Psychopata

John Lutz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Frank Quinn (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Twist
Prószyński i S-ka
Twist
Frank Quinn (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Bartosz Kurowski

Pierwszy przeczytany kryminał Johna Lutza i jakoś szału nie zrobił. Zapowiadało się lepiej, niż się skończyło.

Jest to moja piąta pozycja tego autora. Chociaż uważam, że jest kiepskim pisarzem, to i tak, co jakiś czas, biorę się za kolejną książkę. Niestety większość jego "dzieł" (oprócz szału, który zrobił na mnie ogromne wrażenie), sprowadza się do podobnej fabuły. Autor opracował pewien szablon, według którego pisze powieści będące kalkami poprzednich. Psychopata nie różni się...

Schematyczny i przewidywalny produkcyjniak – kolejny kryminał o kolejnym seryjnym mordercy, co stanowi chyba specjalność autora. Lektura co prawda lekka i wchodząca bez problemu, ale monotonna i bezbarwna. Ale czego więcej można się spodziewać, gdy znany rzemieślnik bierze się za tak wyświechtany temat? Wszystko tu jest łatwe do odgadnięcia, brak zaskoczenia i polotu.

Szczerze? Trochę się wynudziłam. Szczególnie w drugiej części książki. Nie jest to zły kryminał, jednak w pewnych aspektach nie do końca dopracowany oraz irytujący.

"Psychopata" to 8. część serii o detektywie Franku Quinnie, który tropi seryjnych morderców, nękających mieszkanki Nowego Jorku. Jak wszystkie tomy tego cyklu, tak i ta stanowi świetną dawkę kryminału w stylu Lutza: wyraziste postaci, tajemnicza historia mordercy, tragedia bezbronnych ofiar, szybka akcja, szczypta sarkastycznego humoru i wciągający wyścig detektywa z...

To moja pierwsza lektura tego autora. Całkiem dobry kryminał, czyta się bardzo dobrze, choć nieco rozczarowało mnie zakończenie.

Książka zupełnie z łapanki. Nawet nie wiedziałam,że to jakiś cykl.
Mamy więc historię pewnego człowieka nakreśloną od samego początku,czyli od niefortunnych narodzin. Fabuła dwuliniowa, co jakiś czas przeskakujemy do przeszłości,żeby się zaznajomić z osobowością Psychopaty.
Ekipę detektywów poznałam w trakcie,w sumie bez poprzednich części można szybko się zorientować kto...

Thriller trzyma w napięciu bardzo...wciągający i znakomity, akcja dynamiczna, od pierwszej strony wciąga, daje dużo emocji wywołuje niesamowicie dreszcze.
Doskonały naprawdę mnie się podobał pochłonęłam go szybko.

2059

Już przewracając stronę tytułową wiadomo, że psychopata nie ma najmniejszych szans, stoi na przegranej pozycji. Frank Quinn i jego ekipa kontra brutalny morderca kobiet, wynik konfrontacji może być tylko jeden. Jak poprzednich siedem.

Nowy York. Kolejna niebieskooka, o blond włosach piękność zostaje brutalnie zamordowana przez tajemniczego oprawcę. Morderca nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jak świadkowie relacjonują, mężczyzna jest przeciętny, nie grzeszy urodą. Potrafi jednak niepostrzeżenie przemknąć się do świata swojej ofiary. Robi to szybko, postępowo, ale z wyczuciem. Wie, jak podejść do swojej...

• E-book
  • Ebooki
  • John Lutz
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • Ebook
  • Moje