Jedyna

2022-08-22
2022-08-22
2014-05-06
Małgorzata Kaczarowska
młodzieżowa komedia romans niewierność rywalizacja arystokracja

Jestem delikatnie zła i czuje niedosyt. Autorka napisała trzy dobre książki, sprawiające, że chciało się poznać finał tej historii z każdą przewróconą stroną coraz bardziej. Samo oczekiwanie tego jak potoczą się losy bohaterów było rozciągnięte do granic cierpliwości, a kiedy dostajemy ten upragniony moment, akcja przyspiesza. W zastraszającym tempie wszytko zostaje przedstawione w sposób okrojony, jakby ostatnie wydarzenia pisane były na szybko. Nie pozwolono nam się cieszyć odpowiednio długo, chwilami, które dla czytelnika były znacznie ważniejsze niż, na około oklepane te same myśli i rozważania głównej bohaterki.
Żałuję, że historia była bardzo rozlazła przez pierwsze dwa tomy i większą połowę trzeciego, po tu by dość szybko się skończyć pozostawiając spory niedosyt. Nie zmienia to jednak faktu, że sama historia i świat stworzony przez autorkę mi się podobał. Wydaje mi się, że sporo wątków mogłoby zostać lepiej rozwiniętych i dokończonych. Podobało mi się, że bohaterowie dojrzeli między czasie, choć nie sprawiali czasami takiego wrażenia.

Mimo, że seria jeszcze się nie zakończyła to jest to ostatni tom przygód Americi oraz Maxona. Zdecydowanie ciekawszy od poprzedniego. Podobało mi się, że autorka postawiła na rozbudowanie wątków politycznych. No i zakończenie rewelacja!

To chyba najlepszy tom z tej serii głównie z faktu, że trójkąt miłosny wreszcie poszedł na odstawkę. America trochę głupia, zwłaszcza z wątkiem pewnej książki pod jej dachem, ale zabawa przednia podczas czytania, więc super!!!

Podobała mi się ta książka ale szczerze mówiąc mam niedosyt. Chciałabym poznać ich dalsze losy jak likwidowali tzw trakcję itd. jednak książka sama w sobie bardzo fajna

Ciekawsza od tomu drugiego, bardziej buntownicza. America strasznie irytująca. Po kolejne tomy raczej nie będę sięgać, chyba jednak jestem już za stara.

Oh Boże...
Jak mnie ta America strasznie denerwowała. Chce i nie chce, chce i nie chce. Szczerze mówiąc w normalnym życiu porządny facet by już dawno taką wykopał. Ja nie miałam do niej cierpliwości a taki potomek króla nadal ją trzymał 😁

Co do samej książki. Momentami się fajnie czytało a momentami miałam ochotę ją wyrzucić... Średnia

Oh Boże...

Drogie nastolatki. Ta książka uczy was czegoś co nie działa w realniach. Nie idźcie tą drogą! Życie to nie romans i marzenia autorki....

W tej książce autorka się rozkręca, wydawała mi się ciekawsza niż wcześniejsze części, bardzo ciekawy był wątek z rebeliantami. Zdecydowanie polecam.

Americo strasznie mnie irytujesz swoim niezdecydowaniem ale mimo wszystko naprawdę Cię lubię i podziwiam te momenty kiedy okazujesz nam swoją odwagę. Strasznie podobał mi się wątek z rebeliantami. Przy książce bawiłam się dobrze i chętnie sięgnę po kolejną część 💜

Dobre zakończenie trylogii. Dużo się dzieje i nie jest nudno. Chociaż niektóre przemyślenia bohaterki mogą chwilami zirytować.

Ostatni tom cyklu Selekcja pozytywnie mnie zaskoczył. Po poprzedniej części byłam raczej uprzedzona do kontynuacji, jednak, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie.
W porównaniu do Elity, akcja toczyła się tutaj zdecydowanie szybciej, fabuła była ciekawsza, a rozwój wydarzeń zachęcał do pochłaniania kolejnych stron.
Wiele wątków zostało rozwiniętych i rozstrzygniętych w zaskakujący sposób. Niepewność bohaterki, która drażniła mnie w poprzednim tonie zaczęła przeobrażać się w dojrzałość, co bardzo mi się spodobało.
Zdecydowanym minusem było trywialne przedstawienie kwestii politycznych. Sprawy wagi państwowej, pakty, czy umowy zbrojeniowe zawierane na przyjęciu dla dam, w bardzo "uproszczonej" formie nieco drażniły. Finalnie jednak, doszłam do wniosku, że nie oczekiwałam od tej pozycji sensacyjnego przedstawienia strategii wojennych, czy politycznego zarządzania państwem.
Finał serii zaskakujący i wciągający. Jeśli tylko czytelnikowi uda się przebrnąć przez poprzednią część, to w Jedynej nie powinien czuć zawodu.

Wiele wątków zostało rozwiniętych i rozstrzygniętych w...

• 2015
  • 2015