Córka Zjadaczki Grzechów

Patronat LC
Melinda Salisbury Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Córka Zjadaczki Grzechów (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Sin Eater’s Daughter
Michał Kubiak
Zielona Sowa
Michał Kubiak miłość nastolatków kat dar
The Sin Eater’s Daughter
Córka Zjadaczki Grzechów (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Kubiak
Michał Kubiak miłość nastolatków kat dar

Świetne YA fantasy :) Bardzo fajny wątek romantyczny i wyraziści bohaterowie. Bardzo mnie wciągnęła ta lektura, pochłaniałam ją jednym tchem. Jeśli się mogę do czegoś przyczepić to na pewno będzie to korekta tekstu, nie powinno być aż tyle błędów.

Coraz bardziej przekonuję się do fantastyki i bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tą książkę. Sam tytuł i okładka były intrygujące, a to co znalazłam w środku genialne.

Twylla idąc w ślady matki, miała zostać Zjadaczką grzechów. Jednak los chciał inaczej, została Daunen Wcieloną. Posiada ogromną moc od Bóstwa - zabija samym dotykiem. Już niebawem wyjdzie za księcia i stanie...

Jestem aktualnie po skończeniu całej serii i ahhh! przeczytajcie to ludzie, przeczytajcie! To naprawdę świetne, wciągające książki, cudowna seria. Zawiera zarówno elementy, z którymi nigdy wcześniej się nie spotykałam, i znane już schematy (ale naprawdę dobrze je wykorzystuje) i ten miks po prostu wciąga człowieka w całości. Na serię trafiłam przypadkiem z polecenia...

Muszę przyznać, że do sięgnięcia po tę pozycję zachęciła mnie jej okładka, która jest przepiękna. Czy żałuje? Na początku myślałam, że porzucę tę historię po niekończących się 100 stronach, ale z każdą kolejną akcja nabierała rozpędu - nie mogłam się oderwać od czytania. A to zakończenie? Jak dobrze, że kolejna część leży już u mnie na półce, już nie mogę się doczekać.

Bardzo nierówna książka. Pierwsza połowa nudna jak przysłowiowe flaki z olejem, dopiero potem zaczyna się coś dziać. A już samo zakończenie powoduje że zabieram się za tom drugi. Dodatkowy plus za okładkę - przepiękna!

Ale super książka, nie rozumiem wyniku poniżej 7.Ekstra bohaterowie, fajny wątek romantyczny!Ciekawa do ostatniej strony. Polecam!

Ta książka nie ma zbyt wysokiej średniej na Lubimyczytać, ogólnie nie jest ona też bardzo popularna, nie udało jej się przebić przez znane Igrzyska, Niezgodną, Szklane Trony i inne tego typu rzeczy. I po przeczytaniu pierwszej części jestem w stanie zrozumieć dlaczego, rozumiem też zachwyty pewnych osób. Przede wszystkim książka ta jest bardzo nierówna. Przez pierwszą...

17-letnia Twylla żyje w pałacu. Ale chociaż jest zaręczona z księciem, dziewczyna nie jest zwykłym mieszkańcem dworu. Jest katem. Sprawia ból swoim dotykiem i tylko rodzina królewska może ją dotknąć i nie cierpieć z bólu. Nie raz i nie dwa zabijała poprzez taki ból więźniów królewskich. Prości ludzie się jej boją, a dziewczyna zdecydowała się mieszkać sama w wieży, aby...

Mało znana i malo doceniana ksiązka, która jest po prostu świetna. Wkręciłam się w ten świat na maksa. Nie potrafiłam się ani na chwilę oderwać od niej. Bardzo lekki jest styl i język autorki. Serdecznie polecam.

Na początku miałam wrażenie, że dokładnie wiem co się wydarzy i wtedy zdarzyło się nagłe BUM! i wszystko stało się odwrotnie.

PS. Jej wybór był chyba najlepszy, ja jednak wolałabym rządzić :)

Dyskusje

1 368