Niebezpieczne kobiety

Otwarte
2016-10-26
2016-10-26
policja ACAB Patryk Vega

Praca w policji to nie jest łatwy kawałek chleba, a jeszcze jak jest się kobietą to już wogóle jest przechlapane.
Takie nasuwają mi się wnioski, po przeczytaniu skądinąd bardzo ciekawej książki-wywiadu z polskimi policjantami.
Mam wrażenia że Vega byłby lepszym pisarzem niż reżyserem ale chyba już się o tym nie przekonamy, a szkoda...

Będę nudna w swych opiniach dotyczących reportaży Vegi, jednakże są one zawsze o niebo lepsze od filmów, które on tworzy. Czyta się je niemal jednym tchem i tu też nie było inaczej.

"Niebezpieczne kobiety" to opowieści (trudno to nazwać jakimś rzeczowym wywiadem, bo autor tylko sporadycznie "wtrąca" swoje kwestie, bohaterki opowiadają same z siebie) o kobietach, które odnalazły swoje miejsce i swoją życiową misję w służbach porządkowych. To opowieści kobiet o tym, jak niełatwe jest życie kobiety w tym kojarzonym z mężczyznami świecie, na ile wyrzeczeń ów kobieta musi się zgodzić, by móc pracować za niewielkie pieniądze, w nierzadko ciężkich i niebezpiecznych warunkach.

Jak zwykle - polecam. Nie tylko kobietom.

Ciekawy reportaż, dobrze napisany. Rozmowy z kobietami pracującymi w policji uświadamia jak bardzo ta praca wpływa na styl życia bohaterek. Wiadomo że do tego trzeba mieć szczególne predyspozycje. Ale kobiety też mogą być w tym dobre. Polecam.

"Pamiętam, że w pewnym momencie wylazł mu spod napletka robak."

Nie dowiedziałam się niczego nowego o pracy w policji.
O Vedze nie miałam wyrobionego zdania, więc podeszłam do książki na czysto. Skoro już robi za dziennikarza, to zdecydowanie nie powinien się śmiać z opowiadań o tym, jak policjanci jeżdżą pijani radiowozem, czy też przekraczają swoje uprawnienia.

"Pamiętam, że w pewnym momencie wylazł mu spod napletka robak."

Nie dowiedziałam się niczego nowego o pracy w policji.

Ciekawie przedstawiona rola kobiet w polskiej policji. Jak się okazuje praca silnie oddziałuje na życie prywatne każdej z Pań, wynikiem czego zauważalny jest problem z utrzymaniem stałej relacji. Książkę czyta się bardzo szybko, na co wpływa forma reportażu. Minusem jest zbyt duża ilość informacji na temat życia prywatnego. Jeżeli ktoś liczy na przepis, jak przetrwać początki pracy w policji, to czytając tę książkę może czuć się zawiedziony.

Mam kłopot z oceną tej książki. O ile podoba mi się sposób prowadzenia wywiadów przez autora, o tyle NIEKTÓRE bohaterki niesamowicie mnie irytowały - to zakompleksione kobiety, które odreagowują swoje frustracje na zatrzymanych i są jeszcze z tego dumne. Tak naprawdę niczym nie różnią się od delikwentów, których gnębią. Ba, są jeszcze gorsze od nich. Zero wglądu w siebie, gdyby były bardziej świadome to by zrozumiały dlaczego weszły w rolę oprawców. Dobrze, że nie wszystkie policjantki takie są.

Podsumowanie czytelnicze 2021:
18 książek- 3097 + 3472 =6569 stron
oj grubaski mi się trafiły w tym miesiącu ;)

Podsumowanie czytelnicze 2021:
18 książek- 3097 + 3472 =6569 stron
oj grubaski mi się trafiły w tym miesiącu ;)

Dość ciekawa. Można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, zwłaszcza takich "od środka", takich które dla postronnego obserwatora są niedostępne.

Fajne czytadło. Bezpośrednio dowiadujemy się od policjantek, bo to właśnie takie wywiady z nimi znajdziemy w książce. Całość fajnie spięta, a pytania ciekawe. Policjantki dały radę. Na prawdę było przyjemnie czytać. W mojej własnej opinii, bo nie chcę tutaj nikomu niczego spoilerować, uważam że pierwsza policjantka w tej książce nie powinna nią chyba być. Jakim cudem przeszła testy psychologiczne to nie wiem.

Dobra książka opowiadająca jak wygląda praca kobiet w Polskiej policji.

Fajnie przeczytać sobie, zwłaszcza jeśli się jest kobietą i chce się zacząć pracę w policji.

Dobra książka opowiadająca jak wygląda praca kobiet w Polskiej policji.