Śnieżyca

Tłumaczenie: Barbara Osuchowska
Seria: Bestsellers
Wydawnictwo: Harlequin
Snowfall

Grudzień na Manhattanie. Padający bez ustanku śnieg zasypuje miasto - i przykrywa kolejne ciała zamordowanych kobiet. Makabryczne przesłanie od szalonego mordercy... W luksusowym apartamencie na najwyższym piętrze eleganckiego gmachu, Caitlin Bennett, autorka bestsellerowych thrillerów, drży ze strachu, ściskając w dłoniach ostatni z serii listów od "wielbiciela"-psychopaty. Już dłużej nie może znieść narastającego w niej lęku, godzi się więc na obecność w swoim domu ochroniarza - byłego policjanta - Connora "Maca" McKee. Dzięki niemu Caitlin powoli odzyskuje poczucie bezpieczeństwa. Pojawia się także miłość, przed którą oboje bronią się ze wszystkich sił. Wkrótce policja odkrywa kolejne dwie ofiary. Martwe kobiety są uderzająco podobne do Caitlin. Wszyscy zaczynają rozumieć, że prawdziwym celem ataku szaleńca jest właśnie ona. Tymczasem morderca szykuje się do wykonania wyroku na swojej ostatniej ofierze...

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2002

źródło okładki: Harlequin Enterprises

Mika220 | 2015-04-29
Na półkach: 2015 r., Przeczytane

Muszę obniżyć ocenę tej książki. Moim zdaniem mocno średnia. Wahałam się między 4 a 5, ale jednak 4. Czytałam tę książkę pod koniec stycznia, ale teraz dodaję opinię. Dobrze jednak pamiętam, że średnio przypadła mi do gustu. Lubię czasem lekkie thrillery z romansem czy ogólnie same romanse, nie przeszkadza mi jak są czasem trochę przesłodzone, wyidealizowane. No i tak czasem fajnie je poczytać, ale tutaj był to i dość słaby/przeciętny kryminał, a zupełnie słaby wątek romansowy, bardzo przesłodzony, już dla mnie przesadzony o wiele. Czytałam parę właśnie thrillerów takich lekkich, ale w żadnym wątek romansowy chyba nie był aż tak przesłodzony - chyba, że w typowym Harleqiunie, który kiedyś czytałam i takiego typowego nie mam ochoty już czytać, oj raczej nie. Styl autorki też taki średni, dobrze napisała osoba niżej, że bardziej jak nastolatki, a nie pisarki.

Nie wymagam wiele od lekkich książek, lubię je, ale wiadomo i one trzymają pewien poziom, są lekkie, ale nie zawsze aż tak...

lacerta | 2012-09-04
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2012

Wątek kryminalny bardzo mi się spodobał. Szkoda, że cała książka nie była tak dobra. Wątek miłosny za to był strasznie słodki, aż wszystko się lepiło, coś wręcz koszmarnego. Główna bohaterka taka twarda, a mimo to ciągle mdlała, ciągle płakała co strasznie mnie irytowało. Osobowość Maca też bardzo mdła.
Po opisie książki spodziewałam się czegoś ciekawego i intrygującego, ale całość była zupełnie bez polotu, mdła i pod koniec już strasznie irytująca.

Renata | 2012-05-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Świetna książka wręcz powiedziałabym 'klasyczna' . Choć od połowy książki, można się było domyślić co i jak, to jednak bardzo zaskakująca i niesamowicie wciągająca.

ewel70 | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Nie mam najmniejszych wątpliwości- fenomen! Nie brakuje w niej niczego: poznajemy zachowania i charaktery wszystkich bohaterów, wiemy co myślą i co czują. Zaskakująca pod każdym względem. Szybko się czyta. Nie mogłam się od niej oderwać.

Godna polecenia tym, którzy uwielbiają wątki kryminalne :)

maggie | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Po "Pamiętaj", które mnie rozczarowało, dałam Sharon Sali jeszcze jedną szansę w postaci tej książki.Na próżno! Książka jest przesłodzonym harlekinem z kryminałem w tle.Wątek kryminalny byłby może i interesujący, gdyby nie to amatorskie wykonanie.Styl autorki oscyluje gdzieś w granicach 13-14 latki.Romans do bólu "brazylijski", te ochy i achy, jedzenie sobie z dzióbków - coś obrzydliwego.Oczywiście główni bohaterzy są mądrzejsi od policji, wskazują jej tropy i sami odkrywają kto stoi za całą intrygą.Wszystko pisane językiem nastolatki.Nie polecam!

Anianka | 2011-12-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminał, Romans

Każdy wzdrygnąłby się, gdyby przeczytał słowa: „Będziesz cierpiała za grzech”. W końcu któż z nas nie zgrzeszył choć raz? A nie jest to list od organizacji katolickiej. Mnie serce stanęłoby ze strachu. Nic więc dziwnego, że Caitlin – bohaterka książki - się przeraziła. A podobnych listów dostała już dwadzieścia.
Caitlin Bennet jest pisarką thrillerów. Trzeba dodać, że świetnych. I jak każda osoba publiczna ma też wrogów. Ten konkretny dręczy ją nienawistnymi anonimami. W końcu jednak wysyłanie anonimów mu nie wystarcza. Caitlin zostaje pchnięta na przejściu dla pieszych wprost pod koła ciężarówki. Dreszcz mnie przeszedł, gdy czytałam fragment o zobaczeniu swojego odbicia w zderzaku.
Kobieta ląduje w szpitalu. Jej najlepszy przyjaciel i zarazem wydawca postanawia zapewnić jej ochronę. Nie ufa jednak nikomu poza swojemu przyrodniemu bratu – Connorowi „Macowi” McKee (ci Szkoci mają coś w sobie). Jest jednak jeden problem. Najbliżsi sercu Aarona nie przepadają za sobą. Na szczęście...

zuza014 | 2012-06-04

Świetna książka. Niestety autorka wszystkie swoje dzieła pisze i nawet kreuje bohaterów w podobny sposób. Nie mówiąc o fabule. Pomimo to "Śnieżyca" jest najlepsza. Polecam. :)

Donna | 2012-03-27
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Sharon Sala to kobieta o wyjątkowym talencie pisarskim. Jej pierwsza książka została wydana bardzo szybko, wręcz niespodziewanie, ale od razu podbiła serca czytelników. Jej debiutancka powieść "Nieśmiertelni" już po paru dniach trafiła na listę bestselerów New York Timesa oraz USA Today, co wcale nie jest wielkim zaskoczeniem.
"Śnieżyca" to kryminał jakich jest mało: zaskakująca, pełna zwrotów akcji, a także wiadomości, po które sami byśmy nie sięgnęli. Czytając przeniosłam się w tajemniczy świat C.D. Bennett i nadal nie potrafię z niego wrócić, ponieważ wszystko było dopracowane.
Główna bohaterka jest wziętą pisarką powieści kryminalnych i pewnym momencie zaczęłam utożsamiać ją z Sharon Sala. Patrząc wstecz ten pomysł wydaje się być absurdalny, jednak w powieści przeczytałam wiele fragmentów opowiadających o tym jak powstaje taka książka. C.D.Bennett nie szczędziła komentarzy swojemu ochroniarzowi, a słowa, które wypowiadała dawały mi wiele do myślenia. I gdybym mogła nadal...

Serpentina | 2012-09-21

Dla mnie bomba, tak że przeczytałam ją aż 3 razy:)
Nie wiem czy spodoba się miłośnikom klasycznych thrillerów...bo nie do końca takowy przypomina. Są anonimy z pogróżkami, niemiłe "niespodzianki", jest oczywiście też i morderca oraz jego potencjalna ofiara, ale brakuje napięcia, brutalności oraz dreszczyku emocji z prawdziwego zdarzenia. Jest natomiast romans, z którego rodzi się głębokie (właściwie nie rodzi się, a rozkwita istniejące, dobrze skrywane)uczucie. Wydaje się, że autorka bardziej skupiła się na wątku "uczuciowym", aniżeli na wątku "kryminalnym". Na pierwszy rzut oka książka przypomina tzw. harlequin, zwyczajną powiastkę o miłości, ale według mnie to tylko pozory...bo coś w tej książce jest takiego...jakiś magnes, bardzo silny magnes...

Gorąco polecam!!!

Wiola | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Książka całkiem w porządku. Szybko i przyjemnie się ją czyta. Wciągnęła mnie. Moim zdaniem zakończenie było zaskakujące. Minusem tej powieści było to że Mac i Caitlin strasznie sobie słodzili i to mnie irytowało. :/