Jedyna

2022-08-22
2022-08-22
2014-05-06
Małgorzata Kaczarowska
młodzieżowa komedia romans niewierność rywalizacja arystokracja

Dobre zakończenie trylogii. Dużo się dzieje i nie jest nudno. Chociaż niektóre przemyślenia bohaterki mogą chwilami zirytować.

*Finał był okej
*Żenująco (2 rozdział to był 10 minut śmiechu z zażenowania)
*Toxic
*Wszyscy mnie irytowali

*Finał był okej
*Żenująco (2 rozdział to był 10 minut śmiechu z zażenowania)
*Toxic
*Wszyscy mnie irytowali

5🌟

5🌟

Tak bardzo kocham tą książkę jak i całą Selekcję że nie wiem od czego zacząć

Opis książki:
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

Moja opinia:
Tak bardzo kocham tą książkę jak i całą Selekcję że aż nie wiem od czego zacząć. Więc po porostu to powtórzę. Kocham tą książkę, serię, fabułę, bohaterów, styl pisania autorki i tak właściwie to kocham wszystko co wiąże się z Rywalkami. Chciałabym móc coś ładnie opowiedzieć o tej historii, i powiedzieć dlaczego tak lubię Jedyną ale po porostu nie umiem. Nie ma tutaj bohaterów których bym nie lubiła, właściwie każdy wątek mi się spodobał, no po prostu ideał. W takim razie dlaczego nie dałam 10 gwiazdek? Ponieważ bardziej podobały mi się Rywalki. Tą część jest taka urocza, dużo w niej takich słodkich momentów, za to pierwsza część miała w sobie tyle innych emocji że podobała mi się bardziej. Nie wiem czy już mówiłam ale kocham Selekcję i chcę w tym momencie przeczytać ją na raz do końca.

Moja ocena:
9,5/10

,,-Powiedz to, Ami. Proszę. Powiedz, że mnie kochasz, że chcesz należeć tylko do mnie.”

Tak bardzo kocham tą książkę jak i całą Selekcję że nie wiem od czego zacząć

Opis książki:

3 tom cyklu Rywalki. Kogobwybierze książkę Maxon? Przekonajcie się sami.
Polecam🤍

3 tom cyklu Rywalki. Kogobwybierze książkę Maxon? Przekonajcie się sami.
Polecam🤍

3 tom. Ami nadal nie wie kogo wybrać XD No cóż, niezdecydowana jest dziewczyna. Tego by chciała, tamtego też by chciała. Musi wybrać jednego. Jest to ostatnia część trylogii, więc nie ma bata, że pod koniec nie poznamy odpowiedzi XD

W zamku zostały tylko 4 kandydatki. Tym razem jest tutaj więcej o rebeliantach, społeczeństwie, buncie kast i potrzebie zmiany. Oczywiście ten temat pojawia się również w poprzednich tomach, tutaj jednak staje się na prawdę ważnym wątkiem. I znowu nie chce spoilerować, więc nic więcej o fabule nie mówię. Pozostaje mi pozachwycać się nad tą serią ten ostatni raz :D

Urocza, wciągająca, wywołująca uśmiech na twarzy. Chciałoby się więcej i więcej. Szkoda, że to już ostatni tom trylogii :( :( :( wiem, że jest jeszcze 4 i 5 część, jednak te eliminacje dobiegły końca :( :( szczerze będę tęsknić za tym zamkiem i jego mieszkańcami. Serio, czułam się tam jak w domu. Zupełnie jakbym przez tydzień czytania tej serii mieszkała tam z nimi <3 Myślę, że to będzie jedna z tych historii, do których kiedyś wrócę i przeczytam ponownie <3

Z tomu na tom coraz gorsza

Z tomu na tom coraz gorsza

Dobrze się bawiłam na tej części, niektóre momenty były dla mnie szokujące oprócz finalnego rozwiązania kto zostanie Jedyną.(bo to było do przewidzenia od pierwszej części) Fragmenty polityczne były ciekawe i pokazywały jak dobrze autorka ułożyła sobie ten świat bez pomyłek. Dużo do fabuły dodawali rebelianci, dzięki nim nie było tylko w pałacu problemów natury miłosnej.
Nadal irytowałam się na Ami i Maxon'a, bo miałam wrażenie, że mimo końca eliminacji oni oboje są niezdecydowani, jakby byli jeszcze dzieciakami we mgle, a nie parą dorosłych, odpowiedzialnych ludzi.
Czuje też niedosyt, bo niektóre wątki nie zostały rozwinięte, a tylko płytko rzucone do wiadomości czytelnikowi.

...

Dużo więcej polityki, dużo mniej trójkąta miłosnego w porównaniu do drugiego tomu - co jest oczywiście na plus! Książka tak dobra jak pierwsza część, a może nawet i lepsza :)

Czekałam do samego końca jak rozwinie się sytuacja romansu Aspen x Ami, i trochę się zawiodłam. Krótka mała drama, Ami nawet nie pofatygowala się wyjaśnić Maxonowi całego zajścia, porozmawiać szczerze co ich naprawdę łączy, a Maxon po tym co zadziało się między nimi chwilę wcześniej - nagle chciał zmienić tak ważna życiową decyzję zaręczyn? Nie przemawia do mnie ten cały konflikt i był to największy minus CAŁEJ SERII na który tak bardzo czekałam.
Zakończenie takie, jak się spodziewałam.
Mimo wszystko daje dość wysoką ocenę 7/10.

• 2015
  • 2015