Zemsta czarownicy

Cykl: Kroniki Wardstone (tom 1) | Seria: Kroniki Wardstone - nowe wydanie
Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Apprentice
stracharz, fantasy

Thomas Ward, siódmy syn siódmego syna, zostaje oddany do terminu u miejscowego stracharza. Praca jest cieżka, mistrz surowy, tak więc wielu wcześniejszych uczniów nie podołało trudom nauki.

Thomas musi się nauczyć przepędzać duchy, poskramiać czarownice i więzic boginy. Kiedy jednak niechcacy uwalnia Mateczkę Malkin, najgorszą wiedźmę w Hrabstwie, zaczyna sie koszmar...

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Nozomi | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

Poszukiwanie cyklu na miarę "Baśnioboru" trwa. "Kroniki Wardstone" to kolejne rozczarowanie. Pomysł na pokazanie relacji mistrz-uczeń świetny, niestety nie udało mi się polubić żadnego z nich.

| 2013-11-09
Przeczytana: lipiec 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jesteś siódmym synem siódmego syna? Świetnie! Mamy dla ciebie idealny zawód. Co prawda spędzisz życie samotnie i ludzie będą wykonywać znak krzyża, gdy przejdziesz obok nich, jednak przypadnie ci w udziale zaszczyt obrony prostaczków przed czarownicami, boginami i innym tałatajstwem noszącym miano niegodziwego zła.

Thomas Ward jest właśnie siódmym synem siódmego syna i rozpoczyna termin u stracharza, który wydaje mu się nadzwyczaj groźną i ponurą (lecz mądrą) figurą. Stracharz, odpowiednik sapkowego wiedźmaka w wersji mniej brutalnej, a bardziej mistycznej i przyprawiającej o gęsia skórkę, uczy go wszystkiego, co jego pomagier musi wiedzieć o upiorach i wiedźmach. Niedługo młody uczeń będzie miał okazję wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w praktyce...

Gdy usłyszałam, że książka przyprawia o ciarki na plecach, roześmiałam się nerwowo. Potem, gdy oczyma swymi ujrzałam, że jest to powieść dla młodzieży, mój entuzjazm oklapł nieco. Jednak zakupiłam, bo tanio, a chciałem sam się...

anika | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Książka wciągnęła mnie tak, że przeczytałam ją prawie jednym ciągiem w kilka godzin. Śmiało mogę polecić ją nie tyle wielbicielom fantastyki, chociaż występujące w opowieści postaci są istotami ze świata fantazji, co miłośnikom horroru. Napięcie towarzyszyło mi cały czas podczas lektury, a świadomość, że narratorem jest dwunastoletni chłopiec i to on musi się zmagać z zagrożeniami dodawało jeszcze emocji.
Polecam.

Książka powinna mi się spodobać. Pomysł był świetny, z ochotą siadłam do czytania, pierwsze strony pochłonęłam z przyjemnością, ale problem pojawił się w momencie, gdy przestałam czuć od głównego bohatera emocje. Narracja pierwszoosobowa (wbrew powszechnemu mniemaniu) jest jedną z najtrudniejszych. To nasz bohater sie wypowiada, a tym samym nie tylko opowiada swoją historię, ale również opisuje swoje przeżycia i emocje. O ile bohater tej książki robi tę pierwszą rzecz, to wkrótce zapomina o tej drugiej. To wyblakła, pozbawiona jakiegokolwiek charakteru postać. Po prostu NIJAKA. Powinnam coś czuć od osoby, która nagle zostaje wyrwana z rodzinnego domu, przeżywa horror, znajduje się w zupełnie innym miejscu, ale... nic. Są jakieś urywki, ale ja od nich nic nie czuje. Poza tym nie jestem w stanie opisać charakteru Thomasa. Jest tak blady i nijaki. Przecież jest to osoba w mniej więcej tym samym wieku co Harry Potter, a mimo wszystko nasz kochany czarodziej był kimś. Ciekawski, trochę...

Serenity | 2016-10-05
Na półkach: Przeczytane, Na półce

Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji na: http://seekerofthebooks.blogspot.com/

Thomas Ward jest siódmym synem siódmego syna - a to oznacza, że jest kimś wyjątkowym (i nie chodzi tu o nagromadzenie liczebników przy jego imieniu). Ma umiejętności kwalifikującego go na zostanie uczniem stracharza (człowiek chroniący ludzi przed złymi istotami). Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, poza tym Tom boi się życia w samotności, na jakie skazany jest stracharz. W ogóle jego życie związane jest nieodłącznie ze strachem, ciężkimi wyborami i mrokiem. Czy chłopak podoła nowej roli? Czy rzeczywiście jest do tego odpowiedni? I czy uda mu się podołać oczekiwaniom matki, która pokłada w nim wielkie nadzieje?

Istnieją książki, których akcję, kiedy czytasz, masz dosłownie przed oczami - mówię o czymś więcej niż zazwyczaj podczas czytania - zupełnie, jakbyś oglądał film. Właśnie takie odczucie, jakbym miała przed sobą szklany ekran i obserwowała, towarzyszyło mi podczas czytania Zemsty...

Agnieszka_Gil | 2011-04-05
Przeczytana: październik 2009

Polecono mi "Zemstę czarownicy" jako fantasy - dla mnie jednak to klasyczny, naprawdę dobrze napisany horror. Mówię o takich książkach, że są pisane powoli, bo i tak się je czyta, po przejściu połowy żałując, że teraz już coraz mniej do końca. Świetnie budowane napięcie mimo braku szaleńczych akcji. Bardzo mi się podobała.

Inżynier_Przygody | 2017-08-30

„Zemsta Czarownicy" Pana Josepha Delaney'ego wpadła w moje ręce jako niewymagająca historia na letnie popołudnia i idealnie spełniła swoje zadanie.

Historia jest pisana z perspektywy 12-letniego chłopca, który zaczął pobierać nauki u Stracharza - osoby walczącej ze zmorami i upiorami, aby innym żyło się lepiej. Robota śmiertelnie niebezpieczna i niewdzięczna - nawet rodzina zaczyna się od Ciebie odsuwać ze względu na możliwe niebezpieczeństwo, które czyha na życie wędrownego wybawiciela uciśnionych ludzi.

Książkę można zaliczyć do kategorii "chłopiec o magicznych zdolnościach". Czytając ma się wrażenie, że została napisana dzięki sukcesowi Harrego Pottera, jak zresztą wiele innych pozycji. Nie jest to ujma, bo udanych naśladowców jest niewielu.

Książka jest ciekawa, trochę bardziej brutalna niż reszta Potterowej spuścizny. Dedykowana dla młodszego czytelnika, dlatego nieco przewidywalna. Mimo tego faktu na pewno spotkam się jeszcze ze Stracharzem, aby sprawdzić jak się potoczą...

Hanzei | 2018-10-30
Na półkach: 2018, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 30 października 2018

Świetna, wciągająca książka. Przedstawiony świat jest bardzo mroczny, a momentami są sceny niczym z horroru, które faktycznie wywołały u mnie gęsią skórkę. Bardzo przyjemnie i szybko mi się czytało, zapowiada się kolejna świetna seria. Całość idealnie trafia w mój gust i od razu zabieram się za kolejny tom.

Adrian Jeżak | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Ksiażka krótka, magiczna a to lubię. Z drugiej jednak strony ciężko mi było ją czytać z powodu perspektywy pierwszej osoby. W pewnym sensie ogranicza to opowieść, którą można by rozwinąć o wątki, których bohater nie był świadom. Czegoś takiego właśnie mi tutaj brakuje. Być może zmienię zdanie po przeczytaniu kolejnych tomów. Mimo to zachęcam do przeczytania i pogrążeniu się w magii.
Adrian Jeżak

mrówcia | 2010-09-19

Nie sądziłam, że aż tak mnie wciągnie. Nie sposób się oderwać. Naprawdę polecam.