Okładka książki Władcy czasu

Władcy czasu

Autor:
Cykl: Poza Czasem (tom 2)
tłumaczenie
Natalia Mętrak
The Timekeeper
wydawnictwo
Jaguar
time travel, young adult
typ
papier
7.68 (31 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Kontynuacja "Poza czasem" - zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni. Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że rad...

Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej - nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar S.J.

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar S.J.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Shetani | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

„Władcy czasu” to kontynuacja powieści „Poza czasem” autorstwa Alexandry Monin. To historia młodej dziewczyny, która odkrywa w sobie zdolność do podróżowania w czasie i jednocześnie historia trudnej miłości, która musi sprostać wielu trudom, aby przetrwać. Zagadka goni zagadkę, a niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

Michelle Windsor nie może uwierzyć, że w jej szkole pojawia się żywa kopia Philipa Walkera. Dziewczyna była przekonana, że utraciła go już na zawsze i nie przyjdzie im się więcej spotkać. Wszystko byłoby cudowne, gdyby nie fakt, że chłopak w ogóle jej nie pamięta. Nie ma pojęcia, kim jest Michelle, ani czemu zachowuje się względem niego w taki sposób, jakby się znali i łączyło ich coś więcej. Jednak nie jest to jedyny problem Michelle. Jej życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo, a przeszłość jej rodziny jest z tym nierozerwalnie złączona. Dziewczyna przypadkowo natrafia na dziennik swego ojca i trop organizacji zwanej Stowarzyszeniem Czasu.

Po przeczytaniu pierwszej...

BasiaWis | 2014-08-20

Jest na tym samym poziomie co poprzednia. Bardzo mnie to cieszy. Lubię książki o podróżach w czasie więc książka przypadła mi do gustu. Czekam na następną część.

Patiopea | 2014-08-04
Przeczytana: lipiec 2014

Kilka miesięcy temu miałam okazję poznać "Poza Czasem" Alexandry Monir. Teraz, patrząc na swoje biurko, widzę "Władcy Czasu". Nie mogłam się doczekać kontynuacji przygód Michele i z nieskrywaną ciekawością zabrałam się za czytanie powieści. Zastanawiam się tylko, jak w takiej cieniutkiej książeczce, autorka dała radę umieścić tyle wydarzeń.

Michele doznaje szoku, gdy w drzwiach klasy zauważa Philipa. Nie wierzy w szczęście, jakie ją spotkało. Ale on jej nie poznaje. Nie pamięta tych wszystkich chwil, kiedy byli razem, wspomnień, których wydawać by się mogło, nie da się zapomnieć. Ale na Manhattanie pojawia się również osoba, która zechce zabić naszą bohaterkę. Michele będzie musiała dowiedzieć się wszystkiego co tylko się da, by pokonać swoją prababkę i uratować życie. Ale czym jest Stowarzyszenie Czasu i jaką odgrywa tutaj rolę?

Podczas czytania pierwszej części serii, miałam kilka zastrzeżeń. Kończąc swoją przygodę z kontynuacją, nie potrafię powiedzieć o niej z...

Michele nie może uwierzyć w swoje szczęście. Philip Walker, jej wielka miłość, pojawia się w szkole, do której dziewczyna uczęszcza. Zanim Michele zacznie zadawać sobie pytanie dlaczego się tam znalazł, jest niesamowicie zadowolona i czuje, że teraz wreszcie wszystko się ułoży. Była bowiem święcie przekonana, iż straciła Philipa w czasie ostatniej podróży w czasie. Okazuje się jednak, że Michele była w ogromnym błędzie. Kiedy próbuje nawiązać kontakt z Philipem, ten kompletnie jej nie pamięta i nie wie o czym dziewczyna do niego mówi. Wydaje się kompletnie nie zdawać sobie sprawy z tego, co ich łączyło ani nie ma pojęcia o samym sobie z 1910 roku. Michele jednak postanawia się nie poddawać i zaczyna szukać rozwiązania tej zagadki. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia na dziennik swojego ojca, który również był podróżnikiem w czasie. Jednak to, co odkryje będzie dla niej szokujące i śmiercionośne.

Pierwsza część serii, czyli Poza czasem, w moich oczach nie była hitem. Zawierała w sobie zby...

RavenStark | 2014-07-27

W dobie wampirów i wilkołaków (która, na szczęście dla niektórych, dla innych na nieszczęście, zaczyna dobiegać końca) coraz częściej ma się ochotę na przeczytanie książki o tematyce zupełnie odbiegającej od przerośniętych psów, wyjących do księżyca i błyszczących się niczym brokat bladoskórych. Nadmiar pozycji o danym gatunku, wbrew pozorom, jest ogromnym plusem. Czytelnicy nieświadomie rozszerzają swoje poszukiwania, kreatywność wskakuje na wyższy poziom, dzięki czemu większe prawdopodobieństwo, że natrafi się na prawdziwe perełki.

„Władcy czasu” to kontynuacja tak ciepło w Polsce przyjętej książki „Poza czasem”. Drugi tom zamyka tę miniserię, tak, wiem, trochę przykro, że to już koniec. Trylogie, czterotomowe sagi? To znam. Ale po raz pierwszy spotkałam się z takim czymś, żeby były tylko dwie książki. Zawsze jakoś jest albo pojedyncza książka albo trylogia, czy wielotomowa seria.

Michele odkrywa, że jest podróżniczką w czasie. Dzięki pomocy klucza znalezionego w rezydencji dziadkó...

Sophie | 2014-09-17
Przeczytana: 15 września 2014

Dwa lata po wydaniu w oryginale "Poza czasem" ukazali się "Władcy czasu" - kontynuacja romantycznej oraz muzycznej opowieści o podróżach w czasie i miłości między stuleciami. Sprawdźmy, co się zmieniło...

Kiedy Philip stanął na progu szkoły, Michele nie sądziła, że będzie bardziej szczęśliwa. Jej ukochanemu udało się wbrew wszystkiemu dostać do teraźniejszości i teraz będą mogli być razem. Okazuje się jednak, że chłopak jej nie pamięta... Jednak to nie jedyny problem Michele, ponieważ odkrywa ona, że czyha na nią mściwy członek rodu Windsorów i ma tylko siedem dni, żeby dowiedzieć się, czemu tak jest...

Konstrukcja tej powieści jest bardzo prosta oraz logiczna. Autorka zgrabnie przedstawiła zagrożenie oraz problem i zręcznie prowadziła czytelnika przez kolejne dni, w czasie których odkrywała kolejne sekrety z przeszłości Michele oraz tajemnice organizacji zrzeszającej podróżników w czasie. Szkoda tylko, że w samej książce wyglądało to dość nieładnie. W pewnym mome...

Mirror_of_soul | 2014-08-25
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

„Jesteś Władcą Czasu: jednym z wybrańców z wrodzonym darem przemieszczania się i manipulowania Czasem.”

Alexandra Monir jest wokalistką, kompozytorką oraz powieściopisarką. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła wydaniem książki „Poza czasem”. Aktualnie pracuję nad nową powieścią - „Suspicion” (z ang. podejrzenie, nieufność), której premiera ustalona jest w USA na 9 grudnia.

"Znalazł drogę by do mnie wrócić" - tak właśnie myśli Michelle widząc swą miłość z XX wieku w gmachu swej szkoły i czując ogromne szczęście. Ono jednak pryska, jak bańka mydlana, gdy tylko dziewczyna zauważa, że Philip ani nie pamięta siebie z przeszłości, a co gorsze - nie poznaje jej. Nastolatka chcąc odzyskać miłość swojego życia, postanawia przypomnieć chłopakowi wszystko... ale jak to zrobić, by jej uwierzył i nie wyśmiał? To jednak nie koniec problemów, z jakimi dziewczyna musi się zmierzyć. Ktoś chce dokończyć stare porachunki, w które przez ojca, wmieszana jest Michelle. Czy ktoś jej pomoże, wytłu...

Patka | 2014-08-13
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Jeszcze lepszy niż 1 tom:D warto przeczytać, dużo bardziej wciągająca;) Nie żałuję jej zakupu;)

pannagilbert | 2014-05-12
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Druga część książki zachwyciła mnie równie mocno jak pierwsza. Czytałam ją wstrzymując oddech do ostatniej strony. Philip jest po prostu cudownym chłopakiem, któremu udało sie odzyskać miłość swojego życia. I będe kochać go po wsze czasy <3 Michel dziewczyną dzięki której po raz kolejny czytając nie widziałam liter a dane mi było zobaczyć świat jej oczami. Bardzo romantyczna książka, która była dla mnie odskocznią od tych wszystkich innych równie wspaniałych lecz mających więcej podziału na dobro i zło. To właśnie wyróżnia książki tej autorki. Głównie wisi nad nią nie zło a tajemnica. Jednak myślę, że ostateczne starcie z Rebeccą trwało za szybko. Akcja w na jednej stronie sie zaczęła a na następnej już skończyła. Mimo tego polecam książkę wszystkim wam czytającym moją opinię ;)

CrazyGirlxD | 2014-09-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2014

Szczerze przyznam,że nie byłam wielką fanką książek science fiction ale ta... po prostu zwaliła mnie z nóg :D

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku