Córka Zjadaczki Grzechów

Okładka książki Córka Zjadaczki Grzechów Melinda Salisbury
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Córka Zjadaczki Grzechów
Melinda Salisbury Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Córka Zjadaczki Grzechów (tom 1) fantasy, science fiction
Córka Zjadaczki Grzechów (tom 1)
The Sin Eater’s Daughter
Zielona Sowa
2015-06-03
2015-06-03
Michał Kubiak
Michał Kubiak miłość nastolatków kat dar

Dawno nie wciągnęłam się tak w jakąś książkę. Chyba brakowało mi po prostu takiej typowej fantastyki młodzieżowej. Wciągająca książka, od której ciężko się oderwać.

Z rzeczy bardziej wizualnych, bardzo podobają mi się okładki i tytuły tych książek (książek w liczbie mnogiej, bo mówię od razu o całej serii)tak po prostu miło się na nie patrzy, a tytuły jakoś tak też mnie urzekły. A co do treści, to przyznam, że seria mi się naprawdę podobała. Spodziewałam się wprawdzie jakiegoś cięższego i mocniejszego fantasty, ale mimo to nie zawiodłam się. Książki czytało się przyjemnie, a treść była ciekawa i wciągająca, nie raz trzymająca w napięciu, zwłaszcza w ostatnim tomie.

To co jednak początkowo w tej serii mi się nie podobało, to że są tutaj dwie główne bohaterki i pierwszy tom jest napisany z perspektywy pierwszej bohaterki, drugi tom z punkty widzenia drugiej, a trzeci na zmianę raz o tej, a raz o tamtej. Kiedy skończyłam pierwszą część nie podobało mi się, że nagle drugi tom jest o zupełnie kimś innym, że bohaterka do której już się przywiązałam poszła w odstawkę. Ale kiedy już poznałam drugą z bohaterek i wciągnęłam się też w jej historie, jakoś wybaczyłam autorce tą zamianę postaci.

Jednak to co dotyczyło jeszcze sprawę dwóch głównych bohaterek, których perspektywy przeplatały się na przemian w trzecim tomie, to był fakt, że w którymś momencie te bohaterki zaczęły mi się mieszać. Ja wiem, że brzmi to dość głupio, no ale chwilami miałam taki mętlik w głowie i musiałam się zastawić kto jest kim, zwłaszcza, że np. ta sama postać dla jednej z bohaterek była kochankiem, dla tej drugiej bratem i musiałam pamiętać z czyjej perspektywy historie czytam, by wiedzieć jaka postać jest kim dla kogo. Czy to co mówię jest zrozumiała, czy jednak chaotyczne?

Ale pomijając te zamieszanie z głównymi bohaterkami, co może tylko dla mnie było mylące, seria była naprawdę fajna i dla fanów fanstay z nutką romansu będzie jak znalazł.

Ta seria ma też historie poboczną, taki krótki dodatek, ale niestety ta książka nie została przetłumaczona na język polski.

Ta książka chodziła za mną już dobry tydzień, ale nie chciałam już w poprzednim roku zaczynać żadnej serii. Jakoś tak wyszło, że to ona otwiera 2023 i, o matko, jakie ja miałam sprzeczne opinie w trakcie!

Na pewno nie podoba mi się tu fakt występowania trójkąta miłosnego. Nie jest koszmarny, bo samych bohaterów bardzo polubiłam, ale boję, w jakim kierunku to może pójść. Mimo to doceniam, w jaki sposób skończyła bohaterka i szanuję jej decyzję!

I podoba mi się cała reszta - świat, fabuła, to, jaka ta historia jest pokręcona i jak bardzo garściami czerpie z różnych znanych baśni i motywów! Czasami jest to subtelne, czasami aż nazbyt widoczne, ale wszystko wykorzystuje do swoich celów i tworzy z tego coś oryginalnego. Przez to miałam trochę mieszane uczucia, ale ostatecznie wypada to na korzyść historii. No i to zakończenie, która rozbudza ciekawość i aż się prosi, żeby od razy wpaść w kolejny tom ❤️

Przygody Daunen/Twylli, Merrka jak i w kolejnym tomie Erin i Silasa tak mnie wciągnęły że przeczytałam wszystkie trzy tomy dzień po dniu. Nie spodziewałam się takiego zakończenia historii i pomimo kilku schematów historia bardzo miło mnie zaskoczyła. Naprawdę warto przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nie zachęciła mnie do przeczytania kolejnej części. Typowa młodzieżowa historia. Nie wciągnęła. Największym plusem jest zła królowa. Najgorszym bezbarwny książę.

Świetne YA fantasy :) Bardzo fajny wątek romantyczny i wyraziści bohaterowie. Bardzo mnie wciągnęła ta lektura, pochłaniałam ją jednym tchem. Jeśli się mogę do czegoś przyczepić to na pewno będzie to korekta tekstu, nie powinno być aż tyle błędów.

Coraz bardziej przekonuję się do fantastyki i bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tą książkę. Sam tytuł i okładka były intrygujące, a to co znalazłam w środku genialne.

Twylla idąc w ślady matki, miała zostać Zjadaczką grzechów. Jednak los chciał inaczej, została Daunen Wcieloną. Posiada ogromną moc od Bóstwa - zabija samym dotykiem. Już niebawem wyjdzie za księcia i stanie się królową. Jest jednak coś, a raczej ktoś, kto może pokrzyżować ich plany.

Strasznie, po prostu strasznie podoba mi się fabuła tej książki. Wszystko totalnie w moim klimacie i w mojej ideologii. Czytało się bardzo szybko. Język prosty, przyjemny, kartki same się przewracają. Historia wciąga od początku i nie daje o sobie zapomnieć. Podejrzewam, że wielu z was będzie zaskoczonych tym, co się tam wyprawia. Przeżywałam szok za szokiem do samego końca. I te zakończenie... Jak dobrze, że nie muszę czekać na wydanie drugiej części 😂. Od razu zaopatrzę się w dwie kolejne. Naprawdę polecam.

Jestem aktualnie po skończeniu całej serii i ahhh! przeczytajcie to ludzie, przeczytajcie! To naprawdę świetne, wciągające książki, cudowna seria. Zawiera zarówno elementy, z którymi nigdy wcześniej się nie spotykałam, i znane już schematy (ale naprawdę dobrze je wykorzystuje) i ten miks po prostu wciąga człowieka w całości. Na serię trafiłam przypadkiem z polecenia @nie.kulturalna na instagramie, a książki kupiłam trochę na siłę znajdując świetną ofertę na vinted. I jestem niezwykle wdzięczna losowi, że na to trafiłam i się zdecydowałam, bo cała seria ląduje na liście moich ulubionych książek. Zdecydowanie zasługuje na szersze grono odbiorców, dlatego nie wahajcie się ani chwili i sięgnijcie po nią!

Muszę przyznać, że do sięgnięcia po tę pozycję zachęciła mnie jej okładka, która jest przepiękna. Czy żałuje? Na początku myślałam, że porzucę tę historię po niekończących się 100 stronach, ale z każdą kolejną akcja nabierała rozpędu - nie mogłam się oderwać od czytania. A to zakończenie? Jak dobrze, że kolejna część leży już u mnie na półce, już nie mogę się doczekać.

Bardzo nierówna książka. Pierwsza połowa nudna jak przysłowiowe flaki z olejem, dopiero potem zaczyna się coś dziać. A już samo zakończenie powoduje że zabieram się za tom drugi. Dodatkowy plus za okładkę - przepiękna!

• 2015