Szept róż

Wydawnictwo: Lucky
A Whisper of Roses
szkocja, pogodzenie rodów, miłość,
tusia101

Wśród szkockich gór i angielskich salonów płonie ogień uczucia większy niż odległość między nimi. Jako chłopiec, Morgan MacDonnell był dla niej udręką, ale dopiero teraz stał się prawdziwym przekleństwem. Zamierzał poślubić ją dla pokoju między klanami. Sabrina Cameron nie zamierzała być tylko pionkiem w grze o władzę. Skoro Morgan MacDonnell jej pragnął, musi jej coś dać w zamian… Musi jej...

Musi jej złożyć w ofierze swoje serce.
Kto postawi na swoim? Niepokonany szkocki olbrzym?
Czy delikatna angielska lady?

źródło opisu: wyd Lucky

źródło okładki: wyd Lucky

Aleksandra | 2017-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Klany Cameronów i MacDonnellów od lat toczyły ze sobą wojnę.W Szkocji nie było dnia,żeby ktoś z ich rodzin nie ginął w walce.Gdy Cameronowie zapraszają MacDonnellów na swój zamek na przyjęcie,ktoś morduje przywódcę klanu.Winą obarczony zostaje lord Cameron,jednak prawdziwy zabójca pozostaje na wolności.Lord Cameron w ramach pokoju wydaje swoją jedyną córkę Sabrinę za Morgana MacDonnella-syna zabitego mężczyzny.Mroczny,przystojny i barbarzyńsko pociągający mężczyzna musi się nauczyć żyć z delikatną angielską lady w jego surowym,chłodnym zamku.Przyzwyczajona do wygód dziewczyna wprowadza na zamku cywilizowane maniery wśród nieokrzesanych członków klanu MacDonnellów.Dość szybko zyskuje ich zaufanie,a jej kuzynka Enid,towarzysząca jej na zamku zakochuje się w jednym z MacDonnellów.Jednak gdy ojciec Sabriny przyjeżdża do córki wraz z braćmi w odwiedziny,dochodzi do tragedii.Zabójca starego MacDonnella uderza ponownie,chcąc skłócić oba klany.Sabrina ratując bliskich ulega potwornemu...

Muniette | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Początkowo nie spodziewałam się zbyt wiele po tym romansie. Ot, średnie czytadło. Jednak wraz z kolejnymi stronami przekonywałam coraz bardziej w jak wielkim błędzie byłam. Wciągająca fabuła, wartka akcja i wyraziści bohaterowie porwali mnie do głębi.
Sabrina i Jordan nie umieją się dogadać, a przeciwności losu zwiększają się z każdym rozdziałem. Łączy ich jednak coś, czego nawet sami nie potrafią nazwać. Czy to miłość? Jak potoczą się losy tego wymuszonego małżeństwa?
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości Teresy Medeiros.

sola255 | 2015-03-12

Mają w sobie coś ci Szkoci , oj mają. Nawet jeśli sami o tym nie wiedzą:-)
Świetnie nadają się, jako bohaterzy historycznych romansów. Oczywiście wzrost ponad przeciętność , gdzie panna ledwo nosem do piersi sięga. A umięśnione to
prawie jak Pudzianowski :-)Równie zwinnie posługują się claymorem jak i pewnie świeżo dorwanym pniakiem drzewa :-)Do kompletu panna najlepiej bladolica Angielka postury chochlika , za to temperamentu i namiętności dziewki z szynku , a jak trzeba salonowej ogłady. Cóż, to wszystko daje w tej książce w gratisie pani Medeiros łącznie z bardzo sprawnie napisanym wątkiem .Zadziwiła mnie lekko ta pozycja . To nie jedyna książka jej autorstwa , którą czytałam . Zazwyczaj humor przeważał i czytało się jednak bardzo z przymrużeniem oka .W tej historii owszem humor się trafia , ale jak dla mnie więcej tu dramaturgi zgrabnie podanej . Ciekawy zwrot w twórczości uważam ,ze udany.Dobra pozycja w tej kategorii. Dla mnie wymiernikiem dobra i przeciętna jest fakt czy...

kamila0393 | 2015-02-13
Przeczytana: 05 lutego 2015

Dobra powieść na ponure wieczory, gdy potrzebe nam tylko tego łatwego romansu. Nic więcej poza dreszczykiem oczekiwania jak przy innych tego typu tu nie znajdziemy :) szybko i miło się czyta, nie jest za bardzo zasłodzone :)

Amoretta | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam do świtu. Piękna Sabrina, księżniczka dla świata i Morgan, przywódca klanu owianego złą sławą. Jej ręka zostaje przeznaczona dla niego tylko dlatego, że jej ojciec chce pokazać swe czyste intencje i zapobiec wojnie. Sabrina trafia do zrujnowanego zamku, do klanu ludzi prostych i biednych. Uczy się z nimi żyć, zyskuje ich przychylność i zdobywa miłość Morgana. W wyniku wypadku traci zdolność poruszania się na własnych nogach. Jako kaleka czuje się bezwartościowa i wraca do rodziców. Popada w rozpacz. Morgan pewny porzucenia zostaje sam z alkoholem. Tak zastają go teściowie, którzy błagają o pomoc. Jedzie do Londynu i uczy Sabrinę chodzić. Kiedy już osiąga sukces dziewczyna widzi sakiewkę wręczoną Morganowi przez jej ojca. Przekupstwo. Judaszowe dukaty. Ucieka i popada w melancholie. Miłość Morgana karze mu iść jej śladem.
Cudowne pióro autorki zmusza mnie do sięgnięcia po następne jej książki.

julietta | 2013-03-07

Nareszcie ktoś wydał coś nowego tej wspaniałej autorki!!
Nie mogę się doczekać, aż dostanę tę książkę w swoje łapki. Wszystko co ona pisze ma ten niepowtarzalny klimat. Jeżeli raz się w nim znużysz, nie możesz się oprzeć..