Zemsta czarownicy

Joseph Delaney Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kroniki Wardstone (tom 1) Seria: Kroniki Wardstone - nowe wydanie fantastyka, fantasy, science fiction
The Spook's Apprentice
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Jaguar
stracharz fantasy
The Spook's Apprentice
Kroniki Wardstone (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Kroniki Wardstone - nowe wydanie
stracharz fantasy

Czyli powieść fantasy trochę w klimacie "Zwiadowców" i serialu "Zaklinaczka duchów", tylko bardziej kierowana do osób w wieku 12 lat. Thomas jako siódmy syn siódmego śruba musi udać się na nauki do stracharza, który nauczy go jak postępować z duchami, czarownicami i boginiami. Zadanie nie jest proste, gdyż wymagania nauczyciela są ogromne. Wielu uczniów nie podołało. Jak...

Niesamowicie wciągająca książka, trzyma w napięciu od początku do końca.

Kroniki Wardstone to cudowne połączenie oryginalności i klasyki. Są dziecinnie lekkie i po dorosłemu mroczne.

I błagam niech nikt nie wspominam o ekranizacji... bo chyba nic nie zrobiło serii więcej złego.

Prostolinijna fantastyka, lekko infantylna z lekka nutą grozy. Ma jednak swój klimat przez który ''wciąga czytelnika''. Mam jednak wrażenie, że najzwyczajniej w świecie za późno sięgnąłem po tą serie. Jestem przekonany, że pare lat temu byłbym zachwycony historią Stracharza i Siódmego Syna.

Gdybym miała 15 lat zakochałabym się w Tomie i jego historii. Stety, niestety mam lat dwa razy tyle i czuję niedosyt.

Tom uczy się na stracharza, czyli ma zajmować się "neutralizacją" boginów, duchów a nawet czarownic. I to właśnie z nimi jest problem w pierwszym tomie. Są bardzo niebezpieczne, a Tom umie bardzo niewiele. W tym wszystkim musi jeszcze umieścić gdzieś...

W okresie mniej więcej końca podstawówki, a początku gimnazjum, " Kroniki Wardstone" były mi szczególnie bliskie.

Dziwią mnie tak liczne głosy krytyczne- Joseph Delaney nigdy nie kierował tej serii do dorosłych, dlatego zarzuty o naiwność i prostotę historii uważam za bezzasadne, o ile komentujący nie mają tych dwunastu, trzynastu lat.

Całą serię uważam za dobre...

Do sięgnięcia po książkę skłonił mnie film sprzed kilku lat oparty na prozie pana Delaney. Spodziewałem się literatury z gatunku young adults, ale zawiodłem się - książka wpisuje się pomiędzy literaturę dziecięcą a wspomniany wyżej gatunek. Sięgając po książkę nie należy mieć wobec niej wielkich oczekiwań, prosta historyjka w ledwie zarysowanym świecie, sam pomysł niezły,...

Bardzo dobra książka, z wartką akcją i bez niepotrzebnych opisów. Nutka horroru zapewnia delikatny dreszczyk emocji, przez co odczuwa się, że naprawdę się uczestniczy w życiu Toma, młodego chłopaka na naukach u Stracharza.

Mam strasznie mieszane uczucia co do tego tytułu...

Niby nie czytać po zmroku, "bo strasznie", przez co nie poleciłabym tej książki wrażliwemu nastolatkowi🙈 a z drugiej strony ta lektura jest raczej dla trochę młodszych czytelników (pomijając niektóre ohydne opisy).

Jednak drugi Wiedźmin, który walczy z potworami za pieniądze to to nie jest☹️

Świetna

Dyskusje