Poznański czerwiec 1956. Pierwszy bunt społeczeństwa w PRL

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Opublikowane dotąd pozycje o Poznańskim Czerwcu zawierają opisy i oceny wybranych zagadnień, zarysy dziejów, zbiory materiałów źródłowych i wspomnień. Zadaniem niniejszego opracowania jest całkowite ujęcie problematyki, wzbogacenie dotychczasowej wiedzy o udostępnione w ostatnich latach materiały źródłowe i oddanie w ręce Czytelników pierwszej monografii poznańskiego buntu z czerwca 1956 roku. Spis treści: Geneza buntu Strajk i demonstracja Demonstracja siły zbuntowanych poznaniaków Walki demonstrantów z Wojewódzkim Urzędem Bezpieczeństwa Stosunek władz, społeczeństwa i zagranicy do poznańskiego buntu Represje

Piotr_O | 2016-06-19
aniulek84_84 | 2015-06-09