Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
978-83-7300-663-8
Jan Paweł II, dla dzieci
Evik

Jest to książka dla młodego czytelnika, napisana specjalnie dla niego, prostym i zrozumiałym językiem. Stawia ona takie pytania, na które można tu znaleźć odpowiedzi: Czy Papież był urwisem? Ile strzelił bramek? Czy lubił czytać ksiażki? Śledzimy w niej dzieciństwo i młodość Papieża, uczestniczymy w jego trudnych wyborach oraz drodze kapłańskiej. Nie jest to jednak opowieść biograficzna, lecz wartka oraz pełna ciepła i humoru ksiażka. Całość dopełniają barwne ilustracje.

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz, 2008

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=15&l=1&proId=308

Na półkach: Przeczytane, U rodziców

Pokazanie papieża jako dziecko. Bardzo dobra narracja. Wszystko oparte na faktach.

katecz | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Ja tylko dodam, że książkę czyta się bardzo szybko. Zaletą sa krótkie rozdziały i ładne ilustracje. Mojemu synkowi (5,5 lat) bardzo się podobała (choć było tam dużo nowych słów, których znaczenia myślę, że do końca nie zrozumiał, jak wikary, biskup, arcybiskup, kardynał, sobór).

Za jakiś czas, może za 2, 3 lata na pewno znów wrócimy do lektury tej książki. Ponieważ życiorys takiego wyjątkowego człowieka jakim był Jan Paweł II warto jest znać nawet na pamięć.

I oczywiście bardzo chętnie przeczytamy drugą część: "O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrązył kulę ziemską".

Natalia Ciecierska | 2014-05-23

Książka na której nauczyłam się czytać ;) Wielki sentyment ! Nie tylko dla dzieci - idealna dla młodzieży i dorosłych. Prosty język, ale przekazane wszystko co ważne.

Kasia | 2013-08-20

Piękny życiorys papieża polaka, ukazany w formie książeczki dla dzieci. Piękna opowieść o życiu Jana Pawła II. Dzieci, czytając ją mogą poznać życie naszego papieża i wiedzieć o Nim chociaż odrobinkę. Podarowano mi ją na I Komunię Świętą. Do dziś stoi na półce w moim pokoju i przypomina mi chwile, które "przeżyłam" razem z naszym najukochańszym papieżem. Szczerze polecam. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, aby wiedziały, że po świecie chodził tak wspaniały człowiek jak Jan Paweł II.

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2013 rok

książka opowiadająca o tym jak Jan Paweł drugi został Papieżem.
opowiada o tym jak dorastał, stał się dorosły, został księdzem i oczywiście jak został Papieżem.

Elyssa | 2012-04-27

Jak byłam mała to bardzo mi się podobała. Teraz byłaby już za dziecinna.

Alicja | 2011-04-11

Bardzo piękna i barwna opowieść,która w prosty i często zabawny sposób ukazuje życie Jana Pawła II. Nie tylko dla dorosłych:-)

Kasia W-ka | 2011-01-20

Sama radość przeczytać to dzieciom.....