Z ukrycia

Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
niewinna ciekawość

Bardzo dobra powieść kryminalna. Składa się z dwóch części: w przeszłości i piętnaście lat później.
Trzy dziewczyny, przyjaciółki podglądają parę, która uprawia zakazaną, perwersyjną miłość. Pewnego razu podglądana kobieta ginie okrutną śmiercią, a jej tajemniczy kochanek znika.
Co z tego wyniknie i jakie będą konsekwencje w przyszłości???
Dla mnie rozwiązanie zagadki zaskakujące, ale widzę po opiniach, że wielu czytelników domyśliło się mordercy.
Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie.
Polecam!!!

Co z tego wyniknie i jakie będą konsekwencje w przyszłości???
Dla mnie rozwiązanie zagadki...

taka-jest-agata.blogspot.com

„Z ukrycia” jest kolejną powieścią autorstwa Erici Spindler, jaką przeczytałam w stosunkowo krótkim okresie czasu.
Czy podobała mi się równie bardzo jak „Zakazany owoc”?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią…
W małych miasteczkach, często nie ma wielu atrakcji.
Łatwo jednak w takich społecznościach o sensację.
Często dzieci i młodzież spędza wolny czas na snuciu się po okolicy w małych grupkach.
Tak jest też w przypadku trójki nastoletnich dziewcząt.
Poznajmy zatem przyjaciółki z małego miasteczka w stanie Missouri, będące bohaterkami powieści Pani Sindler.
Julie jest córką pastora. Wychowywana jest bardzo surowo. Mimo wielu zasad i kar, którym podlega, nie jest to przysłowiowa „grzeczna dziewczynka”. Lubi towarzystwo chłopców, podziwiających jej wdzięki.
Raven jest wychowywana tylko przez tatę. Za zniknięciem jej matki, kryje się pewna tajemnica. Dziewczyna bardzo ceni sobie lojalność. Dla przyjaciółek jest w stanie poświęcić bardzo dużo.
Andie ma z nich „najlepszą sytuację”. Wychowuje się w pełnej, szczęśliwej rodzinie. Do czasu… aż jej ojciec odchodzi do sekretarki.
Cóż można uznać, zwykłe nastolatki, z historiami życiowymi, jakich wiele na całym świecie.
Niezwykła jest jednak więź jaka łączy owe dziewczęta. Głęboka niemal siostrzana przyjaźń.
Same twierdzą o sobie, że są dla siebie jedyną rodziną.
Spędzając leniwe letnie dni, wieczory, a czasem nawet noce, spotykają się w starej szopie, snują po okolicy.
Pewnego wieczoru odkrywają, że w jednym z opuszczonych domów spotyka się para kochanków.
Osoby lubiące stosować techniki sadomasochistyczne.
Mężczyzna często krępuje swoją kochankę.
Dziewczyny są zafascynowane tym widokiem.
Jedynie Andie jest przekonana, że kobiecie grozi niebezpieczeństwo. Informuje o swoich podejrzeniach policję. Nie zostaje jednak potraktowana poważnie. Jedyną osobą, która jej wierzy, jest młody funkcjonariusz Nick.
Po pewnym czasie okazuje się, że tajemnicza faktycznie pożegnała się z życiem.
Gdy wychodzi na jaw, że przyjaciółki podglądały parę i być może widziały zabójcę, zostają rozdzielone.
Julie trafia do szkoły z internatem, Raven do ciotki na drugim końcu kraju. W miasteczku pozostaje jednie Andie.
Po kilkunastu latach spotykają się w rodzinnym miasteczku.
Andie jest wziętym psychoterapeutą, Raven znaną projektantką wnętrz, a Julie liże rany po kolejnym nieudanym małżeństwie.
Jedynym osiągnięciem tej kobiety była bowiem niezliczona ilość związków.
Julie jest uzależniona od mężczyzn i seksu.
Dla swoich przyjaciółek postanawia zmienić się jednak.
Obiecuje, że będzie unikać kolejnych romansów i podejmie uczciwą pracę.
Niestety, w knajpie w której jest kelnerką zjawia się tajemniczy przystojniak.
Kobieta nie jest w stanie mu się oprzeć i szybko wchodzi z nim w związek.
Mężczyzna zdradza bardzo duże zainteresowanie ostrym seksem.
Podobne skłonności ma nowy pacjent Andie.
Również Raven ma nowego klienta, czyniącego niewybredne aluzje.
Czyżby był to ten sam człowiek?
Czy jest to mężczyzna którego przed laty podglądały?
Czy to on zabił swoją partnerkę?
Czy trzem przyjaciółkom grozi niebezpieczeństwo?
Na te wszystkie pytania musi znaleźć odpowiedzi Nick, który ponownie prowadzi śledztwo, którego nie był w stanie doprowadzić do końca przed laty.
Teraz jest mu jeszcze trudniej, musi bowiem zmierzyć się nie tylko z szybko uciekającym czasem, ale i ze strachem o ukochaną kobietę.
Która z przyjaciółek jest wybranką policjanta?
Odpowiedzi na wszystkie te pytania, poznacie czytając powieść „Z ukrycia”.
Ja wprost nie mogłam się od niej oderwać.
Sądzę, że Erica Spindler trafi na listę mych ulubionych autorek i będzie zajmowała na niej bardzo wysokie miejsce.
Polecam z całego serca…

taka-jest-agata.blogspot.com

Czy podobała mi się równie bardzo jak „Zakazany owoc”?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią…
W małych miasteczkach, często nie ma wielu atrakcji.
Łatwo jednak w takich społecznościach o sensację.
Często dzieci i młodzież...

Nie wiem, jak określić gatunek, do którego mogłabym zaliczyć tę książkę, bo żaden mi nie pasuje. W ogóle dużo rzeczy mi tutaj nie pasuje. Wykonanie najbardziej. Spindler nie zabłysła w tym wypadku mistrzowskim warsztatem. W pierwszej chwili nie podobała mi się za bardzo część powieści dotycząca 1983 roku, potem, z perspektywy całości, wydała mi się najbardziej interesująca. Romans w przypadku tej konkretnej pozycji jest przesłodzony- jak to bywa często w tak zwanych thrillerach romantycznych. Problem w tym, że szwankuje też część sensacyjno/ kryminalno/ thrillerowa. Długo jest rozwlekła, w zasadzie nie istnieje, a potem już wszystko jest jasne, zero napięcia. W dodatku jedna, czy dwie sprawy nie zostały do końca wyjaśnione i nie dopracowane.

Oczywiście książka jest przewidywalna, ale żal największy mam jeszcze za coś innego- za strefę psychologiczną. Postaci wołają o pomstę do nieba, a już opis pracy psychiatry to dowód zupełnego barku pojęcia o tym zawodzie, dla mnie rzecz niewyobrażalna. Bo skoro Spindler bierze się za opisywanie akurat tego to powinna być przygotowana, inaczej mam wrażenie, że autor lekceważy czytelnika.

Pomysł, rzecz jasna, bardzo ciekawy, mogłaby wyjść niezłą powieść psychologiczna, szkoda, że autorka porwała się na coś, co ją przerosło, bo mnie pozostał wielki niedosyt.

Dawno przeczytana, a niekiedy jeszcze wracam pamiecia do niej.
Warto przeczytac!

Dawno przeczytana, a niekiedy jeszcze wracam pamiecia do niej.
Warto przeczytac!

Kolejna dobra pozycja. Polecam.

Kolejna dobra pozycja. Polecam.

Kiedy trzy przyjaciółki słyszą tajemniczą muzykę, nie zdają sobie jeszcze wtedy sprawy z tego, jak diametralnie zmieni się ich życie. Muzyka prowadzi ich do nowo wybudowanego, nie zamieszkałego jeszcze przez nikogo domu. Cała trójka ogląda rozgrywaną przez tajemniczą parę seksualną grę. Niedługo potem policja odkrywa w domu zwłoki kobiety. Dziwna i tajemnicza historia śmierci nie zostaje rozwiązana. Kilkanaście lat później morderca znów się pojawia. Tajemnicze listy, śmierć jednej z przyjaciółek, to tak naprawdę początek gry, którą rozgrywa morderca z przeszłości..
„Z ukrycia” to świetna książka, tak naprawdę na jeden wieczór. Pełna tajemnicy i zagadek, fantastycznego i niespodziewanego dla czytelnika zakończenia. Muszę się Wam przyznać, że czytałam tę książkę już parokrotnie (od tych książek zaczęła się moja przygoda z czytaniem) i cały czas mogłabym się nimi zachwycać. Uwielbiam wracać co jakiś czas do twórczości Erici, nie tylko z sentymentu. Uważam, że jest jedną z lepszych „masowych” pisarek. Bohaterowie, pomimo przewijającego się gdzieś w trakcie morderstwa, romansu, nie są nachalni, przedstawieni w sposób arogancki i wulgarny. To właśnie różni książki Erici od Nory Roberts, która ma świetne pomysły, ale sposób ich prezentowania, wg mnie, pozostawia wiele do życzenia.
Serdecznie polecam Wam „Z ukrycia”. Na pewno nie będziecie się nudzić, a z ciekawością czekać na rozwiązanie zagadki.

Wciągająca, punkt odjęłam za brak motywu pierwszego morderstwa. Zabójca został odkryty, ale motywu tej zbrodni brak - bardzo nie lubię takich niewyjaśnionych elementów.

Historia trzech nastolatek, które przypadkiem odkrywają tajemnicę pary kochanków spotykających się w opuszczonym domu. Podglądanie ich podczas erotycznych zabaw zaczyna przeradzać się w obsesję, a kończy któregoś dnia morderstwem kochanki. Wszczęte śledztwo kończy się fiaskiem.
Po latach nierozwiązana sprawa wraca do nich jak bumerang, każda dostaje list z pogróżkami i historia zaczyna się od nowa.
Książka trzyma czytelnika w napięciu, mimo że w ok połowie można się już domyślić kto był sprawcą. Czyta się bardzo dobrze- polecam

Rewelacyjna książka trzymająca w napięciu od początku do końca. Erica Spindler wykonała świetną robotę, a zakończenie jest dla mnie po prostu szokujące. Zdecydowanie polecam, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Bardzo szybko się czyta, wciągająca. Historia trzech przyjaciółek, z których jedna ma swoją tajemnicę.

• Erica Spindler
  • Kryminał
  • Kryminały

Dodaj cytat z książki Z ukrycia