Okładka książki Władcy czasu

Władcy czasu

Autor:
Cykl: Poza Czasem (tom 2)
tłumaczenie
Natalia Mętrak
The Timekeeper
wydawnictwo
Jaguar
time travel, young adult
typ
papier
7,46 (46 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Kontynuacja "Poza czasem" - zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni. Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że rad...

Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej - nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar S.J.

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar S.J.

Gdzie kupić?

Polecamy

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1350

Miłość bez granic

Podróże w czasie to motyw niewyczerpany w literaturze młodzieżowej. Jest Kerstin Gier i jej „Trylogia czasu”, jest też Eva Voller i seria „Poza czasem”. Przykładów jest więcej, a autorzy dwoją się i troją, by ich pomysł na powieść był wystarczająco intrygujący dla czytelnika, by porwał moli książkowych i by zajął wysokie miejsca na liście światowych bestsellerów. Niedawno nakładem wydawnictwa Jaguar na rynku książkowym ukazała się kontynuacja bardzo dobrze przyjętej w Polsce debiutanckiej powieści Alexandry Monir, zatytułowana „Poza czasem”. Czy kontynuacja okazała się równie intrygująca?

„Władcy czasu” to druga i ostatnia część wchodząca w skład miniserii autorstwa Alexandry Monir. Michele już wie, że posiada niezwykłą zdolność do podróżowania w czasie. Wszystko dzieje się za sprawą klucza, który dziewczyna odkryła w posiadłości swoich dziadków.

Dzięki niemu otwiera drzwi do przeszłości. Podczas jednej z takich wypraw Michele poznaje i bez pamięci zakochuje się w Philipie. Chłopak odwzajemnia uczucie, a łącząca tych dwójkę pasja do muzyki tylko utwierdza ich w przekonaniu, że są sobie przeznaczeni. Dziewczyna pisze teksty, a Philip komponuje muzykę. Dalszy przebieg zdarzeń „Poza czasem” jest niezwykle ciekawy. Michele podróżuje na spotkania z Philipem, lecz raz za razem spotyka go jako starszego mężczyznę. Bariera wieku nie stanowi jednak dla nich żadnej przeszkody. Przecież to prawdziwa miłość, a ta nie zna granic.

Jest XXI wiek. Michele niemalże pogodzona z życiową porażką, krok po kroku odbudowuje swoje zranione serce. I choć z całych sił pragnie zrozumieć, dlaczego los był w stosunku do niej tak niełaskawy, nie przychodzi jej to łatwo. Pewnego dnia zupełnie niegotowa na niespodziankę, jaką przygotowało dla niej fatum, idzie do szkoły. Ku swojemu zdziwieniu i niedowierzaniu spotyka Philipa. W najmniej oczekiwanym momencie, w zupełnie niespodziewanym otoczeniu, w XXI wieku. Mało tego, Philip pojawia się jako osiemnastoletni chłopak. Nadzieja budzi się na nowo. Michele już wie, że Philipowi udało się znaleźć sposób na podróż w jej czasy. Cóż teraz może stanąć na drodze ich niezniszczalnej miłości?

Powieść pochłonęłam w jeden wieczór. Jest krótka - to raz, a dwa – lekka i ciekawa. Poza historią miłosną, która nabiera tu tempa, znajdziemy również wiele ciekawostek na temat samych podróży w czasie oraz Stowarzyszenia, które zajmuje się podróżnikami w czasie na całym świecie. W książce znajdziemy także odpowiedź na pytanie, dlaczego klucz odgrywa istotną rolę w podróżach. Co więcej, odkryjemy jego tajemnice.

Szybka i dynamiczna akcja to niewątpliwie atut „Władców czasu”. Książka absorbuje już od pierwszej strony. Podróże w czasie, miłość i muzyka to jej nieodłączne elementy.

To naprawdę godna kontynuacja „Poza czasem”. Fani pierwszej części na pewno się nie zawiodą, a tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Michele i Philipa, zachęcam do lektury.

Agnieszka Stolarczyk

Opinie czytelników
Shetani | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

„Władcy czasu” to kontynuacja powieści „Poza czasem” autorstwa Alexandry Monin. To historia młodej dziewczyny, która odkrywa w sobie zdolność do podróżowania w czasie i jednocześnie historia trudnej miłości, która musi sprostać wielu trudom, aby przetrwać. Zagadka goni zagadkę, a niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

Michelle Windsor nie może uwierzyć, że w jej szkole pojawia się żywa kopia Philipa Walkera. Dziewczyna była przekonana, że utraciła go już na zawsze i nie przyjdzie im się więcej spotkać. Wszystko byłoby cudowne, gdyby nie fakt, że chłopak w ogóle jej nie pamięta. Nie ma pojęcia, kim jest Michelle, ani czemu zachowuje się względem niego w taki sposób, jakby się znali i łączyło ich coś więcej. Jednak nie jest to jedyny problem Michelle. Jej życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo, a przeszłość jej rodziny jest z tym nierozerwalnie złączona. Dziewczyna przypadkowo natrafia na dziennik swego ojca i trop organizacji zwanej Stowarzyszeniem Czasu.

Po przeczytaniu pierwszej...

BasiaWis | 2014-08-20

Jest na tym samym poziomie co poprzednia. Bardzo mnie to cieszy. Lubię książki o podróżach w czasie więc książka przypadła mi do gustu. Czekam na następną część.

Patiopea | 2014-08-04
Przeczytana: lipiec 2014

Kilka miesięcy temu miałam okazję poznać "Poza Czasem" Alexandry Monir. Teraz, patrząc na swoje biurko, widzę "Władcy Czasu". Nie mogłam się doczekać kontynuacji przygód Michele i z nieskrywaną ciekawością zabrałam się za czytanie powieści. Zastanawiam się tylko, jak w takiej cieniutkiej książeczce, autorka dała radę umieścić tyle wydarzeń.

Michele doznaje szoku, gdy w drzwiach klasy zauważa Philipa. Nie wierzy w szczęście, jakie ją spotkało. Ale on jej nie poznaje. Nie pamięta tych wszystkich chwil, kiedy byli razem, wspomnień, których wydawać by się mogło, nie da się zapomnieć. Ale na Manhattanie pojawia się również osoba, która zechce zabić naszą bohaterkę. Michele będzie musiała dowiedzieć się wszystkiego co tylko się da, by pokonać swoją prababkę i uratować życie. Ale czym jest Stowarzyszenie Czasu i jaką odgrywa tutaj rolę?

Podczas czytania pierwszej części serii, miałam kilka zastrzeżeń. Kończąc swoją przygodę z kontynuacją, nie potrafię powiedzieć o niej z...

Michele nie może uwierzyć w swoje szczęście. Philip Walker, jej wielka miłość, pojawia się w szkole, do której dziewczyna uczęszcza. Zanim Michele zacznie zadawać sobie pytanie dlaczego się tam znalazł, jest niesamowicie zadowolona i czuje, że teraz wreszcie wszystko się ułoży. Była bowiem święcie przekonana, iż straciła Philipa w czasie ostatniej podróży w czasie. Okazuje się jednak, że Michele była w ogromnym błędzie. Kiedy próbuje nawiązać kontakt z Philipem, ten kompletnie jej nie pamięta i nie wie o czym dziewczyna do niego mówi. Wydaje się kompletnie nie zdawać sobie sprawy z tego, co ich łączyło ani nie ma pojęcia o samym sobie z 1910 roku. Michele jednak postanawia się nie poddawać i zaczyna szukać rozwiązania tej zagadki. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia na dziennik swojego ojca, który również był podróżnikiem w czasie. Jednak to, co odkryje będzie dla niej szokujące i śmiercionośne.

Pierwsza część serii, czyli Poza czasem, w moich oczach nie była hitem. Zawierała w sobie zby...

RavenStark | 2014-07-27

W dobie wampirów i wilkołaków (która, na szczęście dla niektórych, dla innych na nieszczęście, zaczyna dobiegać końca) coraz częściej ma się ochotę na przeczytanie książki o tematyce zupełnie odbiegającej od przerośniętych psów, wyjących do księżyca i błyszczących się niczym brokat bladoskórych. Nadmiar pozycji o danym gatunku, wbrew pozorom, jest ogromnym plusem. Czytelnicy nieświadomie rozszerzają swoje poszukiwania, kreatywność wskakuje na wyższy poziom, dzięki czemu większe prawdopodobieństwo, że natrafi się na prawdziwe perełki.

„Władcy czasu” to kontynuacja tak ciepło w Polsce przyjętej książki „Poza czasem”. Drugi tom zamyka tę miniserię, tak, wiem, trochę przykro, że to już koniec. Trylogie, czterotomowe sagi? To znam. Ale po raz pierwszy spotkałam się z takim czymś, żeby były tylko dwie książki. Zawsze jakoś jest albo pojedyncza książka albo trylogia, czy wielotomowa seria.

Michele odkrywa, że jest podróżniczką w czasie. Dzięki pomocy klucza znalezionego w rezydencji dziadkó...

Zaneta88 | 2014-02-22

Sequel "Poza czasem" łączy w sobie piękny romans ze złożoną opowieścią o magii tak, by ułatwić każdemu czytelnikowi wiarę w transcendentną potęgę miłości.

Kiedy Philip Walker pojawia się w szkole Michele Windsor jako nowy uczeń, jest ona zszokowana. Jest on miłością, którą myślała, że utraciła na zawsze, gdy pożegnali się z jej podróżami w czasie do poprzedniego wieku. Uszczęśliwiona, że mogą wznowić swój związek z poprzedniego stulecia, Michele ochoczo podchodzi do niego i odkrywa coś nie do pomyślenia: on jej nie pamięta. W rzeczywistości, Philip Walker nie pamięta nic z roku 1910.

Michele postanawia odnaleźć dziennik swojego ojca, mówiący o podróżach w czasie. Gdy dziewczyna zaczyna kopać głębiej, dowiaduje się o jego powiązaniach z tajemniczą i potężną organizacją o nazwie Time Society* i jego relacjach z mściwym przodkiem Windsorów. Michele wkrótce znajdzie się w centrum przepaści, ponad 120 letniej, która przyniesie konsekwencje życia bądź śmierci.

* Towarzystwo Czasu

Sophie | 2014-09-17
Przeczytana: 15 września 2014

Dwa lata po wydaniu w oryginale "Poza czasem" ukazali się "Władcy czasu" - kontynuacja romantycznej oraz muzycznej opowieści o podróżach w czasie i miłości między stuleciami. Sprawdźmy, co się zmieniło...

Kiedy Philip stanął na progu szkoły, Michele nie sądziła, że będzie bardziej szczęśliwa. Jej ukochanemu udało się wbrew wszystkiemu dostać do teraźniejszości i teraz będą mogli być razem. Okazuje się jednak, że chłopak jej nie pamięta... Jednak to nie jedyny problem Michele, ponieważ odkrywa ona, że czyha na nią mściwy członek rodu Windsorów i ma tylko siedem dni, żeby dowiedzieć się, czemu tak jest...

Konstrukcja tej powieści jest bardzo prosta oraz logiczna. Autorka zgrabnie przedstawiła zagrożenie oraz problem i zręcznie prowadziła czytelnika przez kolejne dni, w czasie których odkrywała kolejne sekrety z przeszłości Michele oraz tajemnice organizacji zrzeszającej podróżników w czasie. Szkoda tylko, że w samej książce wyglądało to dość nieładnie. W pewnym mome...

nimloth19 | 2014-01-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Kontynuacja pierwszej cześci, ktora zakończyła się dość niespodziewanie. Myślałam, że to jest koniec książki, ale okazało się, że jest juz następna, niestety tylko po angielsku, wiec postanowiłam się z nia zmierzyć. Nie mogłam sie doczekać dalszej cześci. Książka jest równiez wzruszająca i pojawiaja się zadziwiające zwroty akcji (cześć scen zdaje się powielać, jednak rozumiem intencje autorki i znając już całość wiadomo z czego to wynikało), pomysł jest świetny :)Można powiedziec, że wątki z pierwszej cześci Poza czasem zostaja wyjaśnione. Nie powiedziałabym, że to jest ksiązka dla nastolatek, tylko dla kobiet w każdym wieku, bo każda z nas znadzie coś dla siebie, czy to zagmatwane realcję Michele z dziadkami, czy też miłość, która może pokonać nawet tak cieżką barierę, jaka jest czas. Jestem ciekawa czy autorka planuje następną cześć. Jeśli tak to napewno przeczytam !!
Dla zainteresowanych na stronie autorki można wysłuchać utworów prezentowanych w obu książkach.

Mirror_of_soul | 2014-08-25
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

„Jesteś Władcą Czasu: jednym z wybrańców z wrodzonym darem przemieszczania się i manipulowania Czasem.”

Alexandra Monir jest wokalistką, kompozytorką oraz powieściopisarką. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła wydaniem książki „Poza czasem”. Aktualnie pracuję nad nową powieścią - „Suspicion” (z ang. podejrzenie, nieufność), której premiera ustalona jest w USA na 9 grudnia.

"Znalazł drogę by do mnie wrócić" - tak właśnie myśli Michelle widząc swą miłość z XX wieku w gmachu swej szkoły i czując ogromne szczęście. Ono jednak pryska, jak bańka mydlana, gdy tylko dziewczyna zauważa, że Philip ani nie pamięta siebie z przeszłości, a co gorsze - nie poznaje jej. Nastolatka chcąc odzyskać miłość swojego życia, postanawia przypomnieć chłopakowi wszystko... ale jak to zrobić, by jej uwierzył i nie wyśmiał? To jednak nie koniec problemów, z jakimi dziewczyna musi się zmierzyć. Ktoś chce dokończyć stare porachunki, w które przez ojca, wmieszana jest Michelle. Czy ktoś jej pomoże, wytłu...

Patka | 2014-08-13
Na półkach: Sprzedane, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Jeszcze lepszy niż 1 tom:D warto przeczytać, dużo bardziej wciągająca;) Nie żałuję jej zakupu;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto