Dama w perłach

Tłumaczenie: Urszula Marszalec
Wydawnictwo: Somix
Dame aux perles
powieśc francuska - 19w.

II połowa XIX wieku - Paryż i Baden-Baden. W salonach arystokracji, buduarach i teatrach toczą się nieustanne gry miłosne. W atmosferze "szelestu jedwabi", tajnych schadzek, porozumiewawczych spojrzeń i gestów bohaterowie książki poszukują wielkiej i prawdziwej miłości.

Maille | 2011-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2011

Książka specyficzna na swój sposób. Umieszczone na okładce słowa "dla wielbicieli romansów obyczajowych" są bardzo trafne. Przepełniona klasycznymi achami i ochami, chwilami jednak aż nadto egzaltowana, a przez to przybierająca raczej na sztuczności niż prawdzie. Nie mniej jednak, może właśnie na tym polega jej cały urok.
Sam sposób pisania, gdzie czytelnik chwilami jest bezpośrednim obserwatorem powstawania powieści, chyba nie do końca mnie przekonał. Bowiem bezpośrednie zwroty do adresata, wśród tkliwej historii miłosnej, jeszcze bardziej burzyły mi i tak mocno zawikłaną już fabułę.
Nie mniej jednak, chwilami książka ta potrafiła urozmaicić mi długie pociągowe podróże. Stąd dwie gwiazdki i rekomendacja dla miłośników ckliwych romansideł.

magdalenaps | 2016-09-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2016

Nie dla mnie. Tam się nic nie dzieje. Przez całą książkę chyba nie było momentu, żebym nie mogła przestać czytać. Czytałam, bo czytałam, żeby skończyć.

jonquilles | 2016-10-13
Aleksandra | 2016-08-05