rozwińzwiń

Zbuntowana

Okładka książki Zbuntowana Veronica Roth
Okładka książki Zbuntowana
Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 2) Ekranizacje: Zbuntowana (2015) Zbuntowana (2015) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2012-05-01
Marta Czub, Ewa Ratajczyk
Ekranizacje:
Zbuntowana (2015) Zbuntowana (2015)
niezgodna young adult

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Kobold Guide to Worldbuilding, Volume 2 Keith Baker, Tobias S. Buckell, Banana Chan, Kate Elliott, Shanna Germain, Jeff Grubb, Gabe Hicks, Rajan Khanna, Ken Liu, Monty Martin, Kelly McLaughlin, Coral Alejandra Moore, Veronica Roth, Michael E. Shea, Gail Simone, Andrea Stewart, James L. Sutter, Ashley Warren
Ocena 8,0
Kobold Guide t... Keith Baker, Tobias...
Okładka książki Forward. Stories of Tomorrow Blake Crouch, Nora K. Jemisin, Veronica Roth, Amor Towles, Paul Tremblay, Andy Weir
Ocena 0,0
Forward. Stori... Blake Crouch, Nora ...

Mogą Cię zainteresować

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Bardzo podoba mi się, że główna bohaterka faktycznie przeżywa to co przeszła, nie jest typową Marry Sue. Chociaż osobiście jestem fanką słodkich i milutkich wątków romantycznych w tym przypadku trudności były naturalne i nieuniknione, dobrze, że zostały pokazane. Polecam nastoletnim fanom dystopii :)

Niby to kontynuacja Niezgodnej, ale jakoś cała ta historia wydawała mi się naciągana. Główna bohaterka postępuje tak nie logicznie i jest tak bardzo irytująca, że ciężko czytało mi się tę książkę.

Książka napisana dosyć chaotyczna, za każdym razem gdy zaczynałam czytać kolejny akapit musiałam się domyślić o czym autorka pisze, ponieważ rozpoczynała fabułę jakby od połowy zdania.
Zachowanie bohaterki bardzo głupie i lekko myślne, a podczas scen miłosnych i romantycznych robiło mi się nie dobrze.
Wciąż nie pojmuję idei frakcji i jak one mają prawo funkcjonować. Podjęto wiele wątków, które na koniec po części zostają rozwiązane oraz pojawiają się nowe, które otwierają furtkę na kolejną część książki.

Wciąż nie pojmuję idei frakcji i jak one mają prawo funkcjonować....

Druga część serii wypada dość blado przy pierwszej, ale tragedii nie ma. Główna bohaterka doprowadza mnie do szału, opisywany świat przedstawiony jest raczej po łebkach. Ale akcja jest wciągająca, szybko się czyta.

Książka dla młodszego czytelnika. Z sentymentu wróciłam do serii, ale już za stara na to jestem.

Jest to kolejny tytuł, gdzie najpierw obejrzałem film, który muszę przyznać bardzo mi się podobał, a następnie chwyciłem za książkę. No i rzecz jasna nie zawiodłem się. W tej części film w znaczny sposób odbiega od książki, więc tym bardziej zachęcam do przeczytania książki, bo na prawdę warto...

Kolejna część o perypetiach Tris i jej kompana zwanego Cztery. No cóż , pierwsza część podobała mi się zdecydowanie bardziej, pewnie dlatego że zadziałał efekt WOW i zaciekawienie kolejnym dystopijnym światem, ale czytanie jej wciąga. Poznajemy w niej meandry polityki, zakulisowych działań i walki o odebranie władzy despotycznej przywódczyni erudycji i całej jej frakcji...
Według mnie to całkiem udana powieść.

Książkę wysłuchałem jako audiobooka w wykonaniu pani Ani Dereszowskiej, jednak polecam bardziej wersję czytaną...

Kolejna część o perypetiach Tris i jej kompana zwanego Cztery. No cóż ,...

Na półkach: , , , ,

Kolejna część o perypetiach Tris i jej kompana zwanego Cztery. No cóż , pierwsza część podobała mi się zdecydowanie bardziej, penie dlatego że zadziałał efekt WOW i zaciekawienie kolejnym dystopijnym światem, ale to zaciekawienie już przeminęło, podzielenie społeczeństwa na pięć różnych frakcji daje duże pole do manewru, jednak wszystko kręci się wokół altruistów i nieustraszonych, a wielka szkoda. ,,Zbuntowana" to dobra młodzieżówka ale zwyczajnie mocno mi zgrzyta kierunek w którym to wszystko idzie.

jest ok, ale nie powala
oby tom 3 okazał się lepszy

jest ok, ale nie powala
oby tom 3 okazał się lepszy

2000
1936

Książka „Zbuntowana” Veronici Roth zabiera nas do drugiego tomu cyklu” Niezgodna”.
Po książkę sięgnęłam w ramach sierpniowego wyzwania czytelniczego.
Jakieś cztery lata temu sięgnęłam po pierwszy tom i nie miałam czasu i motywacji, aby kontynuować przygodę z Tris i Cztery.
Pięć frakcji: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność, które rządzą w Chicago i nadają sens wyborom podczas ceremonii. Test ma wskazać do jakiej frakcji ma się największą przynależność. Jednak bycie Niezgodnym to zagrożenie dla rządzących, a dla obdarzonych tą nietypową cechą to szansa na inność.
Książkę czyta się błyskawicznie. Przyznam, że pierwszy tom wywarł na mnie większe wrażenie.

Po książkę sięgnęłam w ramach sierpniowego wyzwania czytelniczego.

"Zbuntowana" to powieść autorstwa Veronici Roth, która przenosi czytelnika do postapokaliptycznego Chicago, podzielonego na pięć frakcji reprezentujących różne wartości moralne. Roth, znana z serii "Divergent", przedstawia świat, w którym szesnastolatkowie muszą dokonać wyboru frakcji i stawić czoła konsekwencjom swojej decyzji.

Veronica Roth jest autorką znaną ze swojego talentu do tworzenia napięcia i akcji. Jej styl pisania jest dynamiczny i szybki, co sprawia, że "Zbuntowana" jest lekturą łatwą do pochłonięcia. Autorka przedstawia postacie pełne sprzeczności, które muszą zmierzyć się z wyzwaniami, tożsamością i lojalnością.

Jednakże, mimo interesującego konceptu i obiecującego początku, "Zbuntowana" traci swój potencjał w późniejszych etapach powieści. Choć świat przedstawiony przez Roth jest intrygujący, brakuje mu głębi i bardziej szczegółowego rozwinięcia. Wprowadzenie frakcji jako podziału społeczeństwa daje pewne zarysy konfliktów, ale nie otrzymujemy pełnego obrazu ich funkcjonowania ani historii ich powstania.

Kolejnym mankamentem jest rozwinięcie postaci. Choć główna bohaterka, Tris, ma potencjał jako silna i niezależna postać, jej charakter nie jest w pełni rozwinięty. Czytelnicy mogą mieć trudności z identyfikacją się z nią i zrozumieniem jej motywacji. Również relacje między postaciami są nierówno rozwinięte, a niektóre związki wydają się być bardziej powierzchowne niż autentyczne.

Mimo że "Zbuntowana" oferuje pewną dawkę akcji i napięcia, fabuła staje się przewidywalna i schematyczna. Wprowadzone wątki konfliktów między frakcjami tracą na intensywności, a niektóre zwroty akcji są łatwe do przewidzenia. Powieść nie dostarcza również wystarczająco silnego rozwiązania, które satysfakcjonująco zamykałoby opowieść.

Ocena 4/10 dla "Zbuntowanej" odzwierciedla jej ograniczenia i niedoskonałości. Mimo obiecującego początku powieść nie rozwija w pełni swojego potencjału. Brak głębszego rozwinięcia świata, postaci i fabuły sprawia, że czytelnik może poczuć pewien niedosyt. Jednak dla fanów gatunku young adult i akcji, "Zbuntowana" może wciąż stanowić przyjemną i lekką lekturę, choć nie wybija się ponad przeciętność.

Veronica Roth jest autorką znaną ze swojego...

19 305
    4 231