Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci

Autor:
wydawnictwo
Literatura
typ
papier
7,15 (204 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm..., a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!

źródło opisu: Literatura, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Soulfly | 2011-09-18

Przeczytałam ja już kilka lat temu. Bardzo mi się podobała... Śmiałam się w głos z perypetii bliźniaków. Dobra dla młodszego czytelnika. Bawi a zarazem uczy. Brak w niej przemocy i innych złych zachowań. Mądra lektura .

Alicja | 2011-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2011

Kuba i Buba i ich 'maniery' oraz rady dotyczące dobrego zachowania towarzyszyły mojej klasie przez ostatnie półrocze. Dzieciaki uwielbiały kolejno czytane im rozdziały i nie mogły się doczekać kolejnych.
Książka jest świetnie napisana, bardzo przystępna, mali czytelnicy, utożsamiają się z bohaterami, wspólnie przeżywają ich zmagania z bon tonem i uczą się przez zabawę. Pozycja niezwykle przydatna w urozmaicaniu lekcji.

Szanita | 2014-01-24
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Jestem bardzo zawiedziona tą ksiażką.

Dialogi poniżej akceptowalnego poziomu.
Odbiło się to niestety bardzo negatywnie na tym,
jak moje dzieci zwracają się do siebie.

Książka jest zabawna na siłę.
Opisane sytuacje sztuczne i nierzadko budzą obrzydzenie.
Zasady dobrego wychowania często wyliczane seriami bez żadnej koncepcji.

Oddałam do biblioteki.
Niesmak pozostał.

Too | 2013-12-13
Przeczytana: maj 2013

„Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdepke to książka nie tylko na weekend, ale nawet na kilka wieczorów. Bohaterowie, Kuba i Buba, to wyjątkowo niesforne bliźniaki. Dzięki ich sprzeczkom, w krótkich rozdziałach, poznajemy kolejne pojęcia i zasady savoir vivre. W ponad stu opowiadaniach dowiadujemy się zatem, jak odkładać sztućce na talerz, kiedy należy przepraszać i pukać do drzwi, czym jest gafa.
Zachęcam, aby książkę czytać razem z dziećmi. Znajoma mama mówiła mi, że jej syn śmiał się do łez i nie mógł się doczekać kolejnego opowiadania. Warto przerywać lekturę i wspólnie z dzieckiem zastanowić się jakie jeszcze podobne historie mogą się nam przydarzyć. Książka w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego zachowania. A jeśli dziecku dodatkowo poświęcimy trochę czasu i poćwiczymy, na pewno na zawsze zapamięta, jak ma się zachować w różnych sytuacjach.
Grzegorz Kasdepke to jeden z najlepszych obecnie pisarzy dla dzieci i młodzieży. Książka „Bon czy ton....

knigoholiczka | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Czasami przez chwilę mam ochotę poczytać coś dla dzieci,a moja 16- miesięczna siostrzenica jest jeszcze za mała żeby poczytać jej taką "dorosłą książkę", nie miałam więc pretekstu i musiałam przeczytać ją sama. Wypatrzyłam ją w bibliotece gdy odkładałam książki dziecięce na miejsce. Od razu pomyślałam, że może być ciekawa. I się nie pomyliłam.
Ta książka to obowiązkowa pozycja dla dzieci! Wydawać by się mogło, że zasady dobrego wychowania mogą nudzić, zwłaszcza dzieci. Nic bardziej mylnego. Nie jest to poradnik znaczeniu sensu stricte, to opowieść o nauce zasad dobrego wychowania bliźniaków Kuby i Buby. To bardzo sympatyczne i wygadane rodzeństwo. Ich komentarze są świetne, niektóre wytykają rodzicom i dziadkom ich błędy. Do takich dzieci trzeba mieć anielską cierpliwość.
"Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci" to według mnie obowiązkowa pozycja dla dzieci, chociaż dobrze by było, gdyby i rodzic przeczytał tę książkę. Niby wszyscy wiedzą o savoir vivre ale często zdarza się...

Kabayo | 2015-03-29

Czytałam tę książkę już dość dawno, pamiętam jak bardzo mi się podobała. Według mnie idealna lektura dla młodszych czytelników, można się przy niej świetnie bawić a zarazem uczyć.

Zuziaczek | 2014-12-27

Czytałam jak byłam mała bardzo mi się podobała.Lubiłam czytać coraz to nowe przygody Kuby i Buby .Uważam, że to bardzo dobra książka dla dzieci .

janka_agh | 2011-06-06

Książka czytana z synkiem. W śmieszy, zabawny i przystępny dla dzieci sposób przedstawia zasady dobrego wychowania. Mądre i zabawne.

Alicja | 2013-05-04

To co,że dla dzieci! Mając 14 lat wchłonęłam tę zabawną książkę jak gąbka ;D

W prosty, ciekawy i bliski dzieciom opisane zasady grzecznego zachowania.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica