Okładka książki Władcy czasu

Władcy czasu

Autor:
Cykl: Poza Czasem (tom 2)
tłumaczenie
typ
papier
7.5 (20 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Kontynuacja "Poza czasem" - zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni. Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że rad...

Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej - nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar S.J.

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar S.J.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Shetani | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

„Władcy czasu” to kontynuacja powieści „Poza czasem” autorstwa Alexandry Monin. To historia młodej dziewczyny, która odkrywa w sobie zdolność do podróżowania w czasie i jednocześnie historia trudnej miłości, która musi sprostać wielu trudom, aby przetrwać. Zagadka goni zagadkę, a niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

Michelle Windsor nie może uwierzyć, że w jej szkole pojawia się żywa kopia Philipa Walkera. Dziewczyna była przekonana, że utraciła go już na zawsze i nie przyjdzie im się więcej spotkać. Wszystko byłoby cudowne, gdyby nie fakt, że chłopak w ogóle jej nie pamięta. Nie ma pojęcia, kim jest Michelle, ani czemu zachowuje się względem niego w taki sposób, jakby się znali i łączyło ich coś więcej. Jednak nie jest to jedyny problem Michelle. Jej życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo, a przeszłość jej rodziny jest z tym nierozerwalnie złączona. Dziewczyna przypadkowo natrafia na dziennik swego ojca i trop organizacji zwanej Stowarzyszeniem Czasu.

Po przeczytaniu pierwszej...

BasiaWis | 2014-08-20

Jest na tym samym poziomie co poprzednia. Bardzo mnie to cieszy. Lubię książki o podróżach w czasie więc książka przypadła mi do gustu. Czekam na następną część.

Patiopea | 2014-08-04
Przeczytana: lipiec 2014

Kilka miesięcy temu miałam okazję poznać "Poza Czasem" Alexandry Monir. Teraz, patrząc na swoje biurko, widzę "Władcy Czasu". Nie mogłam się doczekać kontynuacji przygód Michele i z nieskrywaną ciekawością zabrałam się za czytanie powieści. Zastanawiam się tylko, jak w takiej cieniutkiej książeczce, autorka dała radę umieścić tyle wydarzeń.

Michele doznaje szoku, gdy w drzwiach klasy zauważa Philipa. Nie wierzy w szczęście, jakie ją spotkało. Ale on jej nie poznaje. Nie pamięta tych wszystkich chwil, kiedy byli razem, wspomnień, których wydawać by się mogło, nie da się zapomnieć. Ale na Manhattanie pojawia się również osoba, która zechce zabić naszą bohaterkę. Michele będzie musiała dowiedzieć się wszystkiego co tylko się da, by pokonać swoją prababkę i uratować życie. Ale czym jest Stowarzyszenie Czasu i jaką odgrywa tutaj rolę?

Podczas czytania pierwszej części serii, miałam kilka zastrzeżeń. Kończąc swoją przygodę z kontynuacją, nie potrafię powiedzieć o niej z...

Michele nie może uwierzyć w swoje szczęście. Philip Walker, jej wielka miłość, pojawia się w szkole, do której dziewczyna uczęszcza. Zanim Michele zacznie zadawać sobie pytanie dlaczego się tam znalazł, jest niesamowicie zadowolona i czuje, że teraz wreszcie wszystko się ułoży. Była bowiem święcie przekonana, iż straciła Philipa w czasie ostatniej podróży w czasie. Okazuje się jednak, że Michele była w ogromnym błędzie. Kiedy próbuje nawiązać kontakt z Philipem, ten kompletnie jej nie pamięta i nie wie o czym dziewczyna do niego mówi. Wydaje się kompletnie nie zdawać sobie sprawy z tego, co ich łączyło ani nie ma pojęcia o samym sobie z 1910 roku. Michele jednak postanawia się nie poddawać i zaczyna szukać rozwiązania tej zagadki. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia na dziennik swojego ojca, który również był podróżnikiem w czasie. Jednak to, co odkryje będzie dla niej szokujące i śmiercionośne.

Pierwsza część serii, czyli Poza czasem, w moich oczach nie była hitem. Zawierała w sobie zby...

RavenStark | 2014-07-27

W dobie wampirów i wilkołaków (która, na szczęście dla niektórych, dla innych na nieszczęście, zaczyna dobiegać końca) coraz częściej ma się ochotę na przeczytanie książki o tematyce zupełnie odbiegającej od przerośniętych psów, wyjących do księżyca i błyszczących się niczym brokat bladoskórych. Nadmiar pozycji o danym gatunku, wbrew pozorom, jest ogromnym plusem. Czytelnicy nieświadomie rozszerzają swoje poszukiwania, kreatywność wskakuje na wyższy poziom, dzięki czemu większe prawdopodobieństwo, że natrafi się na prawdziwe perełki.

„Władcy czasu” to kontynuacja tak ciepło w Polsce przyjętej książki „Poza czasem”. Drugi tom zamyka tę miniserię, tak, wiem, trochę przykro, że to już koniec. Trylogie, czterotomowe sagi? To znam. Ale po raz pierwszy spotkałam się z takim czymś, żeby były tylko dwie książki. Zawsze jakoś jest albo pojedyncza książka albo trylogia, czy wielotomowa seria.

Michele odkrywa, że jest podróżniczką w czasie. Dzięki pomocy klucza znalezionego w rezydencji dziadkó...

Patka | 2014-08-13
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Jeszcze lepszy niż 1 tom:D warto przeczytać, dużo bardziej wciągająca;) Nie żałuję jej zakupu;)

Patrycja | 2014-08-21
Agata | 2014-08-06