

Okładka książki Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji Dariusz Loranty, Aleksander Majewski
Spowiedź psa. ... Dariusz Loranty, Al...
Okładka książki Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski
Wojny kobiet. ... Ewa Ornacka, Piotr ...
Okładka książki Psy z Karbali Marcin Górka, Adam Zadworny
Psy z Karbali Marcin Górka, Adam ...
Okładka książki Masa o pieniądzach polskiej mafii Artur Górski, Jarosław Sokołowski
Masa o pieniąd... Artur Górski, Jaros...

Patryk Vega jest jednym z moich ulubionych reżyserów. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie filmy mu wyszły, na dodatek zalicza spadek formy. Niemniej jednak lubię jego twórczość, jak się okazało nie tylko filmową. Złe psy. W imię zasad jest pierwszym tomem z cyklu Złe psy. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Może dlatego, że mam słabość do tego zawodu. A może dlatego, że z tej książki wybrzmiewa prawda o policji i policjantach. Książka mimo iż ma formę wywiadu, mogłaby spokojnie służyć jako podkładka pod scenariusz filmowy. I Patryk to wyczuł, bo kilka scen miało swoje odzwierciedlenie w Pitbullu ze Stramowskim. Patrykowi można wiele zarzucić, ale Pitbull ( ten pierwszy, choć ja jestem fanką Nowych porządków) zarówno film jak i serial mu wyszedł. Książkę polecam nie tylko osobom, które lubują się w tego typu klimatach. Ode mnie 10/10

Znalałem w krzakach na odludziu ją.przeczytałem w parę godzin .(nieliczna przeczytana za jednym podejściem i tu nie chodziło o żadne wyścigi żeby skonczyć jak najszybciej i nastepną lub sie zając czymś innym.tylko po prostu ona wciagajaca była,choć treść znana już z filmów i serialów bo procz pitbulla był wczesniej dokuentalny z nimi bodajże prawdziwe psy czy jakoś tak..ze sprawami typu morderstwo geja na ochocie czy gdzieś indziej ale zwloki znaleźli w jeziorku parku szczęsliwickiego)
Cóż można rzec .jeśli ktoś czytał już w dzieciństwie namietnie magazyn detektyw to poczuje klimat odrazu.No i ciekawe było uzmysłowic sobie skąd wzieła sie ksywka policjanta na okladce.niekoniecznie od legendarności wyczynów a może od legend które tworzył zapewne na szybko w związku z przesłuchaniami czy zatrzymaniami :D

Szybko się książkę czyta, ale jak się obejrzało którąś cześć pitbulla no to książka nie zaskakuje. Zastanawiam się tylko czy te nowe pitbulle były ekranizacją Złych psów czy co? Liczyłem bardziej że książka bardziej przybliży postać pana Opali.

Fajna książka, nie wiem ile jest prawdy w tych historiach ale czyta się dobrze i sprawia wrażenie wiarygodnej. Historie dość trudne. Nawet niesamowite na swój sposób. Myśle ze warto przeczytać.

Mocna, ciekawa pozycja. Nie jest to Tołstoj, ani nawet Mróz, ale też nie musi nim być. Pikantne relacje z życia policjantów i wciągające przygody z gangiem mokotowskim piszą swoją własną, autentyczną historię.

Produkt ze stajni Vega kojarzy się obecnie z chłamem, tanim humorem, tandetnymi skeczami. W tej książce również nie znajdziemy homeryckich porównań, kwiecistych opowieści pod tytułem "ą", "ę", ale odkryjemy tu nieco kurtynę, zakrywającą to, co dzieje się za kulisami naszej codzienności.

Dowiemy się, jak rozpracowywane były i są grupy przestępcze. Poznamy też sposoby, jakie mają policjanci, byśmy my sami, obywatele, mogli żyć spokojniej.

I nawet jeśli momentami relacje policjantów zdają się nieco niespójne i mało wiarygodne, to cała ta książka jest naprawdę niezłym zaskoczeniem.

Sposób zdobywania wiedzy przez Pana Patryka (opisany w książce - szacunek za poświęcenie!) zapewnia rzetelne podejście do tematu. Ciekawe pytania, bez cenzury. Szokująca, tak jak Polska w latach gdy hulała mafia, szczególnie po stolicy.

Super bardso mi się podobała ta książka jeszcze stare dobre czasy również pierwszego pitbulla

Dobrze się czyta zbiór wywiadów a raczej wywiad rzekę z wieloma policjantami. Nie jest tajemnicą, że te opowieści były potem bazą dla serialu Pitbull. Fajnie, że nikt nie próbuje mocno wybielać policjantów.

Czytając tą książkę odtwarzałam sobie sceny z serialu i filmu "PitBull" Patryka Vegi. To właśnie rozmowa z policjantami, ich praca i wiele sytuacji z którymi mieli do czynienia zainspirowała Patryka do przeniesienia tego na ekrany. Patryk Vega wszedł w środowisko Policji, zyskał zaufanie policjantów i tym samym poznał ich świat z tej dobrej i złej strony.
Jeśli interesuje Was:
🚨 prawdziwe oblicze polskiej przestępczości,
🚨morderstwa,
🚨haracze,
🚨metody pracy policjantów,
🚨 oraz przepychanki z przełożonymi to polecam sięgnąć po tą książkę👍
----------------
P.S. Książka ma wydanie z 2015 roku, więc nie należy do najświeższych. Minęło już kilka lat, ale czy coś w pracy Policji się zmieniło na lepsze to nie wiem🙈

Jeśli interesuje...

Nie jestem fanem Vegi ale ta książka mu się udała. Szczere rozmowy z twardymi facetami opowiadajacymi o urokach pracy w Policji. Mamy tu wypowiedzi policjantów z różnych wydziałów. Zabójstwa, haracze, wymuszenia, rozboje, kradzieże, zasadzki i samobójstwa to chleb powszechny dla tych ludzi. Vega nie koloryzuje tylko pisze prosto i bezpośrednio. Co ciekawe sporo opisanych tu sytuacji i zdarzeń znalazło się w filmach Vegi. Dobra książka. Ze wszystkich jego czterech książek ta jest chyba najlepsza. Książka do poczytania dla każdego, nie tylko dla fanów tej tematyki.

• 2015
  • Literatura faktu