Historia jest wspólna. Jan Paweł II Wielki a dziedzictwo Rzeczypospolitej Wielu Narodów i Europy Środkowo-Wschodniej

Wydawnictwo: Instytut Europy Środkowo-Wschodniej
historyczna

(red. red. Jerzy Kłoczowski, Grzegorz Głuch) Wybór Kardynała Karola Wojtyły na Papieża był początkiem przełomowych zmian o charakterze politycznym, społecznym i religijnym na obszarze krajów Europy środkowo-Wschodniej. Nauczanie i postawa Jana Pawła II są powszechnie uznawane za czynniki, które przyczyniły się do uruchomienia zmian, których finałem był rozpad komunistycznego systemu...

(red. red. Jerzy Kłoczowski, Grzegorz Głuch)

Wybór Kardynała Karola Wojtyły na Papieża był początkiem przełomowych zmian o charakterze politycznym, społecznym i religijnym na obszarze krajów Europy środkowo-Wschodniej. Nauczanie i postawa Jana Pawła II są powszechnie uznawane za czynniki, które przyczyniły się do uruchomienia zmian, których finałem był rozpad komunistycznego systemu uzależnienia narodów i państw naszego regionu Europy.