Zbuntowana

1 976
Insurgent
niezgodna, young adult
Wikimika

Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. Na te pięć frakcji podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest Niezgodny i musi być wyeliminowany… ...

Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność.

Jeden wybór może cię zmienić.

Jeden wybór może cię zniszczyć.

Wybór Tris zburzył jej świat, ale i połączył z Nieustraszonym Cztery. Jego uczucie pomaga przetrwać jej wśród krwawej walki frakcji. Tylko on rozumie jej rozpacz. I tylko on zna jej tajemnicę… Konflikt frakcji zmienia się w wojnę. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed kolejnym wyborem. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

icytrusek00 | 2019-07-15

Niestety kontynuacja słynnej na całym śweicie trylogii totalnie nie porwała. Całość była jakaś nijaka, główna bohaterka coraz bardziej kapryśna a jej relacja z Tobiasem jest conajmniej dziwna. Może kiedyś wrócę ale jak narazie jestem bardzo rozczarowana.

TosiaGRAB | 2019-07-12
Przeczytana: sierpień 2018

Wspaniała :)

cóżbyjeszcze | 2019-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Kontynuacja ciężkiej drogi Tris była dla mnie bardzo emocjonująca i ciekawa. Mogę przyznać, że główna bohaterka zaimponowała mi w tym tomie bardziej niż w NIEZGODNEJ.

Anterth | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Kolejny tom historii Tris w podzielonym na frakcje świecie opisuje eskalujący konflikt. Lepiej poznajemy bohaterów, zagłębiamy się w szczegóły historii świata i poznajemy więcej jego sekretów. Bohaterka radzi sobie z nowymi problemami na swój specyficzny sposób. Bardzo przyjemna książka. Czekam na ciąg dalszy. 7/10.

olacocacola | 2019-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2019

"Zbuntowana" była ociupinke gorsza od poprzedniego tomu, ale nadal trzymała w napięciu. Jest tylko taki mały minusik - czasem nie mogłam się połapać kiedy kończy się symulacja i trzy razy musiałam czytać tą samą stronę :P.
Wiadomka, polecam, trylogia, którą warto poznać (i pokochać, a szczególnie Tobiasa <3).

Rafi | 2019-05-07
Przeczytana: 02 marca 2019

Książka godna Veroniki!! Cudowna kontynuacja, która oszałamia i nie pozwala zwrócić na nic innego uwagę.

impresja4 | 2019-05-05
Przeczytana: 04 maja 2019

Druga część sagi "Niezgodna". Chyba podobała mi się dużo bardziej niż pierwsza. Jest mniej oczywista i nie do końca przewidywalna, co miało miejsce przy poprzednim tomie. Postać Tris jest lepiej zarysowana. To, co mi się nie podobało - od czasu do czasu wrażenie lekkiego chaosu. Jakby dany moment był pisany spontanicznie bez późniejszego sprawdzenia. Informacja dla wielbicieli adaptacji filmowych - jest kilka rozbieżności, ale nie rażą. Generalnie efekt całkiem przyzwoity. Dobry dla rozrywki i dla nastoletnich wielbicieli fantasy. :)

Magdalena_S | 2019-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 30 marca 2019

Faktycznie jest trochę lepiej, zarówno pod względem treści, jak i pod względem korekty i logiczności zdań. Oczywiście nie tak lepiej, żebym jakoś specjalnie pokochała tę serię, ale przynajmniej, już tak się nie męczyłam podczas czytania 😂

magical_bookcase | 2019-03-26

Dugi tom serii Niezgodna

Karolina_Z | 2019-03-08

Świetna kontynuacja pierwszej części. Trochę mnie męczyły rozterki Tris, ale główny wątek ciekawie się rozwijał, było dużo niespodziewanych zwrotów akcji, a zakończenie było intrygujące. Książka totalnie wciągająca. Oderwała mnie od rzeczywistości i sprawiała, że nie chciało mi się wychodzić ze świata stworzonego przez Roth. Dużo się dzieje i nie ma nudy, polecam!