Śnieżyca

Okładka książki Śnieżyca Sharon Sala
Okładka książki Śnieżyca
Sharon Sala Wydawnictwo: Harlequin Seria: Bestsellers kryminał, sensacja, thriller
Bestsellers
Snowfall
Harlequin
2002-01-01
2002-01-01
Barbara Osuchowska
zima ofiary miłość ochrona strach pisarka wieżowiec psychopata morderca szaleniec

❄️🔍 Recenzja książki "Śnieżyca" by Sharon Sala 🔍❄️

Hej, miłośnicy literatury kryminalnej! Dziś zabieram Was w świat mroźnego Manhattanu, gdzie padający śnieg skrywa mroczne tajemnice w powieści "Śnieżyca" autorstwa Sharon Sala. Ta intrygująca opowieść obiecuje emocje, zagadki i romans, ale niestety, nie wszystko zagrało idealnie.

Opowieść rozgrywa się w zimowej scenerii na Manhattanie, gdzie seria morderstw zostaje zakryta spadającym śniegiem. W centrum wydarzeń znajduje się Caitlin Bennett, autorka thrillerów, która staje się celem psychopatycznego mordercy. W obliczu zagrożenia zwraca się o pomoc do ochroniarza i byłego policjanta Connora "Maca" McKee. Czy ich wspólna walka przeciwko mrocznym siłom połączy ich bardziej niż tylko strach?

Jednym z mocnych punktów tej powieści jest z pewnością wyjątkowa atmosfera zimy i śnieżnych ulic Manhattenu, które nadają opowieści dodatkowej warstwy tajemniczości. Autorka ma zdolność kreowania napięcia i chwytania czytelnika w sidła kryminalnej intrygi, co przekłada się na chwile pełne dreszczyku emocji.

Jednakże, choć pomysł miał ogromny potencjał, wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Wątek kryminalny, mimo początkowej intrygi, rozwinął się w sposób przewidywalny i nieco schematyczny. Postacie, mimo że miały szansę stać się złożonymi jednostkami, często wydają się płaskie i niewyraźne, utrudniając czytelnikowi w pełni zanurzenie się w ich emocjach i motywacjach.

Wątek romansu między Caitlin a Macem, choć zapowiadał się jako gorący i namiętny, również pozostaje na powierzchni. Rozwój ich relacji jest czasem zbyt gwałtowny i mało przekonujący, co sprawia, że trudno wczuć się w ich uczucia.

Podsumowując, "Śnieżyca" to opowieść z pewnym potencjałem, ale niestety, nie wykorzystanym w pełni. Chociaż tajemnicza aura zimowego Manhattanu przyciąga uwagę, wątek kryminalny i romantyczny pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli jesteście fanami kryminałów, które skupiają się na emocjach i atmosferze, to ta książka może wam przypaść do gustu, jednakże warto być przygotowanym na pewne niedociągnięcia.

Ocena, którą przyznaję tej książce to 3/10. Mimo pewnych wad warto dać jej szansę, jeśli lubicie spędzać zimowe wieczory z kryminalnymi zagadkami i lekturami pełnymi napięcia.

❄️🔍 Recenzja książki "Śnieżyca" by Sharon Sala 🔍❄️

Opowieść rozgrywa się w zimowej scenerii...

autorka kryminałów zaczyna otrzymywać niepokojące anonimy,giną podobne do niej kobiety kobiety i wkracza do akcji były policjant.książka to romans z dreszczykiem.

Książkę fajnie się czyta, szkoda że tak szybko można się zorientować kto jest przesladowcą.

Życie powinno być najcenniejszym darem. Często jednak tak nie jest i tak się zastanawiam co kryje się w głowie mordercy/ osoby która psychicznie znęca się nad ofiarą. Książek o stalkerach przeczytałam już kilka i za każdym razem zgłębiając się w lekturę mam gęsią skórkę. Może to zbyt bujna wyobraźnia a może po prostu przerażają mnie takie dzieła.

Sama książka jest bardzo wciągająca. To moje już drugie dzieło przeczytane tejże autorki i jak najbardziej polubiłam Jej twórczość. Świetnie połączony wątek kryminalny z romantycznym. Oczywiście nie brakuje tu odrobiny miłości i przywiązania do drugiej osoby. Lektura jest bardzo ciekawa, mimo, że temat w niej poruszany nie należy do najłatwiejszych to samą pozycję czytelniczą dosłownie pochłania się w jeden wieczór.
POLECAM

Sama książka jest bardzo...

Książka całkiem w porządku. Szybko i przyjemnie się ją czyta. Wciągnęła mnie. Moim zdaniem zakończenie było zaskakujące. Minusem tej powieści było to że Mac i Caitlin strasznie sobie słodzili i to mnie irytowało. :/

Muszę obniżyć ocenę tej książki. Moim zdaniem mocno średnia. Wahałam się między 4 a 5, ale jednak 4. Czytałam tę książkę pod koniec stycznia, ale teraz dodaję opinię. Dobrze jednak pamiętam, że średnio przypadła mi do gustu. Lubię czasem lekkie thrillery z romansem czy ogólnie same romanse, nie przeszkadza mi jak są czasem trochę przesłodzone, wyidealizowane. No i tak czasem fajnie je poczytać, ale tutaj był to i dość słaby/przeciętny kryminał, a zupełnie słaby wątek romansowy, bardzo przesłodzony, już dla mnie przesadzony o wiele. Czytałam parę właśnie thrillerów takich lekkich, ale w żadnym wątek romansowy chyba nie był aż tak przesłodzony - chyba, że w typowym Harleqiunie, który kiedyś czytałam i takiego typowego nie mam ochoty już czytać, oj raczej nie. Styl autorki też taki średni, dobrze napisała osoba niżej, że bardziej jak nastolatki, a nie pisarki.

Nie wymagam wiele od lekkich książek, lubię je, ale wiadomo i one trzymają pewien poziom, są lekkie, ale nie zawsze aż tak przesłodzone. Tutaj moim zdaniem przesada. Fakt ten wątek kryminalny trochę lepszy, dlatego te 4/10 może być, ale całościowo nie porywa, raczej czekałam aż się skończy niż czułam się zaciekawiona. A tego wątku kryminalnego dużo nie ma, a cóż, przy tak mdłym wątku romansowym lepiej jakby proporcje były trochę odwrócone. No mocno średnio, podobno inne książki autorki są lepsze, ale na razie po tej może się bardzo do nich nie garnę. Nieszczególnie więc polecam, moim zdaniem jest dużo lepszych romansów i thrillerów z romansem, więc według mnie lepiej sięgnąć po coś innego.

Po "Pamiętaj", które mnie rozczarowało, dałam Sharon Sali jeszcze jedną szansę w postaci tej książki.Na próżno! Książka jest przesłodzonym harlekinem z kryminałem w tle.Wątek kryminalny byłby może i interesujący, gdyby nie to amatorskie wykonanie.Styl autorki oscyluje gdzieś w granicach 13-14 latki.Romans do bólu "brazylijski", te ochy i achy, jedzenie sobie z dzióbków - coś obrzydliwego.Oczywiście główni bohaterzy są mądrzejsi od policji, wskazują jej tropy i sami odkrywają kto stoi za całą intrygą.Wszystko pisane językiem nastolatki.Nie polecam!

Nie mam najmniejszych wątpliwości- fenomen! Nie brakuje w niej niczego: poznajemy zachowania i charaktery wszystkich bohaterów, wiemy co myślą i co czują. Zaskakująca pod każdym względem. Szybko się czyta. Nie mogłam się od niej oderwać.

Godna polecenia tym, którzy uwielbiają wątki kryminalne :)

Godna polecenia tym, którzy uwielbiają wątki kryminalne :)

Dla mnie bomba, tak że przeczytałam ją aż 3 razy:)
Nie wiem czy spodoba się miłośnikom klasycznych thrillerów...bo nie do końca takowy przypomina. Są anonimy z pogróżkami, niemiłe "niespodzianki", jest oczywiście też i morderca oraz jego potencjalna ofiara, ale brakuje napięcia, brutalności oraz dreszczyku emocji z prawdziwego zdarzenia. Jest natomiast romans, z którego rodzi się głębokie (właściwie nie rodzi się, a rozkwita istniejące, dobrze skrywane)uczucie. Wydaje się, że autorka bardziej skupiła się na wątku "uczuciowym", aniżeli na wątku "kryminalnym". Na pierwszy rzut oka książka przypomina tzw. harlequin, zwyczajną powiastkę o miłości, ale według mnie to tylko pozory...bo coś w tej książce jest takiego...jakiś magnes, bardzo silny magnes...

Gorąco polecam!!!

Dla mnie bomba, tak że przeczytałam ją aż 3 razy:)

Wątek kryminalny bardzo mi się spodobał. Szkoda, że cała książka nie była tak dobra. Wątek miłosny za to był strasznie słodki, aż wszystko się lepiło, coś wręcz koszmarnego. Główna bohaterka taka twarda, a mimo to ciągle mdlała, ciągle płakała co strasznie mnie irytowało. Osobowość Maca też bardzo mdła.
Po opisie książki spodziewałam się czegoś ciekawego i intrygującego, ale całość była zupełnie bez polotu, mdła i pod koniec już strasznie irytująca.

Po opisie książki spodziewałam się czegoś ciekawego i intrygującego,...

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał