Shards of Hope

Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 14)
Wydawnictwo: Berkley Books
Shards of Hope
angielski
Nanik

Awakening wounded in a darkened cell, their psychic abilities blocked, Aden and Zaira know they must escape. But when the lethal soldiers break free from their mysterious prison, they find themselves in a harsh, inhospitable landscape far from civilization. Their only hope for survival is to make it to the hidden home of a predatory changeling pack that doesn't welcome outsiders. And they...

And they must survive. A shadowy enemy has put a target on the back of the Arrow squad, an enemy that cannot be permitted to succeed in its deadly campaign. Aden will cross any line to keep his people safe for this new future, where even an assassin might have hope of a life beyond blood and death and pain. Zaira has no such hope. She knows she's too damaged to return from the abyss. Her driving goal is to protect Aden, protect the only person who has ever come back for her no matter what.

This time, even Aden's passionate determination may not be enough—because the emotionless chill of Silence existed for a reason. For the violent, and the insane, and the irreparably broken…like Zaira.

źródło opisu: http://www.nalinisingh.com/shards.php

źródło okładki: http://www.nalinisingh.com/shards.php

Nanik | 2015-06-11
Przeczytana: 09 czerwca 2015

"Shards Of Hope" nie dorównał może "Heart Of Obsidian" (nr 12), ale jest bez wątpienia lepszy od "Shield Of Winter" (nr 13). Tyle się działo, tyle było poruszających scen, a jednocześnie nie miałam wrażenia, by autorka się spieszyła :) Tym razem proporcje pomiędzy wątkiem romantycznym, czasem spędzonym wspólnie przez głównych bohaterów a innymi wydarzeniami były lepiej dobrane. Na pewno pomógł fakt, że przez znaczną część książki Aden i Zaira pozostawali odseparowani od świata, a dodatkowo - obydwoje znali się od dziecka. Ich relacja wydawała się bardziej wiarygodna. Główni bohaterowie odbiegali od schematu powtarzającego się w tej serii - tym razem to ON był tym bardziej pozytywnym, dobrym i szlachetnym, a ONA - nieprzewidywalna, niestabilna i brutalna. Akcja skupiała się na Oddziale Strzał, na przeszłości oraz zmianach, jakie przeprowadzał w Oddziale Aden. Wiele wzruszających scen z udziałem dzieci. A do tego zupełnie nowy wątek wiodący - po pokonaniu Czystych Psi, Upadku Ciszy i...

Winter | 2015-06-29
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Książka równie dobra jak dwie poprzednie części. Skupia się głównie na oddziale Strzał.
Oprócz głównego wątku Adena i Zairy, możemy zobaczyć jak przebiega "cywilizowanie" Strzał. Oprócz tego pojawia się nowy, nieznany wróg (sądzę, że będzie się ten wątek ciągnąć, przez, co najmniej, następne dwa tomy), który chce wyciągnąć korzyści ze zmieniających się warunków na świecie. Głównie poprzez skłócanie wszystkich, którzy ten świat zamieszkują.
Książkę świetnie się czyta i nie mogę się doczekać następnego tomu. Ciekawe, kogo będzie dotyczył?

destrakszyn | 2016-02-05
Na półkach: 2016, Przeczytane