Męty końca śmiechu. Opowieść o Bauchelanie i Korbalu Broachu

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Lees of laughter's end
Bauchelain, Korbal Broach

Niezależna opowieść ze świata Malazańskiej Księgi Poległych. Po radosnym postoju w mieście Smętna Lalunia nieustraszeni czarodzieje Bauchelain i Korbal Broach a wraz z nimi ich świeżo wynajęty lokaj Emancipor Reese wyruszają na szerokie morza na solidnym statku Słoneczny lok . Niestety, okazuje się, że statek przewozi ładunki niedostrzegalne dla szczurzych oczek załogi, a po dotarciu na przeklęty szlak morski znany jako Koniec śmiechu czerwoną drogę, w której płynie krew pradawnego boga okropne monstra budzą się ku powściągliwemu przerażeniu wszystkich.

zabielka | 2015-01-28
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 stycznia 2015

męczyłam, męczyłam i udało mi się skończyć. Nie moja bajka!!! Nie wiem nawet co napisać o tej książce, niby dzieje się wszystko a nie dzieje się nic, płyną na statku umierają, chodzą żywe trupy bez głów,,, ech,,, Książka nie należy do "opasłych tomiszczy" a poświęciłam jej prawie rok,,, za nic nie mogłam się zmusić do czytania.... Na szczęście dałam radę. Pozdrawiam. :)

Natalia | 2012-12-01

Męczyłam się czytając tą książkę. Skończyłam ją tylko dlatego, że nie lubię zostawiać nie przeczytanych książek. Dzięki Bogu była krótka. :)

Drakk | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Czarny humor i makabra czyli kolejna część przygód Bauchelaina i Korbala Broacha.

Chcesz poznać Podmucha - żołnierza, który w krótkim odstępie czasu traci bezpowrotnie wiele cennych i przydatnych rzeczy?
Kim są Briv, Briv i Briv?
Co się stanie gdy wypijesz łyczek krwawego wina?
Jaki ostatecznie los spotkał dziecko Korbala Broacha?
I wreszcie - smutna historia rozłąki panicza Hooma i jego śledziony.

To po prostu trzeba przeczytać! ;)

Kaga | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Arcydzieło, absolutnie i niezaprzeczalnie. Pełna czarnego, cynicznego humoru opowiastka o dwóch specyficznych czarodziejach... i Końcu Śmiechu. Pożerająca biedaka śledziona, lisz, któremu urwano szczękę, a który wcześniej przeżuwał buty, i inne podchodzące pod makabreskę pomysły genialnego pisarza sprawiły, że ta pochłonięta przed obiadem lektura na długo zapadnie w pamięci - zwłaszcza komentarzami, które bawiły do łez (być może mam spaczone poczucie humoru, ale trzustka, która ma w zwyczaju ponuro łypać wbiła mnie w fotel...). Nie raz i nie dwa znów po tą pozycję sięgnę, choćby dla samego faktu sympatii dla autora. A prócz tego, dla iście makabrycznego poczucia humoru, które rozbawiło i pouczyło. I trzyma nadal!

Miroslaw Kowalski | 2012-01-03

Duet bohaterów, który nie przestanie chyba dostarczać mi rozrywki :)

Nerrita | 2014-03-09

najdziwniejsza ksiazka, jaka w zyciu czytalam....

| 2013-03-18
Przeczytana: 12 marca 2009

niech was nie zmyli ładny opis recenzji też się na niego złapałam po przeczytaniu odczułam takie rozczarowanie jak dziecko któremu zabierają lizaka. zero jakiej kol-wiek fabuły oraz ciekawych bohaterów podsumować można na statku jest coś i zabija kiedy dowiadujemy się co to już nić dodać nić ując rozczarowanie nić więcej!!!!

Mateusz | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Przy tak krótkiej książeczce nie ma co dużo się rozpisywać. Ot takie nieszkodliwe czytadełko. Jeśli chcecie przeczytać coś krótkiego i nie wymagającego myślenia książka jak najbardziej się do tego nadaje :)

Kamil | 2016-10-18
czervvinska | 2016-10-12