Na domowym froncie

Wydawnictwo: Świat Książki
Home Front
literatura piękna
Ag2S

Szczera opowieść o miłości, cierpieniu, heroizmie, honorze i nadziei. Michael i Jolene Zarkades, małżeństwo z dwunastoletnim stażem, przechodzi głęboki kryzys. Jednak życie toczy się dalej i nic nie zwalnia małżonków z konieczności radzenia sobie z codziennymi problemami: wychowywaniem dzieci, pracą, płaceniem rachunków. Kiedy Jolene niespodziewanie dostaje rozkaz wyjazdu na teren objęty...

Szczera opowieść o miłości, cierpieniu, heroizmie, honorze i nadziei.
Kiedy Jolene niespodziewanie dostaje rozkaz wyjazdu na teren objęty wojną, Michael, adwokat, musi się zająć ich dwiema córkami.
Jolene bardzo przeżywa rozstanie z rodziną, jednak jako zawodowy żołnierz rozumie pojęcie służby. W listach do domu maluje idylliczny obraz życia na froncie, oszczędzając rodzinie drastycznych szczegółów. Niestety, wojna zmienia Jolene w sposób, jakiego żadne z nich się nie spodziewało, a Michael, zmagając się z najczarniejszymi lękami, musi stoczyć walkę o ratowanie rodziny.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/

Agnieszka | 2019-03-01
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Ta książka porusza tak wiele istotnych kwestii, że trudno jej nie polecić.
Co jest ważniejsze honor i obowiązek czy rodzina? Czy miłość może przetrwać wojnę? Jak nie zgubić miłości żyjąc razem, ale obok siebie? Czy doceniamy rolę naszego partnera w naszej rodzinie? Czy można wychowywać dzieci samodzielnie? Jaką rolę odgrywa w życiu przyjaźń? To tylko niektóre z pytań, na które próbuje odpowiedzieć autorka. A robi to w bardzo dobrym stylu.

Moonitka | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Myślałam naiwnie, że Kristin Hannah to tylko "Słowik", zdziwiłam się w bibliotece kiedy Pani pokazała tę książkę. Dobra, prawdziwa i warta przeczytania, polecam)

Marta | 2019-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Dawno żadna książka nie wycisnęła tylu moich łez. Czytałam jednym tchem i bardzo współczułam bohaterom powieści.
Wojna nigdy nie niesie ze sobą nic dobrego. Tu mamy do czynienia z kobietą-żołnierzem, pilotką śmigłowca. Jej hart ducha, siła i niezależność zostają stracone w wyniku udziału w działaniach wojennych w Iraku.Okaleczona psychicznie i fizycznie kobieta wraca do domu i misi odnaleźć się w nowej dla siebie trudnej rzeczywistości.
Książka z przesłaniem. Polecam

Wiesława | 2018-07-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 21 lipca 2018

Mam ostatnio szczęście przy wyborze lektury... Jedno wiem na pewno - tej ksiązki i miotajacych mną przy jej lekturze emocji długo nie zapomnę. Kristin Hannah jest od dłuższego czasu moją ulubioną autorką i kocham jej twórczość za niesamowitą dawkę emocji, za prawdę, którą nam przekazuje i za to, że nie stara się podlizywać czytelnikowi.
Tym razem zabiera nas do rodziny Jolene i Michaela Zarkades, która powstała z wielkiej i czystej miłości, a w której nagle coś sie zacięło. Kryzys, który ich dopadł ma wiele przyczyn i wcale nie chodzi o zdradę. Pogubili się gdzieś i ranią się nawzajem, co nie umyka uwadze ich dwóch córek. W efekcie Jolen, która jest żołnierzem Gwardii Narodowej i lata na śmigłowcach, wyjeżdża wraz z przyjaciółką na misję do Iraku. Cierpi okrutnie, zostawiając w domu córki, zostawiając męża, choś tak bardzo ją zranił twierdząc, że już jej nie kocha, ale honor nie pozwala jej zachować się inaczej w chwili mobilizacji. Dla całej rodziny życie zmienia się nagle, jak w...

kuzo | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Wspaniala ksiazka! Nie moglam sie oderwac, zawalilam zaplanowane prace domowe, dopoki nie skonczylam!
Z opisu spodziewalam sie przecietnego romansu, najwyzej zgrabnie napisanego. Tymczasem ksiazka porusza bardzo wazny temat symptomow post-traumatycznych u zolnierzy, ktorzy przezyli dzialania wojenne, ciezko rannych, po amputacjach. Przezywajacych depresje pourazowe (temat przydatny tez w sytuacjach powypadkowych). Pomaga rozpoznac objawy i wskazuje rozwiazania.
Interesujace bylo tez dla mnie, w jaki sposob zolnierze amerykanscy przygotowuja sie do wyjazdu na operacje zagraniczne - istnieja cale procedury z tym zwiazane - napisac listy pozegnalne do najblizszych na wypadek smierci, zrobic testament. Glowna bohaterka nakrecila filmy dla swoich dzieci, na ktorych czytala im ulubione ksiazki na dobranoc, co pomagalo im przetrwac okres rozlaki.
Obowiazek zbierania nawet kawalkow zwlok zmarlych, zeby nie zostaly gdzies w piaskach pustyni. Dokladne procedury sprowadzania zmarlych do kraju...

kuzo | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

sabi | 2018-04-23

Świetna opowieść przedstawiająca nam małżeństwo z dwójką dzieci które przechodzi kryzys. Nagły rozkaz jaki dostaje żona - wyjazdu na roczną misję do Iraku, jej rozterki, rozpacz spowodowana rozstaniem z dziećmi. Książka porusza trudny temat i ukazuje nam jak ciężko jest wrócić do bliskich, do normalności po piekle wojny. Historia Jolene jest tym bardziej dramatyczna że straciła kawałek siebie. Książka z gatunku tych książek których po przeczytaniu się nie zapomina. Gorąco polecam.

Natasza | 2018-04-04
Przeczytana: styczeń 2018

Jolene Zarkades zostaje powołana do służby wojennej w Iraku. Z dnia na dzień pakuje się i zostawia swoje córki z mężem, który kilka tygodni wcześniej wyznał , że już jej nie kocha. Kiedy jest z dala od rodziny pisze do nich listy kłamiąc i snując im kolorową wizję swoich dni na wojennym froncie.

Michael, podczas nieobecności Jolene uświadamia sobie potęgę miłości . Ma żal do siebie, że w emocjach wykrzyczał żonie , że jej nie kocha i że pozwolił jej z takim przekonaniem wyjechać na wojnę.

Kiedy Jolene wraca do domu nie jest już tą samą kobietą, matką i żoną. Brzemię wojny odciska na jej życiu bolesne piętno. Czy uda jej się uratować rodzinę?

Książka posiada w sobie ogromny ładunek emocji. Krzyczy bólem ☹ ☹ ☹

Zuzanna | 2018-04-03
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2018
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Wciąga..

Magda | 2018-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 22 lutego 2018

Piękna książka o tym, że czasami w życiu łatwo się pogubić, a potem trudno znaleźć wspólną drogę. Jolene ma wrażenie, że jej życie stało się monotonne. Kobieta lubi mieć wszystko pod kontrolą, nie dostrzega , że jej mąż potrzebuje wsparcia. Oddalają się od siebie. W krytycznym momencie nadchodzi wiadomość, że musi stawić się na wezwanie ojczyzny- wylatuje do Iraku, gdyż jest pilotem śmigłowca. Pobyt w Iraku zmienia wszystko. Michael zaczyna doceniać żonę, dostrzega jak wiele codziennych obowiązków spoczywało na jej barkach i jak bardzo mu jej brakuje. Jolene także się zmienia... czy uda im się naprawić, to co ich łączyło? Polecam, wartościowa lektura.