Shards of Hope

Okładka książki Shards of Hope Nalini Singh
Okładka książki Shards of Hope
Nalini Singh Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 14) literatura obyczajowa, romans
Psi i Zmiennokształtni (tom 14)
Shards of Hope
Berkley Books
2015-06-02
2015-06-02

Odłamki nadziei, kolejny tom mojego ulubionego cyklu o Psi i Zmiennokształtnych. Rewelacyjna powieść o odkrywaniu emocji przez Strzały, tajemniczy i zabójczy oddział żołnierzy Psi. Aden i Zaira, śmiertelnie niebezpieczni, pokiereszowani brutalnym dzieciństwem i treningiem Strzał pragną czegoś innego dla młodych rekrutów, obdarzonych zabójczymi zdolnościami. Ale czy to możliwe? Te dzieci same w sobie są nieokiełznaną siłą, czy bez bezwzględnej Ciszy i brutalnego warunkowania poradzą sobie ze swoją naturą? Ponadto ktoś stara się skłócić ze sobą wszystkie rasy, nasilają się ataki na Strzały, giną zmienni i ludzie...
Bardzo dynamiczna akcja, zgodna z wymogami gatunku, choć intryga nieco przewidywalna. Przeczytałam z ogromną przyjemnością:)

Cudowne!! Kocham tą autorkę, zaskakuje mnie na każdym kroku. Aden stał się moim ulubieńcem od pierwszych stron, a na końcu po prostu powalił na kolana! Nadal mam mieszane uczucia co do Zairy, polubiłam ją ale gdybym miała ją spotkać prywatnie to na pewno bym trzęsła portkami ale co się dziwić, przecież jest Strzałą.. ich świat się zmienia, nadal wszyscy się ich boją ale także czują się bezpieczni pod ich pieczą. Co tu dużo opowiadać, trzeba samemu przeczytać! ❤

Książka równie dobra jak dwie poprzednie części. Skupia się głównie na oddziale Strzał.
Oprócz głównego wątku Adena i Zairy, możemy zobaczyć jak przebiega "cywilizowanie" Strzał. Oprócz tego pojawia się nowy, nieznany wróg (sądzę, że będzie się ten wątek ciągnąć, przez, co najmniej, następne dwa tomy),który chce wyciągnąć korzyści ze zmieniających się warunków na świecie. Głównie poprzez skłócanie wszystkich, którzy ten świat zamieszkują.
Książkę świetnie się czyta i nie mogę się doczekać następnego tomu. Ciekawe, kogo będzie dotyczył?

"Shards Of Hope" nie dorównał może "Heart Of Obsidian" (nr 12),ale jest bez wątpienia lepszy od "Shield Of Winter" (nr 13). Tyle się działo, tyle było poruszających scen, a jednocześnie nie miałam wrażenia, by autorka się spieszyła :) Tym razem proporcje pomiędzy wątkiem romantycznym, czasem spędzonym wspólnie przez głównych bohaterów a innymi wydarzeniami były lepiej dobrane. Na pewno pomógł fakt, że przez znaczną część książki Aden i Zaira pozostawali odseparowani od świata, a dodatkowo - obydwoje znali się od dziecka. Ich relacja wydawała się bardziej wiarygodna. Główni bohaterowie odbiegali od schematu powtarzającego się w tej serii - tym razem to ON był tym bardziej pozytywnym, dobrym i szlachetnym, a ONA - nieprzewidywalna, niestabilna i brutalna. Akcja skupiała się na Oddziale Strzał, na przeszłości oraz zmianach, jakie przeprowadzał w Oddziale Aden. Wiele wzruszających scen z udziałem dzieci. A do tego zupełnie nowy wątek wiodący - po pokonaniu Czystych Psi, Upadku Ciszy i przebudzeniu empatów przyszła pora na coś nowego. Och, dlaczego na kolejny tom trzeba będzie czekać znów rok??

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2015/06/recenzja-shards-of-hope-nalini-singh.html

• Paranormal romance
  • Po angielsku