Zbuntowana

Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Insurgent
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-03-03
Marta Czub, Ewa Ratajczyk
niezgodna young adult

Niestety druga część nie była już tak dobra jak pierwsza, ale wciąż czytałam ją z zainteresowaniem, w napięciu oczekując jak rozwiną się losy postaci, które bardzo polubiłam.

Zdecydowanie bardziej mi się podobała ta część od pierwszej. Budziła we mnie dużo więcej emocji - szczególnie przesłuchanie u Prawych, które wywarło na mnie chyba największe wrażenie w tej książce.
Książka różni się nieco od poprzedniczki - bohaterowie są po bardzo trudnych przeżyciach, mają trudne zadanie przed sobą i wiele ich emocji przenika przez siebie w ich głowach....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze stworzone postacie, które dynamicznie zmieniają się wraz z sytuacją. Wielki plus za akcje, która nie wlecze się, tylko rwie do przodu a człowiek nadąża

Książka bardzo mi się podobała, wciągnęła równie mocno jak część pierwsza. Odnalazłam w niej dużo zaskoczeń i zwrotów akcji, na które bardzo liczyłam. :-) Wprowadzenie kilku nowych wątków również zaliczam zdecydowanie na plus, szkoda, że niestety wiele z nich zostało potraktowanych "po macoszemu". Bawiłam się świetnie czytając o przygodach Tris i Tobiasa, a rozterki Tris...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przez pierwszą połowę ciężko się czytało, ale moim zdaniem to dobrze, ponieważ wszystko to wynagradza druga połowa, która zaskakuje i daje dużo emocji. Różni się od filmu, ale w pozytywnym znaczeniu. Jednym słowem - interesująca.

Bardzo fajna i bardzo fajnie się czyta 😊

Ciekawa fabuła, ale książka różni się od filmu. Moim zdaniem jest o wiele lepsza. Wiec na plus 😅

Świetna kontynuacja zachowuje poziom pierwszej części. Idealna ilość akcji, wszystko świetnie wyważone :)

Dopiero po przeczytaniu ,,Zbuntowanej", zdałam sobie sprawę, jak wiele rzeczy zostało zmienionych i pominiętych w filmach. Na prawdę różnica jest kolosalna i z pewnością nigdy więcej nie spojrzę na filmy w ten sam sposób. Uwielbiałam je z całego serca, ale teraz widzę, ile straciłam poprzez nie przeczytanie najpierw książek. Nie wiem, jak dla mnie seria mimo zróżnicowanych...

Bardzo polecam, ciekawa książka z dobrą akcją. Główna bohaterka, to bardzo ciekawa osoba.

Dyskusje

17 845