Wicked

Anglia, koniec XIX wieku W chwilach miłosnych uniesień dotykała tej twarzy, ale jej nie widziała. W dzień przysłaniała ją maska, imitująca pysk wilka. Dopiero teraz mogła zobaczyć klasyczne, harmonijne męskie rysy, naznaczone długą blizną. Dlaczego tak długo zakrywała je ohydna maskaa śmierć rodziców była dla Briana szokiem nie tylko dlatego, że nastąpiła nagle i niespodziewanie. Doszło do niej w makabrycznych okolicznościach. Lord i lady Stirling, angielscy arystokraci, badacze skarbów starożytnego Egiptu, zginęli w męczarniach po ugryzieniu przez kobrę egipską. Brian nie uwierzył w nieszczęśliwy wypadek. Nie dał też wiary opowieściom o klątwie, spadającej na tych, którzy naruszali spokój grobowców i sarkofagów. Poprzysiągł sobie odnaleźć mordercę rodziców i nawet wiedział, gdzie go szukać. zyskał sprzymierzeńca w osobie Camille Montgomery, pięknej, inteligentnej młodej kobiety, która przypadkowo trafiła do zamku Carlyle, rodowej siedziby Stirlingów...

gwiazdka | 2014-01-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 29 stycznia 2014

„Klątwa" jest typowym romansem, którego urozmaiceniem jest fakt, że akcja dzieje się pod koniec XIX wieku. Nie jestem miłośniczką tego gatunku, ale musze przyznać, że tę konkretną książkę czytało mi się bardzo dobrze. Przede wszystkim poza tematyką romansu było dużo innych interesujących rzeczy, które zadecydowały o atrakcyjności utworu: piękna młoda kobieta, tajemniczy mężczyzna w masce, zabytki Egiptu, zagadkowe morderstwa, sekrety, niezłe tempo akcji. Poza tym Shannon Drake to znana mi z wcześniejszej lektury Heather Graham, lekka w odbiorze pisarka chociaż książek zupełnie innego typu. Pomimo zmiany klimatu dzięki niej otrzymałam, chociaż niezbyt ambitną, to powieść miłą w odbiorze.

Jaguś | 2013-04-17
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Wątek kryminalny, muszę przyznać, bardzo dobry. Jednak mimo dobrego pomysłu, nie udało się tego dobrze sprzedać na papierze.. Bohaterowie, owszem, nie byli przedstawieni najgorzej, poczułam szczególną sympatię do Tristana (opiekuna Camille) oraz może trochę do Briana, z powodu jego przejść w przeszłości. Sama Camille denerwowała mnie czasami swoim zachowaniem..
Uważam, że jest to książka na jeden wieczór, jeśli już ktoś się zamierza do niej zabrać.. Niestety, dla mnie trwało to trochę dłużej, gdyż momentami aż zgrzytałam zębami ze złości na nieporadność wyżej wymienionej Camille.

Ania Mróz | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Książka fantastyczna. Romans na tle XIX-wiecznej Anglii oraz "klątwa" grobu egipskiej czarownicy - to z całą pewnością stanowi zgodną i harmonijną całość. Nawet rozwiązanie zagadki mnie zdziwiło, choć przez chwilę miałam i takie myśli. :)

Grzegorz Skwarliński | 2013-09-26

Nabyłem tę książkę tylko dlatego, że była na wyprzedaży. Myślałem, że spędzę na czytaniu kilka dobrych godzin. Nawet nie dobrnąłem do połowy. Mimo obiecującego początku bardzo szybko okazuje się, że mamy do czynienia z romansidłem. Wprawdzie romansidłem ubarwionym archeologią i lekkim dreszczykiem, ale nadal romansidłem. To nie dla mnie. Nie oznacza to jednak, że innym czytelnikom się spodoba.

palalela | 2013-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 marca 2013

Egipskie artefakty, morderstwa i odrobina seksu... takie romansowe, rozluźniajace.

Kasia | 2012-03-18
Przeczytana: 18 marca 2012

Okładka głosi, że to powieść historyczna.
To nie powieść historyczna.
To romansidło historyczne, nadające się jedynue na nudny wieczór albo podróż pociągiem.

Patka | 2016-11-14
Przeczytana: listopad 2016

Pomimo nie ciekawych opinii na temat tej ksiazki, przeczytałam ja. Bardzo dobrze spędziłam z nią czas, zaciekawiła mnie, w niektórych momentach nie mogłam się od niej oderwac. Bardzo interesujący był wątek romantyczny.
Polecam :)

ever | 2015-02-13
Przeczytana: 07 lutego 2015

Bardzo fajna i ciekawa książka. Polecam

Patrycja Leszczyńska | 2016-11-17
Przeczytana: 26 lutego 2016