Zemsta czarownicy

Okładka książki Zemsta czarownicy
Joseph Delaney Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kroniki Wardstone (tom 1) Seria: Kroniki Wardstone - nowe wydanie fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki Wardstone (tom 1)
Kroniki Wardstone - nowe wydanie
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
stracharz fantasy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Delaney skupia się w swoich książkach przede wszystkim na trójce bohaterów: stracharzu, jego uczniu Tomie Wardzie i jego przyjaciółce Alice Deane i rozwija te postaci przez cały cykl. Wszyscy troje walczą ze swoimi demonami, odnoszą sukcesy i ponoszą porażki; mierzą się ze swoim dziedzictwem, oczekiwaniami i uprzedzeniami otoczenia, własnymi pragnieniami i konsekwencjami swoich decyzji. Reszta postaci nie jest równie rozbudowana, ale nie stanowi to większego problemu, ponieważ nie potrzebujemy większej ekspozycji, żeby ich poznać. Trójka głównych bohaterów jest skompletowana na zasadzie przeciwności. Mamy tu wiekowego mistrza, zgorzkniałego mędrca, który ma odpowiedzi na wszystko; jego uczeń jest niedoświadczony, ale ciekawski i z ogromnym sercem. Jego przyjaciółka natomiast pochodzi z rodziny naturalnych wrogów stracharzy, jakimi są czarownice, co prowadzi do konfliktu lojalności. Alice jest łatwo polubić, ale dwoistość jej natury intryguje i jest jednym z mocniejszych wątków fabularnych serii. Większość wątku czarownic wiąże się ze wzgórzem Pendle, które istnieje naprawdę – jest to miejscowość w Lancashire, położona zaledwie 30 mil od Preston, czyli niecałą godzinę autem i nie wątpię, że odegrała znaczącą rolę w inspiracji Delaneya.

Książka jest napisana prostym językiem, szybko się czyta. Powiedziałabym, że taka typowa książka dla nastolatków, bo główny bohater jest młodą osobą, ale przygody jakie przeżywa mają lekko horrorowy klimat. Kiedyś za czasów nastoletnich jak czytałam, to pamiętam, że bardziej z tej książki byłam zadowolona niż teraz. :)

Nudy.

Nudy.

Szybkie, lekkie fantasy do poduszki.

Szybkie, lekkie fantasy do poduszki.

Następne fantasy, które mnie wciągnęło. Żaden wprowadzony wątek nie jest niedokończony, a świat nie przytłacza dużą ilością nowych pojęć. Łatwo polubić głównego bohatera i zrozumieć jego motywacje. Na pewno przeczytam (kiedyś) następne części.

Jak na książkę dla dzieci jest to naprawdę dobra opowieść fantasy. Czytanie daje radość, a książkę czyta się niezwykle szybko.
Najlepsze są zdecydowanie momenty grozy.

Jest to pierwszy z trzynastu tomów tej przygody. I choć główny motyw przewodni tej części zostaje domknięty to inne wątki i tajemnice pozostają na tyle otwarte, aby zaprosić czytelnika do sięgnięcia po kolejne tomy. O ile ilość tomów nie przerazi wpierw tychże czytelników.

Najlepsze są zdecydowanie momenty grozy.

Książka niezbyt długa, a dająca kawał dobrej fantastyki! Nie ma w niej zbędnych opisów i dialogów. Wszystkie elementy fabuły zostały przemyślane, dzięki czemu książkę po prostu świetnie się czyta. Myślę, że jest to książka zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Do książki podchodziłem dwa razy. Dopiero za drugim razem przeczytałem ją i bardzo mi się spodobała. Niedawno przeczytałem ją drugi raz. Mogę stwierdzić że książka jest naprawdę rewelacyjna. Czyta się ją dość szybko dlatego że wciąga czytelnika. Polecam

Porządne młodzieżowe fantasy 😃 Świat ciekawy, bohater sympatyczny. Szybko się czyta. Na pewno sięgnę po kolejne z serii 😁

Bardzo wciągająca powieść. Bardzo polecam :)

Bardzo wciągająca powieść. Bardzo polecam :)