Poślubić księżniczkę

2009-01-01
2009-01-01
Magdalena Sikorska
historia miłosna powieść amerykańska

Książka przypadkowo zgarnięta z półki biblioteki okazała się całkiem dobrą lekturą do poduszki. To zabawna i ciekawa opowieść, którą czyta się niezwykle przyjemnie. Postać Raingera- mistrzostwo! "Złamany" wieloletnim pobytem w lochu oraz smaganiem bata następca korony, który za sprawą obmyślonego podstępu zmuszony jest do udawania przygłupiego rybaka, przed ukrytą w zakonie księżniczką. Bohater dostarcza wielu emocji czytelnikom! Przede wszystkim śmiech :) Lektura zdecydowanie bawi, ale i wywołuję współczucie i przerażenie. Jeśli chodzi o sceny erotyczne mam mieszane uczucia, sam akt opisany skąpo ale opis gry wstępnej nadrabia te braki ;) Polecam tą książkę. Jest to ostatnia z przygód zaginionych księżniczek, o czym niestety dowiedziałam się po przeczytaniu, tak więc zaczynam polowanie na pierwsze dwie części.

Pierwszy romans historyczny, przy którym wybuchałam śmiechem raz po raz! Wielokrotnie wracałam do danych momentów, aby przeczytać je sobie jeszcze raz. Kilka zwrotów zapamiętam na zawsze np.: "Powolna niezdara jest gorszy niż szybka niezdara" czy "nawet największe organy w katedrze wydają się małe" oraz moment kiedy zostało wypowiedziane.

Książkę spokojnie może przeczytać również mężczyzna. Opisy bijatyk są bardzo dobrze opisane. Poza tym można dowiedzieć się wielu sensownych i cennych rad na temat kobiet. (Rozmowa babki z Reignerem czy księcia z wieśniakami).

Książka opowiada historię najstarszej księżniczki (fikcyjnego) małego państewka w górach, którą królowa babka na czas wojny ukrywa w klasztorze. Na początku dziewczyna odnajduje się w zakonie, gdyż całe życie była uczona przez babkę etykiety i królewskich zwyczajów, czego nie znosiła. Gdy nadchodzi czas powrotu na tron, babka wysyła po nią jej narzeczonego, (cudem uratowanego z lochów diabolicznego hrabiego),z którym była zaręczona od dziecka. Książę podaje się za prostego rybaka czym zdobywa serce Sorchy.

Zakonnice z zakonu komiczne, żartobliwie opisane, szczególnie ta przygłucha mnie rozśmieszała.

Podróż z Reignerem pełna niebezpiecznych przygód jak i zabawnych momentów. Jej feta w podrzędnej gospodzie i śpiewanie sprośnych piosenek! Rozmowy z wieśniaczkami w miasteczku. Wizyta w domu publicznym. Uśmiałam się do łez!

Wzruszająca historia uwięzienia księcia i jego droga ucieczki.

Wszystko to okraszone namiętną miłością a ilość opisów nie dominuje treści! Wszystkiego jest idealnie i wtedy kiedy trzeba :)

Od lat tak dobrze mi się nie czytało. Jednym tchem, z uśmiechem i wypiekami na twarzy. Przy wcześniejszych książkach miło spędzałam czas, ale ta bije na głowę wszystko :)

Książkę spokojnie może...

Bardzo mi się podobała :)

Bardzo mi się podobała :)

Bardzo mi się podobała ;)z poczuciem humoru :D polecam ;)

Bardzo mi się podobała ;)z poczuciem humoru :D polecam ;)

Jest to ostatnia z 3 książek cyklu Lost Princesses

Jest to ostatnia z 3 książek cyklu Lost Princesses

Czyta się bardzo dobrze, aczkolwiek skąd książę miał taki pomysł żeby oszukiwać sorche ...
Nie rozumiem też czemu autorki romansów tak bardzo lubują się w umieszczaniu wątku chłosty w życiorysach bohaterów...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka od samego początku bardzo ciekawa; otwartość głównej bohaterki wiele razy powodowała u mnie wybuch śmiechu. Zachęcam do przeczytania, aczkolwiek druga połowa mogłaby być trochę lepiej poprowadzona.

• Romans historyczny
  • Romans
  • Historyczna
  • Dodd Christina
  • Romanse - regencja

Dodaj cytat z książki Poślubić księżniczkę