Okładka książki Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem

Jan Paweł II, dla dzieci
typ
papier
Evik
7,06 (53 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Jest to książka dla młodego czytelnika, napisana specjalnie dla niego, prostym i zrozumiałym językiem. Stawia ona takie pytania, na które można tu znaleźć odpowiedzi: Czy Papież był urwisem? Ile strzelił bramek? Czy lubił czytać ksiażki? Śledzimy w niej dzieciństwo i młodość Papieża, uczestniczymy w jego trudnych wyborach oraz drodze kapłańskiej. Nie jest to jednak opowieść biograficzna, lecz wartka oraz pełna ciepła i humoru ksiażka. Całość dopełniają barwne ilustracje.

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz, 2008

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=15&l=1&proId=308

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Kasia | 2013-08-20

Piękny życiorys papieża polaka, ukazany w formie książeczki dla dzieci. Piękna opowieść o życiu Jana Pawła II. Dzieci, czytając ją mogą poznać życie naszego papieża i wiedzieć o Nim chociaż odrobinkę. Podarowano mi ją na I Komunię Świętą. Do dziś stoi na półce w moim pokoju i przypomina mi chwile, które "przeżyłam" razem z naszym najukochańszym papieżem. Szczerze polecam. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, aby wiedziały, że po świecie chodził tak wspaniały człowiek jak Jan Paweł II.

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2013 rok

książka opowiadająca o tym jak Jan Paweł drugi został Papieżem.
opowiada o tym jak dorastał, stał się dorosły, został księdzem i oczywiście jak został Papieżem.

Alicja | 2011-04-11

Bardzo piękna i barwna opowieść,która w prosty i często zabawny sposób ukazuje życie Jana Pawła II. Nie tylko dla dorosłych:-)

Hmm | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Niezależnie od wartości jakie wyznajemy, warto sięgać po biografie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Warto także zaszczepić osobom młodym miłość do spędzania czasu nad i z książką. Dlatego uważam, że zamysł powstania książki jest dobry. I... I na tym zalety się kończą, niestety. Na lekturę szkoda czasu i pieniążków. Lepiej przeczytać o małej Marysi Skłodowskiej. :)

Natalia | 2014-05-23

Książka na której nauczyłam się czytać ;) Wielki sentyment ! Nie tylko dla dzieci - idealna dla młodzieży i dorosłych. Prosty język, ale przekazane wszystko co ważne.

Ginny11 | 2012-04-27

Jak byłam mała to bardzo mi się podobała. Teraz byłaby już za dziecinna.

Kasia | 2011-01-20

Sama radość przeczytać to dzieciom.....

natalcik99 | 2015-01-06

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica