Rzeźnik

Okładka książki Rzeźnik John Lutz Patronat LC
Okładka książki Rzeźnik
John Lutz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Frank Quinn (tom 2) Seria: Zabójcza seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Johna Lutza wywoływanie dreszczy

Link do recenzji

520 13 24

O wiele lepsza od pierwszej części. Akcja została bardzo podobnie poprowadzona jak w "Mroku" jednak bardziej trzymała w napięciu. Może nie wszystko zostało do końca przemyślane ale i tak bardzo przyjemnie się czytało.

Ponowne spotkanie z Quiennem, Pearl i Feedsem. Tym razem seryjny morderca jest o wiele bardziej okrutny niż ten z części 1.

Czyta się dobrze, niby zaskoczenia nie ma co do mordercy, ale końcówka nie daje mi spokoju....

Jeden z lepszych kryminałów jaki kiedykolwiek przeczytałam. Pojedynek detektywa Quinn'a z tytułowym rzeźnikiem. Morderca jest cały czas o krok przed policjantami. Dlaczego zabija brunetki ? Jedyny zarzut jaki mam do tej książki to dlaczego zakończenie nie jest do końca wyjaśnione ? :(

Całkiem przyjemny kryminał, choć wydaje się nieco niedopracowany.

Bardzo krwawa to przypowieść, a ja od czasu do czasu takie lubię, dlatego tą pozycję mogę polecić na letnie leniuchowanie, albo jesienne słotne wieczory.

Na półkach: , , , ,

Mimo że zapewniałam,jakoby nie mam ochoty po pierwszym tomie cyklu na kolejne,to jednak zmieniłam zdanie i sięgnęłam po drugą część.I naprawdę się nie zawiodłam.Przy "Rzeźniku" dostałam chociaż niezłą porcję strachu.Pewnie dlatego,że to brutalny i trzymający za gardło thriller,od którego nie można się oderwać na zbyt długi czas.John Lutz przekupił mnie tą historią i mam...

Tytuł odzwierciedla to co dzieje się w książce, bardzo mocny kryminał/thriller, wciągający i trzymający w napięciu do ostatniej strony.
Frank Quinn, były glina wraz ze swoim zespołem śledczych, ma za zadanie dopaść brutalnego mordercę ... tropy wiodą w przeszłość.

Na półkach: , , , ,

Świetna tak jak i pierwsza część. Już nie mogę się doczekać kiedy przeczytam kolejną.

Pierwszą moją książką Lutza była powieść Seryjny i całkiem dobry thriller z niego wyszedł. Kiedy zobaczyłem opis powieści Rzeźnika postanowiłem wziąć i przeczytać. Historia opowiada o grupie specjalnej powołanej do makabrycznego zabójstwa i jego rozwiązaniu. Niestety sprytny morderca nie zostawia śladów, a sama policja nie ma punktu zaczepienia.
Powieść z wieloma wątkami....

Na podobnym poziomie co pierwsza, czyli bardzo przeciętna, ale da się przeczytać, jeżeli nic innego nie ma się pod ręką.

• E-book
  • Ebooki