Miłość szkockiego lorda

Okładka książki Miłość szkockiego lorda Karen Hawkins
Okładka książki Miłość szkockiego lorda
Karen Hawkins Wydawnictwo: Lucky Cykl: Klątwa McLeanów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Klątwa McLeanów (tom 1)
How to Abduct a Highland Lord
Lucky
2011-01-01
2011-01-01
9788362502059
Małgorzata Stefaniuk
McLean Curse klan lord romans małżeństwo

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Kronika towarzyska lady Whistledown Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Kronika towarz... Suzanne Enoch, Kare...

Świetna książka, warto przeczytać

Świetna książka, warto przeczytać

Lekki, przyjemny romans ze sporą dawką humoru. Historia zaczyna się niestandardowo, bo oto ona porywa jego i zaciąga siłą przed ołtarz, a wszystko po to, by zakończyć dawną rodzinną waśń. Dalej jest już co prawda standardowo, lecz wciąż miło się czyta - okazuje się, że namiętność łącząca ich przed laty nie wygasła, a na domiar tego pojawia się coś więcej. Bohaterów polubiłam od pierwszych stron. Fiona to zdecydowana, silna kobieta z niemałą skłonnością do despotyzmu, a Jack to w gruncie rzeczy szuja jest, ale taka sympatyczna. Wątek paranormalny, czyli klątwa ciążąca nad rodem Fiony w wyniku której nastrój MacLeanów ma wpływ na pogodę, stanowi ciekawe urozmaicenie i powoduje zabawne sytuacje.
Jest to dobra historia na poprawę nastroju i zrelaksowanie się, z gatunku tych, które czyta się z uśmiechem na ustach.

Wciągająca powieść,jednakże jak to prawie zawsze w tym gatunku bywa,zakończenie dość przewidywalne.
Niemniej jednak,bardzo miło spędziłam czas przy tej książce,duży plus za cytaty Nory znad jeziora,którymi opatrzone były poszczególne rozdziały.

nie była zła, ale coś sprawiało że ciężko się czytało

nie była zła, ale coś sprawiało że ciężko się czytało

Historia pełna zabawnych sytuacji...w momentach dosłownie się "parska" śmiechem...bynajmniej ja tak miałam.
Jest genialna.Mówi o miłości, jest zabawna, zjawiska paranormalne tylko dodają humoru.
Czytałam ją z "bananem" na ustach. Polecam lubiącym dobrą książkę z dobrym humorem.

Fiona poświęca siebie aby zapobiec waśni rodów. Zaciąga nieprzytomnego Czarnego Jacka do ołtarza i zmusza do ślubu, po czym wszystkim obwieszcza, że spodziewa się dziecka i on jest ojcem. Parę lat wcześniej połączył ich gorący romans i coś z tych uczuć zostało. On zabiera ją do Londynu i chce żyć jak dawniej - bawić się , uczestniczyć w zabawach, grać do rana w kasynach. Fionie to się nie podoba, nie chce pozostawać sama. Dochodzi tutaj jeszcze kochanka Jacka, Lucinda, która poprzysięga zemstę Fionie...
Bardzo dobry romans.

Miła książka na wieczór dosyć przewidywalna z happy endem.

Miła książka na wieczór dosyć przewidywalna z happy endem.

Zaczyna się obiecująco. Jack Kincaid, łajdak i hultaj, uciekając przez mężem kochanki ulega wypadkowi. Kiedy odzyskuje przytomność okazuje się, że został porwany i ożeniony nie tylko wbrew własnej woli, ale również bez swojego świadomego udziału z Fioną McLean, kobietą, która kiedyś wystawiła go do wiatru (dosłownie). Porywając Jacka Fiona chce zasypać głęboki jak Rów Mariański konflikt między klanami Kincaidów i McLeanów. Jej genialnie prosty plan szybko wymyka się spod kontroli gdy okazuje się, ze porwać i poślubić krzepkiego szkockiego lorda to drobiazg - tylko co z nim potem zrobić?

Aż przykro patrzeć jak bohaterowie miotają się między chęcią zachowania wolności a błogostanem życia rodzinnego i robiąc sobie nawzajem na złość, dziecinnie próbują się przelicytować. Fiona chce na siłę zmienić małżonka z utracjusza w domatora co, nie trudno się domyślić, nieszczególnie wspomnianemu małżonkowi pasuje. Jack nie chce ustąpić nawet na milimetr, ale kiedy Fiona oświadcza że w takim razie ona też zasmakuje słodkiego miłego życia w londyńskich szulerniach drzemiący w Jacku jaskiniowiec zaczyna toczyć pianę z pyska. W tym małżeńskim przeciąganiu liny pomagają im wydajnie bracia McLean oraz para dyżurnych czarnych charakterów: wzgardzona kochanka Jacka i absztyfikant Fiony - uraczony niegdyś czarną polewką Do tego, groźba klanowego konfliktu, która początkowo była osią fabuły w pewnej chwili zupełnie znika przygnieciona atrakcjami związanymi z „docieraniem się małżonków” by potem powrócić z hukiem w naprędce skleconym zakończeniu.

„Miłość szkockiego lorda” nie jest powieścią bezdyskusyjnie złą, tyle że nieubłaganie stacza się ku wytartemu schematowi, co jest tym boleśniejsze, że zapowiadała się całkiem przyjemnie i miejscami jest nawet zabawna. Niestety, ożywczej inwencji starczyło autorce tylko na pierwszą ćwiartkę. Reszta to już tylko męczący przegląd sztampowych przeźroczy.

-----------------------

Pewnie nie jedna dziewczyna marzy o wielkim ślubie, z mnóstwem gości, piętrowym tortem weselnym i hucznym przyjęciu. Może także nie jedna marzy o kameralnym ślubie,jedynie w gronie najbliższych, którzy cieszyliby się ze szczęścia młodej pary. Wątpię w to, by jakakolwiek dziewczyna pragnęła ślubu, w którym pan młody był zaciągnięty siłą. Ślub bez gości, przyjęcia, bez tej atmosfery, która powinna temu wydarzeniu towarzyszyć.

Właśnie taki ślub nasza bohaterka książki miała. Jednak małżeństwo z Czarnym Jackiem miało zapobiec krwawej wojnie między dwoma klanami. Jack nie był najlepszą partią na męża. Był to flirciarz i kobieciarz cieszący się swoją wolnością. Jednak jego życie się zmienia, lecz on pomimo tego nie ma zamiaru zmieniać swojego stylu życia. Przez to trwają ciągłe zwady małżeńskie, które są dla czytelnika nawet całkiem zabawne.

Szczerze to nie wiem czemu tą książkę wybrałam. Może ze względu na dosyć interesujący opis, a może na urzekającą okładkę (uwielbiam taki zestaw kolorystyczny). Nie mam pojęcia czemu. Jednak nie żałuję ani trochę tej decyzji. Książkę się świetnie czyta. Nie czytałam jeszcze książek tej autorki, ale chyba będę chciała sięgnąć po więcej. Powieść jest bardzo dobrze napisana, ładnym językiem i ubogacona świetnymi dialogami. Przy czytaniu tej pozycji świetnie się bawiłam. Uwielbiam sprzeczki małżeńskie Fiony i Jacka, a także starcia Jacka z braćmi żony.

Bohaterowie są ładnie opisani, co daje nam łatwość z wyobrażeniem ich, jak również z wcieleniem się w nich. Wielkim plusem są także "cytaty" na początku każdego rozdziału,które naprawdę dużo wniosły w historię, przynajmniej u mnie. Ogólnie bardzo dobrze oceniam tą książkę i jestem bardzo zadowolona z możliwości zapoznania się z nią. Opowiada o miłości, która się kiedyś zrodziła, była tłumiona, aż w końcu znów mogła rozkwitnąć. Jednak czy ta miłość kogoś znów nie skrzywdzi?

Polecam wszystkim,którzy lubią romanse to na pewno. Jednak myślę, że i dla tych, co za romansami nie przepadają, także mogłaby wpaść do gustu, przynajmniej ze względu na te piękne wymiany zdań między małżonkami, jak i również innymi bohaterami. Polecam!

Za możliwość przeczytania tej ciekawej i zabawnej powieści
bardzo dziękuję wydawnictwu Lucky

Książka rewelacyjna! Już po pierwszych stronach wiedziałam że taka właśnie będzie. Cieszę się że na nią natrafiłam w bibliotece. Polecam gorąco osobą lubiącą taką tematykę :)

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Miłość szkockiego lorda