Dzieje Wągrowca

Cykl: Dzieje Miast Wielkopolski (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo WBP
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
marta_per

Historia Wągrowca od czasów najdawniejszych aż po współczesne.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Trudno laikowi oceniać szczegółowo merytoryczną stronę tego typu książek, jednak ta wydaje się opracowana bardzo szczegółowo, poparta bogatą bibliografią, mapami i fotografiami. Streszcza historię miejsca i ukazuje potencjał jaki kierował miasto w takim, a nie innym kierunku rozwoju. Niestety wydana w latach '90 w dużej mierze straciła na aktualności co do czasów najnowszych.

Osobiście brak mi większej ilości informacji na temat rodziny Przybyszewskich i Jakuba Wujka. Mogłyby to być naprawdę ciekawe historie! Wiem, wiem... Takie minusy wszelkich "dziejów w pigułce". Jednak dzięki tej książce poszukam ciekawych biografii lokalnej i krajowej legendy - Jakuba Wujka oraz historii tłumaczenia Biblii.

Polecam zapalonym lokalnym historykom i osobom szukającym konkretnych informacji. Książka zdecydowanie dla pogłębienia, czy uporządkowania wiedzy, nie zaś dla rozrywki.

Marta | 2017-05-15