Z ukrycia

Wydawnictwo: Harlequin
niewinna ciekawość
literatura piękna

Trzy przyjaciółki Andie, Julie i Raven słyszą muzykę dobiegającą z domu, który wydaje się opuszczony. zaciekawione podchodzą bliżej i zaglądają przez okno...

Karolina | 2019-04-23

Kiedy trzy przyjaciółki słyszą tajemniczą muzykę, nie zdają sobie jeszcze wtedy sprawy z tego, jak diametralnie zmieni się ich życie. Muzyka prowadzi ich do nowo wybudowanego, nie zamieszkałego jeszcze przez nikogo domu. Cała trójka ogląda rozgrywaną przez tajemniczą parę seksualną grę. Niedługo potem policja odkrywa w domu zwłoki kobiety. Dziwna i tajemnicza historia śmierci nie zostaje rozwiązana. Kilkanaście lat później morderca znów się pojawia. Tajemnicze listy, śmierć jednej z przyjaciółek, to tak naprawdę początek gry, którą rozgrywa morderca z przeszłości..
„Z ukrycia” to świetna książka, tak naprawdę na jeden wieczór. Pełna tajemnicy i zagadek, fantastycznego i niespodziewanego dla czytelnika zakończenia. Muszę się Wam przyznać, że czytałam tę książkę już parokrotnie (od tych książek zaczęła się moja przygoda z czytaniem) i cały czas mogłabym się nimi zachwycać. Uwielbiam wracać co jakiś czas do twórczości Erici, nie tylko z sentymentu. Uważam, że jest jedną z lepszych...

Agnieszka | 2019-03-11
Przeczytana: 21 marca 2019

Kolejna dobra pozycja. Polecam.

gwiazdka | 2019-02-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 24 lutego 2019

Nie wiem, jak określić gatunek, do którego mogłabym zaliczyć tę książkę, bo żaden mi nie pasuje. W ogóle dużo rzeczy mi tutaj nie pasuje. Wykonanie najbardziej. Spindler nie zabłysła w tym wypadku mistrzowskim warsztatem. W pierwszej chwili nie podobała mi się za bardzo część powieści dotycząca 1983 roku, potem, z perspektywy całości, wydała mi się najbardziej interesująca. Romans w przypadku tej konkretnej pozycji jest przesłodzony- jak to bywa często w tak zwanych thrillerach romantycznych. Problem w tym, że szwankuje też część sensacyjno/ kryminalno/ thrillerowa. Długo jest rozwlekła, w zasadzie nie istnieje, a potem już wszystko jest jasne, zero napięcia. W dodatku jedna, czy dwie sprawy nie zostały do końca wyjaśnione i nie dopracowane.

Oczywiście książka jest przewidywalna, ale żal największy mam jeszcze za coś innego- za strefę psychologiczną. Postaci wołają o pomstę do nieba, a już opis pracy psychiatry to dowód zupełnego barku pojęcia o tym zawodzie, dla mnie rzecz...

Cathy | 2018-10-30
Przeczytana: 2013 rok

Dawno przeczytana, a niekiedy jeszcze wracam pamiecia do niej.
Warto przeczytac!

Czytelniczka | 2018-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Trzy przyjaciółki, mieszkanie oraz para kochanków. Nastolatki podglądające przez okno romans, który kończy się morderstwem. Jako dojrzałe kobiety muszą się stawić ponownie twarzą w twarz z tą historią.
Poruszane są wątki miłości, przyjaźni, lojalności oraz... kłamstwa.
"Z ukrycia" jest jedną z tych książek, które po wzięciu do rąk ciężko odłożyć. Ciężkie są pierwsze 2-3 rozdziały, a przynajmniej dla mnie takie były. Natomiast to co się dzieje później... Cieszę się, że nie odłożyłam tej pozycji po pierwszym rozdziale.
Książka wciąga, pożera, pochłania cały Twój wolny (a nawet i czasami zajęty) czas.
Napisana lekko, ale potrafi poruszyć i wzbudzić duży dreszczyk emocji.
Polecam całym sercem.

RasTen OlO | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Elo!

Jestem pod wrażeniem, dzieje się! Nie zdradzając za dużo chciałbym zwrócić uwagę na umiejętność dobrania przez autorkę charekterów trzech przyjaciółek będących początkowo nastolatkami oraz ich przemianę w dorosłym życiu. Pierwsza część lekko sugerowała mi powieść dla natolatek, które wkraczają w wiek dojrzewania szczególnie Julie. Natomiast druga część to zaskoczenie bo znajdziemy w niej wszystko co w pełni rekompensuje ten jeden z łagodniejszych wstępów do kryminałów.

Podsumowując, jeśli przeczytamy całośc nie można mówić o straconym czasie!

Pozdrawiam, 3majta się!:D

Grażyna | 2018-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Książka ciekawa, szybka akcja, zaskakujące zakończenie.

pola84 | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

To kolejna książka Spindler, którą przeczytałam. I nie była najgorsza. Trochę mi się dłużyła. Jak dla mnie fabuła była trochę przeciągnięta, a finał był iście z amerykańskich dreszczowców ;) Mimo wszystko uważam kryminał za jeden z lepszych Spindler.

Martunia887 | 2018-04-30
Przeczytana: kwiecień 2018

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza część książki opisuje wydarzenia z przeszłości, natomiast druga część opisuje teraźniejszość. Początek pierwszej połowy jest nudny. Akcja rozkręca się dopiero w drugiej części pierwszej połowy. Analogicznie w drugiej połowie. W sumie połowa książki była nudna, ale te wciągające momenty wszystko rekompensowały.

Basia | 2018-01-17

Ja tę książkę poznałam jako "Niewinna ciekawość" i rozpoczęłam jej czytanie nic o niej nie wiedząc, za to z bardzo pozytywnym nastawieniem do autorki. To pozytywne nastawienie pozwoliło mi dosłownie przebrnąć przez pierwszą połowę. Co mnie zniechęciło? Nie cierpię pseudopsychologicznego bełkotu, w którym ludzkie zachowania są zero-jedynkowe. Na jakiś jeden bodziec odpowiadamy bardzo zdecydowaną reakcją, oczywiście te związki są widoczne jak na dłoni. Co więcej mamy uraz główny i absolutnie nie wolno myśleć o pobocznych czy też jakiejś jego złagodzonej wersji. W drugiej części przeszkadzało mi to, że albo następowało cudowne, nagłe i całkowite wyleczenie albo też obłęd i człowiek dochodził do ostateczności. A już psychiatra, psychoterapeuta bez jakiejkolwiek terapii własnej... Jeśli ktoś jednak potraktuje to jako zwykły thriller o mocnym zabarwieniu erotycznym to z pewnością może mu przypaść do gustu. W moim zdecydowanie nie jest.