Władcy czasu

Cykl: Poza Czasem (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
7,17 (162 ocen i 25 opinii)
tłumaczenie
Natalia Mętrak
The Timekeeper
time travel, young adult

Kontynuacja "Poza czasem" - zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni. Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość...

Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze - w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej - nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar S.J.

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar S.J.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Szturmując niebo
  • Pół świata
  • Powrót do Daringham Hall
  • 450 stron
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Oddam ci słońce
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Wyspa
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Nie ma nieba

6,85 (144 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1433

Miłość bez granic

Podróże w czasie to motyw niewyczerpany w literaturze młodzieżowej. Jest Kerstin Gier i jej „Trylogia czasu”, jest też Eva Voller i seria „Poza czasem”. Przykładów jest więcej, a autorzy dwoją się i troją, by ich pomysł na powieść był wystarczająco intrygujący dla czytelnika, by porwał moli książkowych i by zajął wysokie miejsca na liście światowych bestsellerów. Niedawno nakładem wydawnictwa Jaguar na rynku książkowym ukazała się kontynuacja bardzo dobrze przyjętej w Polsce debiutanckiej powieści Alexandry Monir, zatytułowana „Poza czasem”. Czy kontynuacja okazała się równie intrygująca?

„Władcy czasu” to druga i ostatnia część wchodząca w skład miniserii autorstwa Alexandry Monir. Michele już wie, że posiada niezwykłą zdolność do podróżowania w czasie. Wszystko dzieje się za sprawą klucza, który dziewczyna odkryła w posiadłości swoich dziadków.

Dzięki niemu otwiera drzwi do przeszłości. Podczas jednej z takich wypraw Michele poznaje i bez pamięci zakochuje się w Philipie. Chłopak odwzajemnia uczucie, a łącząca tych dwójkę pasja do muzyki tylko utwierdza ich w przekonaniu, że są sobie przeznaczeni. Dziewczyna pisze teksty, a Philip komponuje muzykę. Dalszy przebieg zdarzeń „Poza czasem” jest niezwykle ciekawy. Michele podróżuje na spotkania z Philipem, lecz raz za razem spotyka go jako starszego mężczyznę. Bariera wieku nie stanowi jednak dla nich żadnej przeszkody. Przecież to prawdziwa miłość, a ta nie zna granic.

Jest XXI wiek. Michele niemalże pogodzona z życiową...

Jest XXI wiek. Michele niemalże pogodzona z życiową porażką, krok po kroku odbudowuje swoje zranione serce. I choć z całych sił pragnie zrozumieć, dlaczego los był w stosunku do niej tak niełaskawy, nie przychodzi jej to łatwo. Pewnego dnia zupełnie niegotowa na niespodziankę, jaką przygotowało dla niej fatum, idzie do szkoły. Ku swojemu zdziwieniu i niedowierzaniu spotyka Philipa. W najmniej oczekiwanym momencie, w zupełnie niespodziewanym otoczeniu, w XXI wieku. Mało tego, Philip pojawia się jako osiemnastoletni chłopak. Nadzieja budzi się na nowo. Michele już wie, że Philipowi udało się znaleźć sposób na podróż w jej czasy. Cóż teraz może stanąć na drodze ich niezniszczalnej miłości?

Powieść pochłonęłam w jeden wieczór. Jest krótka - to raz, a dwa – lekka i ciekawa. Poza historią miłosną, która nabiera tu tempa, znajdziemy również wiele ciekawostek na temat samych podróży w czasie oraz Stowarzyszenia, które zajmuje się podróżnikami w czasie na całym świecie. W książce znajdziemy także odpowiedź na pytanie, dlaczego klucz odgrywa istotną rolę w podróżach. Co więcej, odkryjemy jego tajemnice.

Szybka i dynamiczna akcja to niewątpliwie atut „Władców czasu”. Książka absorbuje już od pierwszej strony. Podróże w czasie, miłość i muzyka to jej nieodłączne elementy.

To naprawdę godna kontynuacja „Poza czasem”. Fani pierwszej części na pewno się nie zawiodą, a tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Michele i Philipa, zachęcam do lektury.

Agnieszka Stolarczyk

Monia0420 | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Na takie zakończenie liczyłam! Cudownie, cudownie, jeszcze raz cudownie. Druga część tak samo wybitna jak pierwsza. Michele poznała kolejne tajemnice dotyczące swojego życia. W niektórych momentach wstrzymywałam oddech, a akcja była nie do przewidzenia. Wizja Nowego Jorku sto lat temu była zdecydowanie bardziej ekscytująca niż obecnie. Główna bohaterka wykazała się nie tylko rozumem, ale dzięki wsparciu bliskich osób poradziła sobie w bardzo kryzysowych sytuacjach. Wydarzenia kilku ostatnich rozdziałów moim zdaniem działy się zbyt szybko. Jednak nadążyłam i byłam zachwycona końcówką. Dobro zwycięża, a zło zostało pokonane. To zdanie najlepiej opisuje końcówkę. Ogólnie książka bardzo dobrze napisana, a co najważniejsze oryginalna. Polecam!

tudas87 | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Och, pierwsza część tej serii szału nie robiła, ale druga...jest o niebo lepsza! Wszystko elegancko się komponowało. Najbardziej podobały mi się fragmenty z ''Podręcznika Stowarzyszenia Czasu''. Było w nich to co najbardziej mnie interesowało, czyli zasady podróży w czasie. Ciekawe również było pokonanie Rebecki, ani się obejrzałam, a już Rebekka pokonana w kilku czasach. Gdyby nie to, że pierwsza część to klapa, dałabym kilka gwiazdek więcej.
Polecam

wiolagg66 | 2015-02-07

Kolejna wspaniała książka,pochłonięta w jeden dzień.

Zaskakująca,nieprawdopodobna historia,zakończenie też ciekawe.
Podróże w czasie to bardzo dobry temat na napisanie książki.
Będę częściej sięgała po tego typu literaturę.

UWAGA !!! MOŻE CIĘ WCIĄGNĄĆ I STANIESZ SIĘ WŁADCĄ CZASU ! :)

POLECAM.

Gośka | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 listopada 2014

Michele ma siedemnaście lat i dzięki kluczowi otrzymanemu od zmarłej matki może się przemieszczać w czasie. Niestety dziewczyna nie zna jeszcze dobrze swojej nowej mocy i czasami przenosi się bezwiednie do miejsc o których akurat myśli, czy czyta. Pierwsza część zakończyła się w momencie, kiedy do klasy Michele trafił chłopak będący kopią jej ukochanego Philipa, miłości, którą poznała w 1910 roku. Pomimo tego, że rozdzielił ich czas, Philip obiecał, że znajdzie sposób, by byli razem w jej czasach. I najwidoczniej mu się to udało. Czemu jednak chłopak jej nie pamięta? Michele jest zrozpaczona. Próbuje zrobić wszystko, by w teraźniejszym Philipie obudziła się pamięć o ich wielkiej miłości. W międzyczasie dziewczyna musi także obmyślić sposób na zniszczenie Rebeki, kobiety z jej rodziny, która powinna już nie żyć, jednak dzięki podróżom w czasie żyje i pragnie zemsty. W tej części Michele dowie się więcej o podróżach w czasie dzięki dziennikom swojego ojca, znalezionym w tajnej...

Shetani | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

„Władcy czasu” to kontynuacja powieści „Poza czasem” autorstwa Alexandry Monin. To historia młodej dziewczyny, która odkrywa w sobie zdolność do podróżowania w czasie i jednocześnie historia trudnej miłości, która musi sprostać wielu trudom, aby przetrwać. Zagadka goni zagadkę, a niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

Michelle Windsor nie może uwierzyć, że w jej szkole pojawia się żywa kopia Philipa Walkera. Dziewczyna była przekonana, że utraciła go już na zawsze i nie przyjdzie im się więcej spotkać. Wszystko byłoby cudowne, gdyby nie fakt, że chłopak w ogóle jej nie pamięta. Nie ma pojęcia, kim jest Michelle, ani czemu zachowuje się względem niego w taki sposób, jakby się znali i łączyło ich coś więcej. Jednak nie jest to jedyny problem Michelle. Jej życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo, a przeszłość jej rodziny jest z tym nierozerwalnie złączona. Dziewczyna przypadkowo natrafia na dziennik swego ojca i trop organizacji zwanej Stowarzyszeniem Czasu.

Po przeczytaniu...

BasiaWis | 2014-08-20

Jest na tym samym poziomie co poprzednia. Bardzo mnie to cieszy. Lubię książki o podróżach w czasie więc książka przypadła mi do gustu. Czekam na następną część.

szczescie | 2015-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2015

Kiedy Michele widzi Philipa, który wchodzi do jej klasy, ta w szoku mdleje. Philip jest jej wielką miłością, którą myślała, że utraciła, okazuje się, że 100 lat później odnalazł ją. Lecz najgorsze jest to, że on jej nie pamięta.
Michele wie, że posiada wielką moc podróżowania w czasie, która teraz może uratować jej życie.
Powieść jest krótsza niż poprzedni tom, ale również bardzo ciekawa, poza historią miłosną, znajdziemy również ciekawostki na temat jej ojca i mamy, o stowarzyszeniu dzięki, któremu można podróżować w czasie oraz o kobiecie, która nie wybaczyła jej ojcu, że jej nie kochał i teraz pragnie się zemścić.
Myślę, że pierwszy tom był dla mnie ciekawszy ponieważ Autorka bardziej skupiła się na uczuciu i ich miłości, tutaj było tego dużo mniej, ale też można było wgłębić się przez to w inną historię.
BARDZO POLECAM!

RavenStark | 2014-07-27

W dobie wampirów i wilkołaków (która, na szczęście dla niektórych, dla innych na nieszczęście, zaczyna dobiegać końca) coraz częściej ma się ochotę na przeczytanie książki o tematyce zupełnie odbiegającej od przerośniętych psów, wyjących do księżyca i błyszczących się niczym brokat bladoskórych. Nadmiar pozycji o danym gatunku, wbrew pozorom, jest ogromnym plusem. Czytelnicy nieświadomie rozszerzają swoje poszukiwania, kreatywność wskakuje na wyższy poziom, dzięki czemu większe prawdopodobieństwo, że natrafi się na prawdziwe perełki.

„Władcy czasu” to kontynuacja tak ciepło w Polsce przyjętej książki „Poza czasem”. Drugi tom zamyka tę miniserię, tak, wiem, trochę przykro, że to już koniec. Trylogie, czterotomowe sagi? To znam. Ale po raz pierwszy spotkałam się z takim czymś, żeby były tylko dwie książki. Zawsze jakoś jest albo pojedyncza książka albo trylogia, czy wielotomowa seria.

Michele odkrywa, że jest podróżniczką w czasie. Dzięki pomocy klucza znalezionego w rezydencji...

Michele nie może uwierzyć w swoje szczęście. Philip Walker, jej wielka miłość, pojawia się w szkole, do której dziewczyna uczęszcza. Zanim Michele zacznie zadawać sobie pytanie dlaczego się tam znalazł, jest niesamowicie zadowolona i czuje, że teraz wreszcie wszystko się ułoży. Była bowiem święcie przekonana, iż straciła Philipa w czasie ostatniej podróży w czasie. Okazuje się jednak, że Michele była w ogromnym błędzie. Kiedy próbuje nawiązać kontakt z Philipem, ten kompletnie jej nie pamięta i nie wie o czym dziewczyna do niego mówi. Wydaje się kompletnie nie zdawać sobie sprawy z tego, co ich łączyło ani nie ma pojęcia o samym sobie z 1910 roku. Michele jednak postanawia się nie poddawać i zaczyna szukać rozwiązania tej zagadki. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia na dziennik swojego ojca, który również był podróżnikiem w czasie. Jednak to, co odkryje będzie dla niej szokujące i śmiercionośne.

Pierwsza część serii, czyli Poza czasem, w moich oczach nie była hitem. Zawierała w sobie...

Patiopea | 2014-08-04
Przeczytana: lipiec 2014

Kilka miesięcy temu miałam okazję poznać "Poza Czasem" Alexandry Monir. Teraz, patrząc na swoje biurko, widzę "Władcy Czasu". Nie mogłam się doczekać kontynuacji przygód Michele i z nieskrywaną ciekawością zabrałam się za czytanie powieści. Zastanawiam się tylko, jak w takiej cieniutkiej książeczce, autorka dała radę umieścić tyle wydarzeń.

Michele doznaje szoku, gdy w drzwiach klasy zauważa Philipa. Nie wierzy w szczęście, jakie ją spotkało. Ale on jej nie poznaje. Nie pamięta tych wszystkich chwil, kiedy byli razem, wspomnień, których wydawać by się mogło, nie da się zapomnieć. Ale na Manhattanie pojawia się również osoba, która zechce zabić naszą bohaterkę. Michele będzie musiała dowiedzieć się wszystkiego co tylko się da, by pokonać swoją prababkę i uratować życie. Ale czym jest Stowarzyszenie Czasu i jaką odgrywa tutaj rolę?

Podczas czytania pierwszej części serii, miałam kilka zastrzeżeń. Kończąc swoją przygodę z kontynuacją, nie potrafię powiedzieć o niej złego słowa....