Nocny zdobywca

Tłumaczenie: Anna Płocica
Wydawnictwo: BIS
Lord of the Midnight

Po śmierci Clarence’a z Summerbourne, uznanego za zdrajcę, cały jego majątek przechodzi w ręce króla. Jego córka, Claire, aby ratować rodzinę przed nędzą, zmuszona jest do poślubienia jednego z królewskich faworytów. Renald de Lisle w pewną ciemną, burzliwą noc, wkracza brutalnie w życie Claire z Summerbourne, by zawładnąć jej domem. Czy uda mu się jednak zawładnąć jej sercem? Czy mroczna tajemnica, którą skrywa rycerz, stanie na drodze ich szczęściu?

źródło opisu: http://www.webook.pl/b-24078,Nocny_zdobywca.html

kasik | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam i najbardziej mi się podobała. Akcja powieści wartko toczy się w średniowieczu, bohaterowie dali się polubić, a ich zmagania z uczuciami względem siebie nawzajem, chyba najlepiej odda ten cytat „Przez miłość do Renalda, która czyniła poddanie się zbyt słodkim, by można było do niego dopuścić. Przez jego miłość do niej, gotową zadać jej cierpienie, żeby ją ocalić. Prawdziwa sytuacja bez wyjścia.”
To był mile spędzony czas i polecam.

Małgorzata | 2013-06-15
Przeczytana: 11 grudnia 2008

Mam książki, które zajmują szczególnie zaszczytne miejsce w mojej biblioteczce. To takie perełki, do których z zadowoleniem niejednokrotnie się powraca i zawsze odnajduje się w nich coś nowego. Przede wszystkim bardzo lubię przenosić się w mroczny okres Średniowiecza, do epoki, w której życie nie szczędzi bohaterom zarówno wielkich uniesień, przykrych niespodzianek, skomplikowanych dylematów moralnych, jak i burzliwych emocji wyrażanych za pomocą pełnych ekspresji, bardzo dynamicznych dialogów. Do takich właśnie pozycji należy moja ulubiona książka Jo Beverley „Nocny zdobywca”. Wartka akcja, barwny język i sympatyczne postacie, których losy można śledzić z zapartym tchem już od pierwszych stron, nie tylko gwarantują dobrą rozrywkę, ale i sprawiają, że czytelnik z pewnym żalem rozstaje się z lekturą, gdy dojdzie już do satysfakcjonującego „Happy-Endu”. Brawurowe pojedynki, śmiertelne zmagania, próby porwania i zastraszenia, misterne intrygi, a przede wszystkim w przepiękny sposób...

myfascinatingbooks | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

"Nocny Zdobywca" autorstwa Beverly Jo to średniowieczny romans historyczny, stanowiący przykład lżejszej literatury kobiecej. Nie zachwyciła mnie szczególnie, ale muszę przyznać, że momentami akcja trzymała w napięciu i podobały mi się niektóre sceny, ze względu na swoją oryginalność. Powieść ta jest znacznie lepsza od typowych harlequin'ów, ale nie jest znakomita. Uznaję ją za dobrą pozycję w tego rodzaju literaturze.

Bohaterka rozwija się w trakcie książki, uświadamiając sobie, że dotychczas żyła w "bańce mydlanej", w iluzorycznym świecie, który zapewnił jej ojciec. Wszystko się zmienia i musi stawić czoła rzeczywistości. Jest silna i w porównaniu do swych ciotek rozsądna, dlatego podejmuje się chronić swoją rodzinę i zachować honor nawet za cenę swojego szczęścia.

Uczucie pomiędzy głównymi bohaterami rozwija się powoli, a oni sami muszą przezwyciężyć trudną prawdę o przeszłości, która może rozdzielić ich na zawsze.

Polecam!

Enarien | 2014-11-02
Przeczytana: 28 października 2014

To druga książka Jo Beverley po jaka sięgnęłam i niestety tym razem się rozczarowałam. Niby pomysł na historie ciekawy jednak zdecydowanie czegoś w niej zabrakło. Fabuła mało rozwinięta i raczej monotonna. On - Renald de Lise, dzielny rycerz, chce być z przeznaczoną mu żoną Claire. Ona w sumie zakochuje się w Nim również ale nie wie czy może z Nim być bo zabił jej ojca. I tak przez 500 stron. Do tego niekończące się i bezproduktywne rozmowy z matką, babką i obiema ciotkami...
Zdecydowanie najsłabsza pozycja jaką ostatnio czytałam.

Josephine | 2016-08-01
Agusia1313 | 2016-07-27