Koszmarny Karolek i podstępne postępki

Cykl: Koszmarny Karolek
Wydawnictwo: Znak
Horrid Henry's wicked ways
Karolek

Wyobraźcie sobie, że moglibyście mieszkać razem z Koszmarnym Karolkiem. Oto dziesięć najlepszych opowiadań o Karolku i jego cudownych pomysłach na ułatwienie sobie życia. Do jego najśmielszych

Oto dziesięć najlepszych opowiadań o Karolku i jego cudownych pomysłach na ułatwienie sobie życia. Do jego najśmielszych wyczynów należy sprzedanie młodszego brata, Doskonałego Damianka, Wrednej Wandzi. Ta wielka, gruba księga jest cała kolorowa i zawiera okropnie śmieszne dodatki – menu Koszmarnego Karolka, jego listę zakupów, karteczki od mamy i pani Kat-Toporskiej.
To wspaniała uczta dla wszystkich fanów Koszmarnego Karolka i dla zupełnie nowych czytelników też.

Wkp | 2016-10-25

KOSZMARNIE FAJNY KAROLEK

Przygody Koszmarnego Karolka to kolejna niezła propozycja dla dzieci utrzymana w klimacie takich książek, jak „Mikołajek” czy „Dziennik Cwaniaczka”. Oczywiście nie dorównująca im poziomem, ale oferująca kilka miłych chwil spędzonych w towarzystwie nadzwyczaj psotnego, wrednego, irytującego, kłamliwego... po prostu koszmarnego dzieciaka, który nie reprezentuje sobą żadnych pozytywnych wartości. Szczególnie, że w tym tomie zebrano dziesięć najlepszych opowiadań o Karolku, które naprawdę wypada poznać.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater https://sztukater.pl/ksiazki/item/19205-horrid-henry-s-wicked-ways.html

PABLOPAN | 2012-12-31

Świetna i bawiąca do łez historia, podobnie jak wszystkie części Karolka. Ostatnio przeczytałem w oryginale i nie żałuje, można poznać wiele rymowanek dziecięcych i angielskich powiedzonek. Myślę, że wszystkie dzieci powinny sięgać po Karolka, to jedna z tych serii, która rozwija pasję i miłość do czytania.

Kiti | 2014-12-07

Francesca Simon to autorka serii o Koszmarnym Karolu, którego bardzo lubię. Gdy zobaczyłam tę pozycję za 10 złotych postanowiłam się skusić i nie żałuję. Nie uważam, aby były to źle zainwestowane pieniądze.

Całość składa się z dziesięciu głównych rozdziałów oraz kilku dopisków Koszmarnego Karolka, które bywają zabawne. Możemy poczytać o tym, jak to Karolek chciał decydować o tym, co będą oglądać w telewizji, o tajemniczym Zęboludzie, dzięki któremu chciał się wzbogacić. Pojawia się także opowieść o Zębowej Wróżce, o tym, jak bohater znów chciał się dorobić, a także poznamy opowieść o podziale obowiązków domowych. Poczytamy także co nieco o Halloween, klątwie mumii, urodzinowym przyjęciu Karolka, o pisaniu listów i wakacjach na kempingu.

Bardzo lubię książeczki tej autorki, jedne opowieści bardziej mi się podobają, inne mniej. W tym przypadku jestem jednak zadowolona. Pomimo tego, że kilka historii już znałam z chęcią je sobie odświeżyłam. Z Koszmarnym Karolkiem na pewno nie można...

Gustawsonek | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Najbardziej podobają mi się różne zdjęcia ankiety i liściki między opowiadaniami. A ulubiona opowieść to "Klątwa mumii". Bardzo śmieszne ilustrację, szczególnie ta, gdzie Karolek dorysował mumii okulary. Wszystkie historyjki Karolka w końcu się kończą po jego myśli lub wręcz przeciwnie.

Mostilia | 2014-04-30

Wychowałam się na przygodach Karolka i do dzisiaj darzę je wielkim sentymentem.
Zapoznanie postaci ułatwiają ich "nazwy". Głównym bohaterem jest właśnie Koszmarny Karolek, a także często przewija się jego brat - Doskonały Damianek.

Perypetie, pomysły i działania Karolka zawsze potrafią przywołać uśmiech na twarzy :) Polecam ten tom jeśli nie można się zdecydować na jedną książkę.
Wydaje mi się, że każdemu się spodobają te opowiadania :>

Speechless | 2011-02-04

Uwielbiałam to jak byłam mniejsza :)

exten | 2011-06-10
Przeczytana: 2010 rok

Z tego co pamiętam to grubsza książka. Ciekawie napisana i ja ją przeczytałąm w dwa dni bo mnie wciągneła. Poza tym podoba mi się styl pisma, czas rzeczywisty i spryt głównego bohatera . Polecam ;)

Natalia | 2012-08-22

Uwielbiałam czytać o przygodach Karolka, kiedy byłam młodsza ;-) Zresztą teraz też co jakiś czas lubię do nich wrócić :)

AgnElsha | 2015-06-30
Na półkach: Inne, Przeczytane

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.