Córka Zjadaczki Grzechów

Okładka książki Córka Zjadaczki Grzechów Melinda Salisbury Patronat LC
Okładka książki Córka Zjadaczki Grzechów
Melinda Salisbury Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Córka Zjadaczki Grzechów (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Córka Zjadaczki Grzechów (tom 1)
The Sin Eater’s Daughter
Zielona Sowa
2015-06-03
2015-06-03
Michał Kubiak
Michał Kubiak miłość nastolatków kat dar

Przygody Daunen/Twylli, Merrka jak i w kolejnym tomie Erin i Silasa tak mnie wciągnęły że przeczytałam wszystkie trzy tomy dzień po dniu. Nie spodziewałam się takiego zakończenia historii i pomimo kilku schematów historia bardzo miło mnie zaskoczyła. Naprawdę warto przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nie zachęciła mnie do przeczytania kolejnej części. Typowa młodzieżowa historia. Nie wciągnęła. Największym plusem jest zła królowa. Najgorszym bezbarwny książę.

Świetne YA fantasy :) Bardzo fajny wątek romantyczny i wyraziści bohaterowie. Bardzo mnie wciągnęła ta lektura, pochłaniałam ją jednym tchem. Jeśli się mogę do czegoś przyczepić to na pewno będzie to korekta tekstu, nie powinno być aż tyle błędów.

Coraz bardziej przekonuję się do fantastyki i bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tą książkę. Sam tytuł i okładka były intrygujące, a to co znalazłam w środku genialne.

Twylla idąc w ślady matki, miała zostać Zjadaczką grzechów. Jednak los chciał inaczej, została Daunen Wcieloną. Posiada ogromną moc od Bóstwa - zabija samym dotykiem. Już niebawem wyjdzie za księcia i stanie się królową. Jest jednak coś, a raczej ktoś, kto może pokrzyżować ich plany.

Strasznie, po prostu strasznie podoba mi się fabuła tej książki. Wszystko totalnie w moim klimacie i w mojej ideologii. Czytało się bardzo szybko. Język prosty, przyjemny, kartki same się przewracają. Historia wciąga od początku i nie daje o sobie zapomnieć. Podejrzewam, że wielu z was będzie zaskoczonych tym, co się tam wyprawia. Przeżywałam szok za szokiem do samego końca. I te zakończenie... Jak dobrze, że nie muszę czekać na wydanie drugiej części 😂. Od razu zaopatrzę się w dwie kolejne. Naprawdę polecam.

Jestem aktualnie po skończeniu całej serii i ahhh! przeczytajcie to ludzie, przeczytajcie! To naprawdę świetne, wciągające książki, cudowna seria. Zawiera zarówno elementy, z którymi nigdy wcześniej się nie spotykałam, i znane już schematy (ale naprawdę dobrze je wykorzystuje) i ten miks po prostu wciąga człowieka w całości. Na serię trafiłam przypadkiem z polecenia @nie.kulturalna na instagramie, a książki kupiłam trochę na siłę znajdując świetną ofertę na vinted. I jestem niezwykle wdzięczna losowi, że na to trafiłam i się zdecydowałam, bo cała seria ląduje na liście moich ulubionych książek. Zdecydowanie zasługuje na szersze grono odbiorców, dlatego nie wahajcie się ani chwili i sięgnijcie po nią!

Muszę przyznać, że do sięgnięcia po tę pozycję zachęciła mnie jej okładka, która jest przepiękna. Czy żałuje? Na początku myślałam, że porzucę tę historię po niekończących się 100 stronach, ale z każdą kolejną akcja nabierała rozpędu - nie mogłam się oderwać od czytania. A to zakończenie? Jak dobrze, że kolejna część leży już u mnie na półce, już nie mogę się doczekać.

Bardzo nierówna książka. Pierwsza połowa nudna jak przysłowiowe flaki z olejem, dopiero potem zaczyna się coś dziać. A już samo zakończenie powoduje że zabieram się za tom drugi. Dodatkowy plus za okładkę - przepiękna!

Ale super książka, nie rozumiem wyniku poniżej 7.Ekstra bohaterowie, fajny wątek romantyczny!Ciekawa do ostatniej strony. Polecam!

Ta książka nie ma zbyt wysokiej średniej na Lubimyczytać, ogólnie nie jest ona też bardzo popularna, nie udało jej się przebić przez znane Igrzyska, Niezgodną, Szklane Trony i inne tego typu rzeczy. I po przeczytaniu pierwszej części jestem w stanie zrozumieć dlaczego, rozumiem też zachwyty pewnych osób. Przede wszystkim książka ta jest bardzo nierówna. Przez pierwszą połowę, a nawet może trochę więcej niż połowę, nie dzieje się specjalnie dużo, czytelnik został wrzucony do świata, o którym nie wie za wiele, wszystko wydawało mi się podejrzane, a działania nieprzemyślane. Ale, ale, nie ważne jak się zaczyna, a ważne jak się kończy, bowiem ta druga połowa jest naprawdę dobra. Wszystkie intrygi się rozwiązują i okazuje się, że wszystko było tak naprawdę zaplanowane i dokładnie przemyślane. I nie wiem jak inni, ale ja odczułam, że pod koniec poziom jest znacznie wyższy, pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że w drugiej części autorka pokazała swój jeszcze lepszy poziom.
Podsumowując nie bardzo wiem co mam o tej książce sądzić. Dość słaba pierwsza połowa i bardzo dobra druga daje raczej taką przeciętną pozycję. Jednak z racji, że jest tak, a nie na odwrót z pewnością sięgnę po część kolejną. Nie chcę Wam jej odradzać, bo to nie jest pozycja do końca zła, ale chcę żebyście mieli świadomość, że fajerwerków raczej tutaj nie znajdziecie, chociaż może ja jestem już zbyt wymagająca, kto wie?

Więcej: https://literkowymelonik.blogspot.com/2019/08/corka-zjadaczki-grzechow-melinda.html

17-letnia Twylla żyje w pałacu. Ale chociaż jest zaręczona z księciem, dziewczyna nie jest zwykłym mieszkańcem dworu. Jest katem. Sprawia ból swoim dotykiem i tylko rodzina królewska może ją dotknąć i nie cierpieć z bólu. Nie raz i nie dwa zabijała poprzez taki ból więźniów królewskich. Prości ludzie się jej boją, a dziewczyna zdecydowała się mieszkać sama w wieży, aby nikogo niepotrzebnie nie krzywdzić.
Dzieje się tak, ponieważ dziewczyna jest wcieleniem znanej bogini. Niegdyś wiodła proste życie i miała zostać Zjadaczką Grzechów, tak jak i jej matka, lecz los chciał inaczej... No i królowa.

Super książka, serdecznie ją polecam i już lecę po następną cześć!
7/10 - moja ocena.