6 (279 ocen i 62 opinie) Zobacz oceny
Red 1-2-3
Ag2S

Nowy literacki kryminał autora zekranizowanego bestsellera W słusznej sprawie. „Nie znacie mnie, ale ja znam was. Postanowiłem was nazwać: Czerwony Kapturek numer 1, Czerwony Kapturek numer 2, Czerwony Kapturek numer 3. Wiem, że wszystkie zagubiłyście się w lesie. I tak jak dziewczynka z bajki zostałyście wybrane na śmierć”. Wilk Trzy kobiety: Pięćdziesiąt jeden lat. Trzydzieści trzy....

Nowy literacki kryminał autora zekranizowanego bestsellera W słusznej sprawie.

Wilk

Trzy kobiety: Pięćdziesiąt jeden lat. Trzydzieści trzy. Siedemnaście. Lekarka. Nauczycielka. Licealistka. Wszystkie są nieszczęśliwe.
Wszystkie są rude. I wszystkie dostają ten sam list. Odtąd ich życiem zaczyna rządzić strach. Wilk śledzi je i pisze swoją
nową powieść... o polowaniu na Czerwone Kapturki. Czeka na właściwą chwilę, żeby przeprowadzić mistrzowski plan. Tylko nie przewidział, że ofiara nie zawsze jest ofiarą...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Alicja | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

"Czy można zabić kogoś niepewnością?" (str 392)
Odpowiedź na to pytanie znajdziemy zagłębiając się w ciekawy i trzymający w napięciu thriller Johna Katzenbacha.
Na scenie po jednej stronie występują trzy kobiety w różnym wieku o różnej profesji, które połączyły 4 fakty: były rude, bezbronne,zostały wybrane na śmierć, otrzymały list od mordercy.Samotna pani doktor z nałogami trzymanymi w tajemnicy,nauczycielka, której życie legło w gruzach i uczennica pragnąca anonimowości.Po drugiej stronie pisarz planujący zbrodnię doskonałą, idealne zabójstwo, coś co zostanie w pamięci pokoleń na długie lata i przyniesie mu nieśmiertelną sławę.
"Stworzyć. Wykonać. Uciec" to motto bohatera, do którego po latach dodał jeszcze jedno słowo "Napisać o tym" (str 15). Do wypełnienia zadania przygotowuje się niezwykle starannie,miesiącami obserwując swoje ofiary, zbierając o nich informacje. Ta jego perwersyjna obsesja planowanej zbrodni opracowana z pedantyczną dokładnością i precyzją w szczegółach...

itysiek_reads | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Od dawna chciałam przeczytać tę książkę, wydawało mi się, że jest naprawdę świetna, a na dodatek cena na okładce książki, 44,80, kazała sądzić, że się nie zawiodę. Ale jednak nie jest to najlepsza pozycja. Pomysł owszem ciekawy, trzy Kapturki w roli ofiary, zamiar zabójstwa oparty na prawdziwej i nieocenzurowanej wersji bajki o Czerwonym Kapturku, w którym ginie on z "rąk" lub raczej "łap" Wielkiego Złego Wilka. Swoją drogą bardzo irytowała mnie ta nazwa przewijająca się ciągle przez książkę, tak jak Pani Wielka Zła Wilkowa... W tej książce to ofiary stają się oprawcami i próbują zastraszyć Wilka-zabójcę, który pisze książkę o planowaniu tego morderstwa. Wolałabym jednak, gdyby ofiary zostały ofiarami, ciekawa byłaby zapewne realizacja tego morderstwa. Wilk miał zabić Kapturki w jednym dniu, w różny sposób i o różnej porze, aby nie został zdemaskowany. Wolałabym chyba tę wersję. A bez tego dostajemy ciekawy thriller, w którym koniec końców do żadnego morderstwa nie dochodzi, ale...

SeVIIen | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

„Nie znacie mnie, ale ja was znam. Jest was trzy. Postanowiłem was nazwać: Kapturek Numer 1. Kapturek Numer 2. Kapturek Numer 3. Wiem, że wszystkie zagubiłyście się w lesie. I tak jak dziewczynka z bajki, zostałyście wybrane na śmierć.”

Każdy z nas zna bajkę o Czerwonym Kapturku – dziewczynce, która wybrała się do chorej babci mieszkającej w lesie i spotkała po drodze Złego Wilka… Ale niewiele osób zna tą opowieść w jej pierwotnej, krwawej wersji. Ale z całą pewnością zna ją seryjny morderca z książki „Czerwone Kapturki numer 1, numer 2, numer 3”. Wysyła on do trzech kobiet list. Zostały wybrane, czeka je śmierć. Czy coś je łączy? Pozornie nic. Jedynie to, że wszystkie mają rude włosy… Morderca, który sam siebie nazywa Wielkim Złym Wilkiem, czeka na odpowiedni moment, aby pozbawić je życia. Mało tego – wydarzenia te chce opisać w swojej powieści! Jednak nie przewidział jednego… Ofiara nie zawsze musi być ofiarą.

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Może nawet za szybko. Ale nic...

"Wiedział, że musi stworzyć coś wspaniałego, wiekopomnego, coś co rozbrzmiewałoby długo po tym, jak zejdzie z tego świata i pójdzie prosto do piekła. Nie miał wątpliwości, i w pewnym sensie był z tego dumny, że zajmie honorową pozycję wśród potępionych."

To nie jest moje pierwsze spotkanie z tym autorem - a to jest równie udane, a może nawet bardziej. Katzenbach umiejętnie stopniuje napięcie, przedstawiając akcję raz od strony trzech ofiar, innym razem od strony zabójcy. Widzimy tok myślenia wszystkich postaci: przerażenie i poczucie osaczenia Czerwonych Kapturków, ich samotność i dezorientację, oraz okrutną i przebiegłą kalkulację Wielkiego Złego Wilka, jego motywy, w tym pragnienie nieśmiertelnej sławy... Jedną z rzeczy, która najbardziej go drażni, jest zwyczajność - chce jej uniknąć dzięki popełnieniu niezwyczajnej zbrodni...

A co się stanie, jeśli biedne, zaszczute Czerwone Kapturki sprzymierzą się przeciwko niemu?

"Zabijemy go pierwsze..."

Katzenbach to według mnie...

Ania | 2015-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 listopada 2015

Wielki Zły Wilk i trzy Czerwone Kapturki.
Interesują mnie bajki, ich tłumaczenie i ukryte znaczenie, dlatego liczyłam na coś ciekawego.
Podobał mi się sam pomysł. Motyw tajemniczego prześladowcy gnębiącego starannie wybrane przez siebie kobiety; stopniowe osaczanie i doprowadzanie do granic wytrzymałości.
Nie podobała mi się cała reszta. Dłużyło mi się i nudziło. Autor rozmienia się na drobne. Po początkowym skupieniu uwagi czytelnika, traci za sprawą nudnych opisów, przeciągania i wydłużania akcji.
I wilk przestaje być taki wielki i straszny, marnieje z każdym rozdziałem. Zakończenie, to już kompletne rozczarowanie.

Olena | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Raz. Dwa. Trzy. Dzisiaj zginiesz… TY.

Bajek o Czerwonym Kapturku było kilka. Niektóre wersje - przeznaczone do czytania na dobranoc – specjalnie okrojono i złagodzono; inne, gdzie krew leje się strumieniami, pozostały wierne oryginałowi. John Katzenbach proponuje bardziej uwspółcześnioną wersję znanej wszystkim bajki. Tym razem Czerwonych Kapturków jest aż trzy. Lekarka, nauczycielka i licealistka. Łączy je rudy kolor włosów oraz list wróżący rychłą śmierć. Wielki Zły Wilk wybrał je na bohaterki swojej powieści, dlatego powoli osacza potencjalne ofiary, metodycznie realizując swój morderczy plan. Zabić w wyrafinowany sposób, a potem wszystko opisać – czyż nie ma lepszego pomysłu, aby stać się sławnym? Jednak Czerwone Kapturki nie wypatrują na próżno ratunku w postaci gajowego z fuzją, ale postanawiają wziąć sprawy we własne ręce. Kto okaże się sprytniejszy w tej grze?

Powieść wciągnęła mnie od samego początku. Autor w dość interesujący sposób odsłania zakamarki umysłu...

Kotkad | 2016-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Niebywała historia trzech kobiet w różnym wieku, o rożnym życiu i doświadczeniach, z rożnymi własnymi tragediach. Kobiety różne, a jednak podobne, samotne, bezbronne, rude. Właśnie one trzy stają się częścią jednego planu. Dostają list od mordercy z wyrokiem śmierci. Dostają list w którym morderca podaje się za Wilka a kobiety dostają miano trzech czerwonych kapturków. Ich życie zamienia się od tej chwili w jeszcze większe piekło niż myślały że dotychczas zgotował im los. Każdą minutę wypełniać zaczyna im mrok, strach i zwątpienie. Jednak w którymś momencie morderca nie wiedząc popełnia błąd, daje każdej link do filmu co szybko prowadzi do wzajemnego kontaktu i spotkania się kobiet. W grupie siła, a w grupie kobiet to wręcz diabelska siła. Kobiety...

Justyna Antoniewicz | 2015-08-02

Zdecydowanie kryminał dobry postacie fajnie przedstawione...Historia opowiada o 3 kobietach Czerwonych Kapturkach wszystkie są rude.
Jest też Zły Wilk,,który chce je zabić.
To moje drugie spotkanie z Johnem Katzenbachem i nie zawiódł mnie,akcja doskonała, klimat świetny wciąga niesamowicie ten kryminał,,zaskakuje naprawdę mocno.
Dla mnie ciekawy, super kryminał.Czyta się świetnie oczu nie mogłam oderwać pochłonęłam szybko książkę.
Moje klimaty, nie myślałam że tak mnie zaciekawi i wciągnie do końca.
Chociaż zakończenie mogło by być inne, dobrze się zakończyć.
Warto przeczytać i polecam wam kochani!!!

Gośka | 2015-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 listopada 2015

Książki Katzenbacha znam i cenię. Jest to autor, który bardzo dobrze tworzy psychologię postaci. Jego "Profesor" mnie zachwycił. Zastanawiałam się czy sięgnąć po tę książkę, bo szczerze mówiąc tytuł mnie odstraszał. Taki jakiś niepoważny;p Przeważyła jednak chęć poznania następnej książki autora.
Kapturek nr.1 to lekarka po pięćdziesiątce, samotna kobieta oddana swojej pracy.
Kapturek nr.2 była kiedyś nauczycielką. Ma trzydziestkę z małym hakiem i żyje na krawędzi samozniszczenia.
Kapturek nr.3 jest młodą dziewczyną, licealistką.
Trzy różne kobiety, które nigdy by się zapewne nie spotkały, połączyło jedno - Wilk. To on je wybrał, obserwował, a teraz postanowił wcielić w życie swój plan, by dzięki nim stać się nieśmiertelnym.
Wilk to zwykły, wręcz przeciętny starszy facet, który jest twórcą kryminałów. Żyje spokojnie wraz z żoną, która nie ma bladego pojęcia o psychice swojego męża. A jest ona nieźle pokręcona. Pan Wilk postanowił wcielić w życie swoje marzenie, żeby napisać tak...

Patrycja | 2016-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Bardzo intrygująca, wciągająca. Zakończenie książki baaardzo zaskakujące. Obsesja Wilka stała się jego przekleństwem, na pewno nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Polecam!