Szał

John Lutz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Frank Quinn (tom 9) Seria: Zabójcza seria kryminał, sensacja, thriller
Frenzy
Prószyński i S-ka
Frenzy
Frank Quinn (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Zabójcza seria
Magdalena Wikowska

Trochę pokręcony wątek rodzinny, sięgający czasów drugiej wojny światowej. Spodziewałam się lepszego zakończenia, które niestety wyszło mocno przeciętnie. Na plus zaliczam to, że szybko się czyta.

bardzo wciągająca fabuła. wprowadza czytelnika w świat książki i daje możliwość aby być jej częścią.

Zaskakujący opis zbrodni dokonywanych z zimną krwią przez młodego mężczyznę, który lubi zadawać ból. Prowadzenie, narracja, dialog, opis nie wciągnęły mnie jak to potrafią Szwedzi : )

ROK 1940
Trwa druga wojna światowa. Kapral Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego Henry Tucker trafia do bombardowanej przez Niemców Francji. Życie Henry'emu ratuje pewna kobieta. W ramach wdzięczności Henry ma przewieźć za granicę na podany adres tajemniczy pakunek. Henry walczy o przetrwanie oraz o dotrzymanie obietnicy.

ROK 1992
Sarasota, nastoletni Dwayne jest...

Lutz genialny jak zawsze a może nawet jeszcze bardziej.
Detektywi Queen i Pearl kolejny raz tropią seryjnego mordercę,który po śmierci na czołach kobiet pozostawia inicjały D.O.A.
W czasie II wojny światowej żołnierz Henry Tucker znajduję się w posiadaniu bezcennego dzieła sztuki słynnej Bellezy Michała Anioła ,nie mając o tym pojęcia. Podczas wojny dzieło wiele razy...

2059

Kolejna część przygód Franka Quinna i zgodnie ze schematem serii trafia się psychopatyczny morderca, który próbuje wykazać wyższość nad szefem agencji Q&A. Najbardziej stonowana z dotychczasowych powieści, morderstwa nie szokują a akcja dość niemrawo podąża do zakończenia. Słabo.

cóż... "szał" nie zrobił szału

Wyjątkowo słabo napisana i z dziurawą fabułą. Przemęczyłam się nie lada, żeby okazało się, że zakończenie nie zawiera w sobie żadnego zaskoczenia.
Bardzo nie polecam, bo to kryminał bez napięcia i wartkiej akcji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie najsłabsza książka z cyklu o Franku Quinnie.

"Szał" Johna Lutza niestety nie jest książką godną polecenia. Całość była niedopracowana, zarówno główny wątek, kreacja bohaterów, jak i wyjaśnienie zagadki (zakończenie). Nie podobały mi się te retrospekcje, które autor zastosował, moim zdaniem były nieciekawe i niewiele do sprawy wniosły. Jedynie te o przeszłości zabójcy czytałam nie nudząc się. W ogóle do tej pory nie...

Dyskusje

• Przeczytane w 2015