W pałacu carów

Le maître d'armes
978-83-89143-73-0
Dumas, carska Rosja, zamach
historyczna

Jest to jedyna powieść w dorobku autora "Trzech muszkieterów", której fabuła w całości została osadzona w Rosji. Aleksander Dumas-ojciec napisał ja w latach dwudziestych XIX wieku, a bohaterem utworu jest Francuz szukający pracy w stolicy rosyjskiego imperium. Razem z nim poznajemy codzienne życie oraz stosunki panujące w największym państwie świata i cofamy się do jego niedawnej historii, a konkretnie do rządów okrutnego cara Pawła, syna Katarzyny Wielkiej. (...) Dodatkowym elementem zachęcającym do lektury tej nie wznawianej od okresu przedwojennego powieści, są wzmianki o Polsce i Polakach, którymi autor nasycił swój utwór.

źródło opisu: http://jirafaroja.pl/

źródło okładki: http://jirafaroja.pl/

Zuela | 2013-03-20

Odebrałam tą książkę jako fascynację autora carska Rosją.Może wyrosłam już z Dumasa,ale średnio mi się podobała

| 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Dziwna książka. Czyta się ją przyjemnie, ale na końcu pojawia się pytanie: po co ją napisano?

Kasia | 2016-12-01
Ewa | 2015-09-07