Poślubić księżniczkę

Tłumaczenie: Magdalena Sikorska
Wydawnictwo: BIS
Prince kidnaps a bride
978-83-7551-093-5

Księżniczka Sorcha, następczyni tronu niewielkiego królestwa Beaumontagne, od kołyski zaręczona z księciem Raingerem z sąsiedniego kraju, zdawała się mieć przed sobą jasno określoną przyszłość, w której brak było miejsca dla namiętności. Gdy w obu królestwach wybuchły zamieszki, rozeszła się wieść, że Rainger zginął, Sorcha natomiast musiała szukać schronienia w klasztorze w Szkocji. Po latach nastał czas powrotu. Niedoświadczoną Sorchę czeka długa i niebezpieczna podróż w towarzystwie prostodusznego rybaka Arnou. Czy jednak Arnou rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje.

zimazima | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Pierwszy romans historyczny, przy którym wybuchałam śmiechem raz po raz! Wielokrotnie wracałam do danych momentów, aby przeczytać je sobie jeszcze raz. Kilka zwrotów zapamiętam na zawsze np.: "Powolna niezdara jest gorszy niż szybka niezdara" czy "nawet największe organy w katedrze wydają się małe" oraz moment kiedy zostało wypowiedziane.

Książkę spokojnie może przeczytać również mężczyzna. Opisy bijatyk są bardzo dobrze opisane. Poza tym można dowiedzieć się wielu sensownych i cennych rad na temat kobiet. (Rozmowa babki z Reignerem czy księcia z wieśniakami).

Książka opowiada historię najstarszej księżniczki (fikcyjnego) małego państewka w górach, którą królowa babka na czas wojny ukrywa w klasztorze. Na początku dziewczyna odnajduje się w zakonie, gdyż całe życie była uczona przez babkę etykiety i królewskich zwyczajów, czego nie znosiła. Gdy nadchodzi czas powrotu na tron, babka wysyła po nią jej narzeczonego, (cudem uratowanego z lochów diabolicznego hrabiego), z którym...

Adrienne | 2014-03-04

Bardzo mi się podobała ;)z poczuciem humoru :D polecam ;)

Kasia | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, Christina Dodd

Bardzo mi się podobała :)

mariankowo | 2017-07-20
ankah24 | 2017-05-20