Z ukrycia

Wydawnictwo: Harlequin
niewinna ciekawość

Inne wydania

Trzy przyjaciółki Andie, Julie i Raven słyszą muzykę dobiegającą z domu, który wydaje się opuszczony. zaciekawione podchodzą bliżej i zaglądają przez okno...

Bożena | 2013-11-17
Przeczytana: listopad 2013

Często zdarza się, że przypadkowe doświadczenia - nierzadko spowodowane przez młodzieńczą ciekawość - mają ogromny wpływ na dalsze życie, całkowicie odmieniają naszą osobowość i psychikę, niekiedy nawet mogą doprowadzić do obsesji. Tak też się stało z trzema piętnastolatkami - Julie Cooper, Andie Bennet i Raven Johnson. Przyjaciółki pod wpływem chwili, wybujałej fantazji i niepohamowanej ciekawości zaczynają podglądać schadzkę kochanków - są świadkami dość perwersyjnego seksu jaki uprawia nieznana para. Dziewczyny są przerażone - Pan X całkowicie zawładnął Panią X - kochankowie balansują na krawędzi, ta niebezpieczna gra może się źle skończyć dla Pani X. Po kilku dniach policja znajduje we wskazanym przez Andie miejscu martwą kobietę. Śledztwo utknęło w ślepym zaułku a mordercy nigdy nie ujęto. Te wstrząsające wydarzenie było przez każdą z dziewczyn inaczej odebrane i miało silny wpływ na podejmowanie przez nie życiowych decyzji. Czy nastolatki nie zataiły prawdy? Czy aby na...

Ania | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Jest to moje drugie spotkanie z Ericą Spindler i przyznaje że udane.
Książka do połowy rozkręca się opisując trzy nastolatki,które zaciekawił tajemniczy mężczyzna pojawiający się w nocy w niezamieszkanym domu.Dziewczyny podglądają go widząc jak uprawia perwersyjny seks z nieznajomą kobietą.Dziewczyny są tym wstrząśnięte i jeszcze bardziej zafascynowane podglądaniem tych scen.Niestety pewnej nicy tajemnicza kobieta zostaje zabita,nastolatki są głównymi świadkami ale mordercy nie udaje się złapać.
Mija piętnaście lat podczas których dziewczyny ułożyły sobie zycie i nadal się przyjażnią.Niespodziewanie dostają tajemniczy list w którym jest wycinek z gazety o tamtej sprawie z przed lat.Czują się sprześladowane przez zabójcę.
Książka nabiera tempa,dosłownie aż trudno ją odłożyć na później.Zaskakująca akcja,nic nie jest tym,jakim się wydaje...

Ewelina229 | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Kupiłam sobie w prezencie pod choinkę, z efektem takim, że muszę znowu odwiedzić księgarnię ponieważ przeczytanej książki pod choinkę sobie nie dam :).

Trzy nastoletnie przyjaciółki, bliskie sobie niczym siostry, które zawsze są razem, od najmłodszych lat aż do pełnej dojrzałości. Zawsze gotowe by jedna drugiej pomóc i być.
W latach nastoletnich przez przypadek odkrywają, że w jednym z nie zamieszkanych domów potajemne schadzki urządzają sobie Pan i Pani X. Zwycięża ciekawość i dziewczynki zaczynają ich podglądać, aczkolwiek szybko okazuje się, że para spotyka się wyłącznie w celach seksualnych i w dodatku nie takich zwyczajnych.. są tutaj sznury, krzesło, szaliki. Z wypiekami na twarzy podglądają i spekulują co wydarzy się dalej. Niestety przez to wszystko zaczynają oddalać się od siebie, więc żeby nie stracić tego co budowały postanawiają przestać ( przynajmniej tak sobie obiecują).
Niestety Andy ciągnięta złymi przeczuciami wraca i z przerażeniem stwierdza, że stanie się coś...

basik | 2016-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sensacja

Książka bardzo fajna. Nie żeby zaraz perełka, ale dobrze się dała czytać.
Część pierwsza książki: trzy piętnastoletnie przyjaciółki podglądają pana i panią w intymnej sytuacji. Pani umiera. Przyjaciółki składają zeznania, ale zbrodnia nie zostaje wyjaśniona.
Część druga: mija 15 lat i zaczynają się dziać rzeczy wskazujące na to, że ktoś chce wrócić do tego, co było przed laty.

Dokładnie w połowie książki zgadłam, kto jest mordercą oraz przewidziałam z wielką dokładnością, co wydarzy się dalej. Zgadłam dosłownie wszystko. W drugiej połowie autorka jeszcze co chwilę sugerowała, jakie jest rozwiązanie, co mnie tylko utwierdzało w przekonaniu, że mam rację i rzeczywiście do końca miałam. Fajnie, bo nigdy mi się nie udaje ta sztuczka.
Normalnie uwielbiam być zaskakiwana rozwiązaniem. Tutaj nie byłam zaskoczona, ale okazało się, że tak samo uwielbiam uczucie zadowolenia z siebie i swojego talentu detektywistycznego.

Pod względem kryminalnym książka jest dobra lub nawet bardzo dobra....

Aniutka90 | 2012-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Erica Spindler to moja ulubiona pisarka. Jeśli mam ochotę na thriller z wyśmienitą fabuła ona jest nie zawodna. Z wielką chęcią i zaciekawieniem zabrałam się za książkę bowiem powieść wpasowuje się w modny teraz temat erotyki. Ale nie jest to erotyk – broń boże!
Mamy 3 najlepsze przyjaciółki, łączy je dozgonna i po grób przyjaźń. Jednak w wieku 15 lat są świadkami a raczej podglądaczkami mocno perwersyjnych łóżkowych scen pary, która kończy się śmiercią kochanki. Dziewczyny po 15 latach nadal się przyjażnią, ich relacje są niezachwiane. Jednak ktoś wie o ich tajemnicy i je szantażuje. Jak poradzą sobie teraz? Czy ich przyjaźń wytrzyma takie napięcie?
Od pierwszych stron wiedziałam – czułam że książka jest świetna! Postacie są mocno zarysowane, od razu lubimy każdą z osobna i razem. Każda ma inne życie, swoje problemy i kłopoty, współczujemy im. Jednak koniec jest nieprzewidywalny... Pani Spindler świetnie buduje napięcie, akcje, wodzi nas za nos co chwilę. Powieść ma 524 strony a...

Ania | 2015-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Podobała mi się pierwsza część dotycząca wydarzeń z przeszłości.
Intrygujące, zagadkowe morderstwo. Ciekawie nakreślone postaci trzech nastoletnich przyjaciółek, które stają się świadkami perwersyjnej gry seksualnej dwojga nieznajomych. Czytałam i zachwycałam się, jaki to świetny kryminał trafił w moje ręce.
Część druga, to krótko mówiąc totalna klapa. Już nawet nie chodzi o to, że domyśliłam się kto jest mordercą. Było bez pomysłu i bardzo przewidywalnie. Zaczęłam się zastanawiać, czy to jeszcze kryminał czy już romans. Doczytałam i odłożyłam na półkę z ulgą, że to już koniec.
Pierwsze spotkanie z autorką i raczej nie skuszę się na kolejne.

Kokosanka | 2014-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Bardzo żałuję, że przeczytałam opinię ( a nie było zaznaczone, że jest to spojler) jednej czytelniczki, która zdradziła zakończenie. Nie robi się takich rzeczy!!!! z tego też względu nie miałam frajdy w zgadywaniu, kto, co i jak. Samą powieśc oznaczyłabym jako obyczajową a nie kryminał, ale czyta się szybko, nie nudzi. Strach robi postac Raven, strasznie zaborcza, jeśli chodzi o swoje przyjaciółki- zakrawa to aż na chorobę. Można przeczytac, ale super ekscesów nie ma.

Marzin | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Zaskakująca intryga, zaskakujące zakończenie. Książka do połowy powoli się rozkręca ale póżniej nabiera tempa, niesamowitego tempa, nie można wprost oderwać się. Jak zawsze Erica nie zawiodła mnie.

nieznajoma | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Najlepsze!
Przeczytana: 14 lutego 2014

To jest niezmiernie ciekawe i dość niespotykane by spodobała mi się książka o takiej tematyce!

Nigdy nie sięgnęła bym po nią gdyby nie dziwne przyciąganie które nakłaniało mnie do jej przeczytania.

Trzy nastolatki, które zobaczyły zbyt wiele. Zwykłe przyjaciółki z przeróżnych rodzin znalazły się w miejscu którego nie powinny zobaczyć.

Trzy tak różne kobiety myślące, ze wiedzą o sobie wszystko a tak naprawdę nie wiedziały o sobie nic.

Pomysł wręcz genialny z którym aż to teraz jeszcze się nie spotkałam.

Zawarty w nim dreszczyk emocji i grom zagadek nakłania jeszcze bardziej do tego by w końcu odkryć jak zakończy się ta powieść.

Nie spodziewałam się takiego zakończenia.

A może jednak...

W głębi serca myślałam nad takim zakończeniem i z uśmiechem przyznaje, że to był dopełniający krok który dopełnił tą świetną książkę.

Naprawdę serdecznie ją polecam każdemu nawet i osobom które nigdy nie sięgnęły by po książce o takim temacie.

kasandra_85 | 2012-04-17
Przeczytana: kwiecień 2012